Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупване на латерален кондил

Напиши отговор
  • RE: Счупване на латерален кондил
    от д-р Ралица Правова | 26.03.2020 12:46

Със сигурност започнете да правите упражнения - например с натоварване в глезенната и тазобедрената става. А след като мине този период ще Ви изготвят и индивидуален комплекс във физиотерапията.
  • Счупване на латерален кондил
    от Martin Nikovski | 25.03.2020 12:47

Здравейте, Преди точно един месец паднах на десния си крак. Опитвайки се да се изправя, не можех да стъпя на него. Закараха ме в Пирогов, там ми направиха пункция на коляното и наместване. Направиха ми рентгенова снимка и скенер, които показаха проблем с латералния кондил на тибията. Обясниха ми, че евентуална операция няма да промени значително ситуацията и кракът ще се оправи и без такава намеса. Поставиха ми шина, която да нося поне един месец. Забранено ми беше да стъпвам на този крак. Вчера беше прегледът ми (един месец от падането) и лекарят ми препоръча да нося шината още 15 дни, след което да започна рехабилитация. По време на прегледа бях за кратко без шината и изпитвах умерена болка при сгъването на крака. Лекарят ми каза все още да не стъпвам на него, но се опасявам, че 45 дни без никакво натоварване ще направят последващото възстановяване по-трудно. Мога ли поне малко да правя някакви упражнения с този крак, да стъпвам леко на него? Коляното е стабилно, без видими проблеми.

Напиши отговор