Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Талус фрактура

Напиши отговор
  • RE: Талус фрактура
    от д-р Цончев | 03.12.2019 17:03

Ако кракът ви боли като стъпвате и болката се засилва през деня, както и ако работата ви позволява да носите наглезенна превръзка - добре е. Ако не е много стегнато несе очаква да наруши кръвотока. Отокът постепенно ще спадне, не се притеснявайте. Принципно не е добре и прекалено дългото обездвижване, тъй като после раздвижването е трудно
    от д-р Цончев | 03.12.2019 17:02

Ако кракът ви боли като стъпвате и болката се засилва през деня, както и ако работата ви позволява да носите наглезенна превръзка - добре е. Ако не е много стегнато несе очаква да наруши кръвотока. Отокът постепенно ще спадне, не се притеснявайте. Принципно не е добре и прекалено дългото обездвижване, тъй като после раздвижването е трудно
    от Yanislav Mollov | 01.12.2019 10:47

Д-р Цончев аз лично нищо не съм очаквал просто от 17.12.19 вече ще съм на работа и затова питам това подуване и болка дали са нормални. И последен въпрос според вас добре ли е да нося на наглезенка медицинска или ще спира притока на кръв.
    от д-р Цончев | 30.11.2019 17:52

Щом е заздравяло не виждам проблем. Вие какво очаквахте?
    от Yanislav Mollov | 29.11.2019 20:43

Добавям и няколко снимки на крака да се види по добре. Добавям и няколко снимки на крака да се види по добре Добавям и няколко снимки на крака да се види по добре.Прочети още на: Форум | Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки Талус фрактура | Puls.bg - Link
  • Талус фрактура
    от Yanislav Mollov | 29.11.2019 12:03

Добър ден, искам да попитам нормално ли е след диагноза фрактура на талус без операция носих обувка за обездвижване 6 седмици. След свалянето и доктора ми каза да почвам да ходя с нормална обувка и да раздвижвам крака. Вече стъпвам с цялата тежест на крака ми обаче дори след 10 минути ходене крака ме боли ниско към петата и се подува. Последния компютърен томограф е: Накратко, на контролния скенер след счупване на талуса , фрактурата не може вече да се отграничи със сигурност, само леко е маркирана трансверзално с леко склерозиране и се вижда повърхностно малко прекъсване,иначе пълно заздравяване.

Напиши отговор