Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Стърчащи пирони!

Напиши отговор
  • RE: Стърчащи пирони!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.07.2020 15:29

Ако я претоварите прекалено много ръката ще се "обади" с болка. Прир умерено натоварване без да изпитвате болка няма някаква опасност за ръката.
    от Pavlina Rusanova | 30.06.2020 01:40

Здравейте отново! Искам да попитам опасно ли е, ако претоваря малко ръката? След като ми махнаха гипса, който носих 3 седмици след операцията, ми сложиха шина с лепенки. Понякога вдигам разни не много тежки предмети с болната ръка или пък я усуквам леко в китката до колкото шината ми позволява, и в тези моменти изпитвам лека болка в областта на пластината (травмата). Тук не са ми направили специални предупреждения да не я натоварвам. Почти всичко правя със здравата ръка, но понякога се налага и с болната да си помагам, като не прекалявам. Домакиня съм, имам дете и няма кой да ми помага през деня, когато съм сама с детето. Възможно ли е да разместя нещо или шината достатъчно добре ме предпазва?
    от Pavlina Rusanova | 30.06.2020 00:01

Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2020 13:54

Нормално е, постепенно ще мине.
    от Pavlina Rusanova | 27.06.2020 21:22

Благодаря ви! Още един въпрос - нормално ли е да нямам чувствителност на кожата в основата на дланта точно над операцията? Кожата при самия разрез ми е добре, пръстите ги движа и не са изстръпнали, но над операцията малък участък в основата на дланта ми е като изстръпнал. Точно там е залепена лепенката, която се спуска надолу върху разреза. Да уточня още и, че по време на операцията, освен пълна упойка, са ми сложили и локална някъде в ръката.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2020 19:23

Ако се виждат само на рентген, ръката и постоперативната са рана са спокойни - нормално е
  • Стърчащи пирони!
    от Pavlina Rusanova | 26.06.2020 23:18

Здравейте! Много съм притеснена относно пироните, които ми поставиха наскоро. Живея в Англия и на 3-ти юни си счупих китката при падане от колело. На 8-ми ми направиха операция и ми сложиха пластина. Днес ми махнаха гипса, прегледаха операцията и ми направиха рентген. Казаха, че всичко е наред. Аз обаче съм много притеснена, защото виждам, че пироните стърчат (излизат) от другата страна на костта. Те са правили рентген и на място по време на операцията и със сигурност са видели, че стърчат. Наистина се нуждая някой специалист да ми обясни защо това е така и най-вече дали е нормално и безопасно. Благодаря!

Напиши отговор