Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болки в колената

Напиши отговор
  • RE: Болки в колената
    от д-р Цончев | 05.11.2019 07:37

Според мен проблемът е по-скоро за физиотерапия. При наличие на болка е подходящо да се взимат противовъзпалитени средства от типа на СОХ-2 инхибиторите. Но измененията са такива, че 1- верояттно са се формирали с години, 2- вероятно ще хронифицират, 3-вероятно няма да изчезнат и ще се появяват при натоварване. Можете да пробвате различни типове наколенки от типа на ортезите, за предпазване на коляното при натоварване, доколкото и това може да окаже ефект
    от hunter13 | 31.10.2019 17:39

ЯМР резултати (продължение) Хондропатия на пателата. Хипертрофирала медиопателарна плика. Инсерционит на лигаментум квадрицепс фемурис. Инсерционит на лигаментум пателе. Вярвам, че е релевантно да се уточни, че съм на 31 години. Към настоящия момент, основния проблем се състои в това, че поради не силна, но присъстваща болка, понякога по-остра, нямам възможност да спортувам. Когато не правя нищо, няма болка. Когато обаче правя неща като клякане, качване и слизане по стълби или ходене по планини се появява не силна, но постоянна и дразнеща болка. В тази връзка имам няколко въпроса: Първо, ще се радвам да чуя вашето мнение разбира се; Второ, от какъв лекар имам нужда (явно не е ортопед хирург)?; Трето, можете ли да ми препоръчате лекар, който има история в успешното лекуване на тези проблеми? Много ви благодаря за отделеното време! Поздрави! Митко
    от hunter13 | 31.10.2019 17:37

Трето, леченията които са приложени до сега, за съжаление без особен ефект включват: ---->пълна почивка с минимално натоварване на ставите; ---->лечение с медикаменти включващо: аркоксия по схема 2 седмици прием по 90мг дневно, 2 седмици почивка; 1 седмица по 90мг дневно, 3 седмици почивка, 1 седмица по 90мг дневно + пределни дози реставит макс + пределни дози колаген на Допелхерц (пробвах и течния и таблетките). Лечението е провеждано два пъти за последната година. Това лечение беше предписано от ортопед хирург, по мое мнение много компетентен и уважаван лекар, но в случая не успя да ми помогне. По негови думи резултатите от ЯМР не предполагат хирургическа интервенция. Резултатите от ЯМР: Интрасубстанциална лезия в заден рог на медиален менискус. Тендинит и инсерционит на предна кръсна връзка. Тендинит и инсерционит на латерален колатерален лигамент.
  • Болки в колената
    от hunter13 | 31.10.2019 17:37

Привет! Имам проблем с коленете. Проблемът е на лице от години, което навява идеята, че вече е хронично. Причини - виждам две основни причини: Първо, причини свързани със спецификата на работата - управление на земеделска техника и специфичната позиция на карата при тази дейност, поддържана в продължение на години; Второ, натрупани малки недоизлекувани спортни травми свързани с практикуването на скачащи спортове, бягане и силови тренировки. Какво е направено до сега: Първо, през годините два пъти съм си правил рентген на дясна колянна става - показва, че е здрава. Второ, миналата година си направих ЯМР на дясна колянна става - показва купчина проблеми, ще ги опиша по-долу. Тъй като системата позволява постове до 1000 символа ще продължа в следващ пост (надявам се да е възможно).

Напиши отговор