Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болка в глезен и коляно

Напиши отговор
  • RE: Болка в глезен и коляно
    от д-р Цончев | 07.06.2019 15:30

Според моя опит единственото решение са добри стелкиллл
    от Ofortuna | 04.06.2019 18:39

Бях при още един ортопед, който потвърди диагнозата, при него направих стелките. Специални упражнения не правя, гледам да ходя повече боса. Иначе тренирам умерено като цяло. Болката е съпроводена и като с бодежи (понеже от два дни ме боли повече и мога да я опиша по-добре)
    от д-р Ралица Правова | 04.06.2019 16:55

Може да направите консултация с друг специалист ортопедия и травматология, за второ мнение. Правите ли някакви упражнения за плоскостъпието, за да се засили мускулатурата около свода? Друго, което може да направите е физиотерапия.
  • Болка в глезен и коляно
    от Ofortuna | 04.06.2019 14:37

Декември месец имах болка в левия глезен от вътрешната страна. Имаше и лек оток - кокалчето не се виждаше. След посещения на ортопед ми беше казано, че ми е възпалено сухожилитето и имам силно плоскостъпие. За месец два отока премина както и постоянната болка. Направих си стелки по поръчка. Проблема е, че от време на време отново имам болка в глезена, която минава по крака и стига в коляното. В момента нямам оток, но болката е почти постоянна. Не е в ставите, защото не се обостря при ходене, имам пълна подвижност. Има облекчение при масажиране. Не е чувство на тежест както при неудобни обувки или преумора. Просто болка която опасва глезена и обхваща нагоре всичко. Видимо няма разширени вени. Но при носене на дълги панталони се усеща дискомфорт от допира на материята с кожата. Видимо няма нищо. При покой болката е по-силна отколкото при движение. Какъв лекар да посетя отново? Снимка не ми е правена. Вече си мисля за най-лошото.

Напиши отговор