Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болки след смяна на тазобедрена става

Напиши отговор
  • RE: Болки след смяна на тазобедрена става
    от д-р Ралица Правова | 07.06.2019 14:43

Не е късно да започнете и сега. Вариант е да отидете с направление за специалист физикална терапия и рехабилитация до поликлиника или център, където има физиотерапия. Там ще преценят какви процедури да Ви включат. Друга възможност е консултация с кинезитерапевт, който да Ви състави програма с упражнения.
    от Румяна Демирова | 07.06.2019 06:58

Не съм правила такава физиотерапия. Този проблем беше открит скоро.Има ли смисъл сега, след 5 години, да опитам или е късно? И къде може да се прави?
    от д-р Ралица Правова | 06.06.2019 12:34

Не е изключено този проблем да дава болкова симптоматика. След операцията назначиха ли Ви периодични курсове с физиотерапия, за да се изготви и програма с упражнения за стабилизиране на мускулния "корсет" около ставата.
  • Болки след смяна на тазобедрена става
    от Румяна Демирова | 06.06.2019 12:29

Здравейте, Преди 5 години, след счупване, ми смениха тазобедрената става.Зради остеопороза ставата е лепена.Снимките, които ме правиха покаваха, че всички е нормално, но винаги си имах болки. От 1-2 години стават силни болките в бедрения мускул, сухожилие и коляно. Успокояват се само от аулин.Проблем, който е открит е мускул, който не се е захванал за коста.Може ли това да е причина за болките?

Напиши отговор