Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Куцане сле махане на гипса

Напиши отговор
  • RE: Куцане сле махане на гипса
    от д-р Цончев | 25.06.2019 19:49

Постепенно ще се възстанови крака, не се притеснявайте. Все пак това са сериозни травми.
    от Татяна Чобанова | 25.06.2019 08:11

Здравейте!Болка няма и отока е по-малко от в самото начало и не е постоянен.Възможно ли е да си навреди с това накуцване и как да го накарам да се отпусне?Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 20.06.2019 19:49

Освен отокът, налице ли са симптоми на болка, нарушена сетивност или други промени, за които да съобщава синът Ви? Другият ми въпрос е отичането не намалявали по интензитет в сравнение с първите две седмици след махане на гипса? Ако са налице симптомите, за които попитах е добре да го види отново ортопед, за да се изключи симпатикова алгодистрофия. Имайте предвид, че ако не натоварва крака достатъчно - съответно мускулната помпа не се използва достатъчно и венозната кръв по-трудно се изтласква от венозните съдове - съответно води до оток. Добре е да продължи да вдига крака на по-високо.
  • Куцане сле махане на гипса
    от Татяна Чобанова | 19.06.2019 10:45

Здравейте!Синът ми счупи подбедрица.Слагахме платка и месец и половина беше с гипс.След махане на гипса ходихме на рехабилитация,която вече спряхме,защото крака е вече напълно раздвижен.Проблема е,че той още куца,а вече минаха два месеца от махането на гипса.Другото,което ми прави впечетление е,че глезена и ходилото отичат.Въпроса ми е кога ще спре да отича и какво да правя за да не куца,защото виждам,че проблема е “в главата”,както казва рехабилитаторката.Той е на 12г. прави дълги разходки и кара колело.Благодаря!

Напиши отговор