Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупен глезен

Напиши отговор
  • RE: Счупен глезен
    от dete | 12.07.2019 10:47

Благодаря за отговора, Доктор Правова! Курс за бързо възстановяване не съм минала, за съжаление съм от провинцията. Правя каквото мога в къщи с ластик за фитнес, упражнения от интернет. Боцкането в петата го усещам, само когато стъпвам на нея.
    от д-р Ралица Правова | 11.07.2019 22:14

Минахте ли курс физиотерапия за по-бързо възстановяване. Тъй като кракът все още се щади и не се натоварва достатъчно, съответно мускулната помпа не може да подпомогне в достатъчна степен оттичането на венозната кръв и е нормално леко да отича и да променя цвета, поради застоя на венозна кръв. По време на отичането ли усещате боцкане или по всяко време?
    от dete | 11.07.2019 08:09

Вчера бях на лекар. За подуването ми казаха, че ще отшуми. Но при стъпване мен ме боли стъпалото и усещам иглички в петата.
    от dete | 02.07.2019 08:53

Д-р Цончев, отново имам въпрос. Измина повече от месец откакто съм оперирана на глезена и още като е надолу крака ми се подува и променя цвета си. Това трябва ли да ме плаши?
    от д-р Цончев | 24.06.2019 07:49

Нормално е. Постепенно ще се възстанови подвижността.
    от dete | 21.06.2019 04:39

Благодаря за отговора, д-р Цонев! Свалиха ми шината на 20 ден. Казаха ми да се опитвам да движа напред назад глезена. Чувствам опъване, изтръпване, парене и леки болки на спазми, не постоянни. Нормално ли е?
    от д-р Цончев | 16.06.2019 21:06

Колкото каже доктора, зависи от счупването.
    от Счупен глезен | 11.06.2019 09:00

Интересува ме след операцията на глезена, колко време трябва да съм с шина? Имам счупване на малка и голяма кост , с винтове и пластина са възстановени.
  • Счупен глезен
    от Счупен глезен | 11.06.2019 02:58

От Жижи На 27.05. счупих глезен. На 08.06. ми свалиха конците без 2 или 3, казаха ми да изчакаме още няколко дни. Не ме боли, но искам да знам до колко време мога да стоя с конците? Мога ли да си правя превръзки?

Напиши отговор