Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Разчитане на ЯРМ

Напиши отговор
  • Re: Разчитане на ЯРМ
    от Viktorov | 21.05.2018 08:07

Добро утро, Да ще ви послушам и за сега ще спра с футбола и като цяло с физическото натоварване, защото усещам леки болки в коляното, надявам се само да се възстанови. В сряда имам час при ортопед, да ми погледне и той ЯРМ - то.
    от д-р Цончев | 20.05.2018 18:02

За момента се въздържайте от футбол, добре е по някое време да се направи контролен преглед при ортопед и евентуално снимка за да се види как върви възстановяването и тогава да започнете да спортувате.
    от Viktorov | 17.05.2018 20:43

Здравейте, Благодаря ви за компетентния отговор, значи му трябва просто време и по добре да не играя футбол за сега. Приятна вечер!
    от д-р Цончев | 17.05.2018 20:22

Има оток на костния мозък и деформация в областта. Това е от трявмата. Ще премине постепенно.
  • Разчитане на ЯРМ
    от Viktorov | 17.05.2018 18:23

Здравейте, Опитвам се да разбера какво означава следното заключение от ЯРМ: Контузия (фрактура) на латералния бедрен кондил. Минимален хидропс. Като в описанието по горе разбирам , че няма мпрекъсната връзка , минискус и т.н. само това не разбрах какво е ? В латералния бедрен кондил личи обширна зона на костномозъчен едем, като по артикулиращата му повърхност личи импресионна деформация с фини ивицовидни фисури в подлежащата спонгиоза. Запазени ставни хрущяли и т.н. Това, ако може някой да ми го разчете ?

Напиши отговор