Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Травма на глезена

Напиши отговор
  • RE: Травма на глезена
    от peci | 10.06.2019 17:30

Благодаря за информацията.
  • От Жижи
    от Счупен глезен | 10.06.2019 07:46

Предишният пост е моят ,извинете ме. След колко време трябва да се махнат конците на операция.
    от Счупен глезен | 10.06.2019 05:09

На 27.05. претърпях операция след счупване на глезен. На 08.06. трябваше да ми свалят конците, но ми казаха някой от тях трябвало да останат още малко. Та въпросът ми е: След колко време трябва да се махнат конците? Възможни ли са евентуални усложнения във връзка с това?
    от д-р Цончев | 07.06.2019 15:28

Нормално е след месец и нещо все още да ви боли. След още месец направете една контролна снимка на глезена за да севиди как е зарастнало. Постепенно ще премине болката и кракът ще заздравее.
  • Травма на глезена
    от peci | 29.05.2019 10:49

Преди 1 месец и половина си изкълчих крака.Направих си снимка.На нея пише че костите на дясната глезена става представят малък ламеларен абрис до апекса на процесус стилоидес на фибулата. Мога да ходя и стъпвам на крака,не ме боли постоянно,само при определени движения,леко е отекло около кокалчето. Личната Докторка ми каза че е счупена малка костица като прашинка и не е нужно гипсиране. Лед и риванол и почивка.Рентгенолога ми каза че има една малка костица счупена и трябва гипс,операция или счупване на глезена.Това ме уплаши много и послушах личната Докторка.На 33 години съм.Отока спадна.Само леко надуто е пред кокълчето(така ми се вижда).Притесняваме , че като го изкривявам настръни или напред и назад ме наболява,имам усещане че ми пречи нещо около кокалчето.Като слизам по стъпала ме наболява.Възможно ли е да не е зараснала костицата или някой нерв се опъва или сухожилие да е разтегнато или скъсано. Дайте съвет и мнение.Колко време може да се възстановява и от какво ме наболява.

Напиши отговор