Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупен глезен

Напиши отговор
  • RE: Счупен глезен
    от Алекс Йорданов | 01.08.2019 09:04

При първия ми Линг не се получи затова на втория отворете . Благодаря ви
    от Алекс Йорданов | 01.08.2019 09:02

Link
    от Алекс Йорданов | 01.08.2019 08:55

Link
    от д-р Цончев | 01.08.2019 07:44

На сайта не, но качете снимките на някой от сайтовете за свободно публикуване на снимки - има доста такива - и дайте линка и ще ги погледна.
    от Алекс Йорданов | 29.07.2019 23:37

Не съм лекар но това е нормално да отича крака и да посинява леко или да се зачервява . Вечер като си легнете си вдигайте крака на по високо и така 15 Мин за да се подмени кръвта за по добро кръвообръщение . Това е което мога да кажа от личен опит . Но нека и докторите се изкажат.
    от dete | 29.07.2019 19:42

Добър вечер! Оперирана съм след счупване на ляв глезен на 27.05.2019. От 15дни стъпвам на крака, вървя с помощта на патерици на вън, а у дома с една патерица, даже и без. Притесняваме подуването на крака ми, сменя цвета си. Моля за вашето компетентно мнение! Благодаря!
    от Алекс Йорданов | 27.07.2019 16:18

Оставям телефон за връзка там мога да ви пратя на вайбър ако разполагате с такъв снимките . Благодаря предварително 0890172233
    от Алекс Йорданов | 27.07.2019 16:10

Епикриза от рехабилиционния център : Окончателна диагноза Z50.8 T93.2 Последици от други счупвания на долен крайник Епикриза от самото счупване на 25.01.2019 Окончателно диагноза: S82.70- фрактура бималеоларис крурис синистри. Репозицио текта. Това са всички епикризи до тук които имам . Ако ми дадете ел.поща мога да ви пратя двете снимки които имам от април и от сега .
    от Алекс Йорданов | 27.07.2019 16:02

Рентгенография на глезенна става Лява глезенна -фас и профил : Умерени артрозни промени на гравираната става . Състояние след фрактура на фибулата в дистална трета. Заключение: Артрозна на лява глезенна става-2 ст.
    от д-р Цончев | 26.07.2019 21:31

Моля, цитирайте точно диагнозата от епикризата.
    от Алекс Йорданов | 26.07.2019 13:01

Здравейте ! От 25.01.2019 година съм със диагноза S82.70 получиха се доста усложнения защото кракът ми беше завъртян към външната страна получиха се мехури точно до глезена които се видяха два дни след счупването . Лекарите бяха категорични че без операция няма да мога да ходя нормално ,но тай като нямам финансовата възможност за инпланти отказах операцията и поеха случая така .60 дни бях във гипс след махането на гипса оргопеда твърдеше че всичко е много добре и ми назначи рехабилитация една по късно . Но резултат от нея нямаше . Два месеца много леко се раздвижи кракът ми от което прибехнах до болкоуспокоителни за да мога да стъпвам на крака . Сега вече стъпвам но немога да си движа глезена и големия ми пръст немога да го свия . Последната диагноза от 22.07.2019 е че имам артроза 2 степен на глезена . Не знам вече към кого да се обърна исках да кача и снимките да ги видите но не ми позволява сайта . Бихте ли ми казали възможно ли е да е сухожилие ? Благодаря предварително
    от dete | 12.07.2019 10:47

Благодаря за отговора, Доктор Правова! Курс за бързо възстановяване не съм минала, за съжаление съм от провинцията. Правя каквото мога в къщи с ластик за фитнес, упражнения от интернет. Боцкането в петата го усещам, само когато стъпвам на нея.
    от д-р Ралица Правова | 11.07.2019 22:14

Минахте ли курс физиотерапия за по-бързо възстановяване. Тъй като кракът все още се щади и не се натоварва достатъчно, съответно мускулната помпа не може да подпомогне в достатъчна степен оттичането на венозната кръв и е нормално леко да отича и да променя цвета, поради застоя на венозна кръв. По време на отичането ли усещате боцкане или по всяко време?
    от dete | 11.07.2019 08:09

Вчера бях на лекар. За подуването ми казаха, че ще отшуми. Но при стъпване мен ме боли стъпалото и усещам иглички в петата.
    от dete | 02.07.2019 08:53

Д-р Цончев, отново имам въпрос. Измина повече от месец откакто съм оперирана на глезена и още като е надолу крака ми се подува и променя цвета си. Това трябва ли да ме плаши?
    от д-р Цончев | 24.06.2019 07:49

Нормално е. Постепенно ще се възстанови подвижността.
    от dete | 21.06.2019 04:39

Благодаря за отговора, д-р Цонев! Свалиха ми шината на 20 ден. Казаха ми да се опитвам да движа напред назад глезена. Чувствам опъване, изтръпване, парене и леки болки на спазми, не постоянни. Нормално ли е?
    от д-р Цончев | 16.06.2019 21:06

Колкото каже доктора, зависи от счупването.
    от Счупен глезен | 11.06.2019 09:00

Интересува ме след операцията на глезена, колко време трябва да съм с шина? Имам счупване на малка и голяма кост , с винтове и пластина са възстановени.
  • Счупен глезен
    от Счупен глезен | 11.06.2019 02:58

От Жижи На 27.05. счупих глезен. На 08.06. ми свалиха конците без 2 или 3, казаха ми да изчакаме още няколко дни. Не ме боли, но искам да знам до колко време мога да стоя с конците? Мога ли да си правя превръзки?

Напиши отговор