Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Луксация и начин на раждане

Напиши отговор
  • RE: Луксация и начин на раждане
    от д-р Цончев | 26.12.2019 18:26

Луксацио коксе конгенита принципно няма отношение към формата и обемите и размерите на женския таз, така че само по себе си не би трябвало да усложни по някакв начин едно нормално раждане. Това че в последно време се сецира за щяло и за нещяло и по желание на родилката е вв следствие на напредъка на оперативните и анестетични техники а и е по-лесно обикновено... Аз лично нямам определени препоръки в тая насока, тъй като не съм специалист АГ и не ми се е налагало да раждам..... та да кажа с лека ръка "абе то не боли, раждайте нормално".
    от Rose | 24.12.2019 09:20

"Не е повод за секцио, но следва да се предпочете". Защо повечето бъдещи майки с луксация избират да родят оперативно, водейки се от страхът, че може да има последствия? Реално при раждане се разширява тазът, при тазобедрената връзка не би трябвало да настъпват изменения, нали?
    от д-р Цончев | 12.12.2019 14:32

Не виждам повод да не се роди по нормален начин. Принципно LCC не е повод за секцио. Естествено АГ лекаря трябва да си прецени конкретната ситуация и според тазовите размери, предлежанието на плода, и др. критерии и да се вземе решение за начина на раждане.
  • Луксация и начин на раждане
    от Rose | 10.12.2019 21:11

Здравейте! Имала съм вродена луксация на тазобедрените стави, по-силно изразена в лявата. Била съм лекувана с каиши, гипс и в апарат. Не съм оперирирана, проходила съм на три годишна възраст и лечението ми приключило. Нямам значително ограничение в движенията на ставите. Имам т. нар. "патешка походка". Към момента съм бременна е 34г.с. и се притеснявам дали мога да родя нормално, има различни мнения по въпроса... Трябва ли да предпочета секцио? Благодаря!

Напиши отговор