Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Травма на глезена

Напиши отговор
  • RE: Травма на глезена
    от peci | 06.04.2019 15:14

Рентгенолога ми каза че има една малка костица счупена и трябва гипс,операция или счупване на глезена.Това ме уплаши много и послушах личната Докторка.На 33 години съм и ще зарасне по-бързо.
    от peci | 06.04.2019 14:45

Благодаря за вниманието.В Велико Търново няма добри специалисти и затова реших тук да се консултирам. Просто не ми се е случвало до сега и се уплаших.Стъпвам и ходя.Само при леко изкривяване на крака ме наболява.Болката е слаба и търпима.Слагам лед и риванол.Стягам го с ластичен бинт когато ходя до по-голямо разстояние.Имам оток но не е голям,започна да понамалява,но бавно. 9 дена съм болничен,дано до тогава позарастне.Някакъв съвет за други лекове.
    от д-р Ралица Правова | 05.04.2019 21:54

Личната Ви лекарка правилно е обяснила състоянието. В случая наистина е важно да има максимален покой на крака. Имате ли възможност да си вземете болничен, за да дадете минимален период на крака за възстанвояване?
  • Травма на глезена
    от peci | 05.04.2019 14:18

Преди 2 дена си изкълчих крака.Направих си снимка.На нея пише че костите на дясната глезена става представят малък ламеларен абрис до апекса на процесус стилоидес на фибулата. Моля помогнете. Мога да ходя и стъпвам на крака,не ме боли постоянно,само при определени движения,леко е отекло около кокалчето. Личната Докторка ми каза че е счупена малка костица като прашинка и не е нужно гипсиране. Лед и риванол и почивка. Дайте съвет какво да правя.

Напиши отговор