Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Проблеми след артроскопия на коляното

Напиши отговор
  • RE: Проблеми след артроскопия на коляното
    от Brenda Coneva | 04.12.2019 13:42

Каква цена ви казаха за инжекции кръвна плазма/+хиалурон/и къде?
    от д-р Ралица Правова | 03.11.2019 20:48

Със сигурност Ви препоръчвам да започнете с консервативно лечение и курсове физиотерапия. Артроскопията също, дори и в минимална степен е допълнително травмиране на структурите, така че е препоръчително да се стигне до нея след като сте опитали по-щадящите варианти.
    от Shdimitrov | 02.11.2019 15:46

Здравейте, имам проблем с дясно коляно. Преди около два месеца след тичане се появи болка във вътрешността на коляното, като не е имало усукване, изпращяване или удар. След преглед при ортопед ми бе казано, че вероятно съм претоварил коляното и ми бе предписан диклорапид и бонген. Болката не отшумя и впоследствие ми бе предписан мовалис, както и повече почивка. Впоследствие ми бяха сложени три инжекции с хиалуронова киселина /хиалган/, като след втората последва облекчение, като слаба болка остана единствено при ходене по наклон във вътрешната част на коляното. Направих си ЯМР и данните от образната диагностика са плика синдром и хондропатия на пателата. Бях при двама специалисти, като единият директно започна да ми говори за артроскопия, а другия ми предписа физиотерапия и евентуално при отрицателен резултат поставяне на две инжекции с кръвна плазма. Бих желал да попитам артроскопията ли е единствената опция за лекуване на плика синдром или консервативното лечение също би помогнало?
    от gsm4eto | 24.10.2019 08:31

Какво ще рече проби за здравината на различните връзки?Може ли по конкретно и подробно да ми обясните?
    от д-р Цончев | 23.10.2019 20:36

Добре е да го види ортопед и да се направят съответните проби за здравина на различните връзки
    от gsm4eto | 23.10.2019 10:43

Добър ден, имам проблем с лявото коляно, на което преди година и половина направих операция на кръстни връзки и менискус.Сега спортувам, но в последно време започна да се появява някаква болка.Когато слизам по стълби или клякам, на моменти все едно коляното е нестабилно и изтърва или ако го осуча дори нарочно...От какво може да е това и трябва ли да се консултирам с ортопед?
  • Re: Проблеми след артроскопия на коляното
    от д-р Цончев | 06.08.2016 18:06

Link
    от Десислава Христева | 03.08.2016 16:19

И аз да се запиша с питане по повод проблеми следоперативен поне за мен. Втора операция на лява коленна става ,която е правена в началото на 06м.до днес не мога и да измина 500метра без ужасни болки.В епикризата ми пише че са ми шили кръстни връзки ,но това не смятам че са го правили и част от менискус вътрешен са ми махнали . В последствие се оказва че имам Бейкарова киста 3см.Но това го разбрах след като мина 1,5месеца след операцията Минах 2 рехабилитации ,но няма подобрение.Бих желала да ми препоръчате ЧИТАВ ортопед КОЙТО ДА СИ РАЗБИРА от работата в Пловдив или София.
    от Stela | 02.07.2016 16:46

[quote="gero"]i az sum 5 sedmici sled artroskopia i ne vijdam podobrenie, daje naprotiv. predi 6 godini mi praviha na drugoto koliano i sled kato 3 sedmici niamah podobrenie vzeh augmentin po suvet na ortopeda. za dva dni polojenieto se normalizira i si e taka do dnes, no ne i s drugia krak vupreki che sum bil pri suchtia hirurg. podbedricata se naduva, boli i kolianoto s pulsirashta bolka sled nezna4itelno rzstoianie hodene. p ia banalnite bezboliavashti i slagam injekcii antikoagulant[/q Вземете още едно мнение , аз Ви препоръчвам д- р Хубенов или доц . Тони Георгиев , невероятни специалисти са .
    от д-р Цончев | 08.06.2016 21:04

Моля, пишете на кирилица!!
    от geo | 06.06.2016 22:06

i az sum 5 sedmici sled artroskopia i ne vijdam podobrenie, daje naprotiv. predi 6 godini mi praviha na drugoto koliano i sled kato 3 sedmici niamah podobrenie vzeh augmentin po suvet na ortopeda. za dva dni polojenieto se normalizira i si e taka do dnes, no ne i s drugia krak vupreki che sum bil pri suchtia hirurg. podbedricata se naduva, boli i kolianoto s pulsirashta bolka sled nezna4itelno rzstoianie hodene. pia banalnite bezboliavashti i slagam injekcii antikoagulant
    от Атанас | 27.05.2016 16:11

Изминаха 5 седмици след артроскопията на коляното ми но все още имам оток ,правиха ми две пункции изкараха доста розова течност ,След няколко часа отново бомбардира и ми ограничава движението и сгъването на крака и имам болка в коляното.Правя физиотерапия с много мъка и болка.ефекта е никакъв.В момента имам проблем с който не знам как да се справя,според ортопеда всичко било нормално ,обаче не е ,това коляно аз не го чувствам като мое.Моля Ви за съвет,някой ако е имал същия проблем как се е справил или да ме насочи към специалист. П.П. Артроскопията ми е правена в Варна.
    от Alper Muradov | 25.10.2015 08:53

Oтговор "lz2skt": След направените 3 артроскопии,като последната беше преди 18 месеца периодично ми отича коляното и имам изтръпване на предната част на ходилото.Ходих при лекуващия ме лекар,но нищо не ми каза.Означава ли ,че все още може нещо да се направи или така ще си е занапред?И още един въпрос...Там където е изрязан мемениска има ли рецептори за болка за да продължават неприятните усещания ....защо след като е отсранен проблемът болката остава ?
    Консултирайте се с ортопеда,който ви е оперирал.Евентуално ЯМР би разкрил причината за рецидивиращите отоци
    от stanislav | 20.10.2015 12:39

Oтговор "lz2skt": След направените 3 артроскопии,като последната беше преди 18 месеца периодично ми отича коляното и имам изтръпване на предната част на ходилото.Ходих при лекуващия ме лекар,но нищо не ми каза.Означава ли ,че все още може нещо да се направи или така ще си е занапред?И още един въпрос...Там където е изрязан мениска има ли рецептори за болка за да продължават неприятните усещания ....защо след като е отстранен проблемът болката остава ?
    от stanislav | 20.10.2015 12:29

След направените 3 артроскопии,като последната беше преди 18 месеца периодично ми отича коляното и имам изтръпване на предната част на ходилото.Ходих при лекуващия ме лекар,но нищо не ми каза.Означава ли ,че все още може нещо да се направи или така ще си е занапред?И още един въпрос...Там където е изрязан мемениска има ли рецептори за болка за да продължават неприятните усещания ....защо след като е отсранен проблемът болката остава ?
    от Мария | 23.09.2015 20:57

Здравейте, на мен ми предложиха Nucleos. Нищо не открих в Интернет за тези инжекции. След дълго лутане по аптеките в Пловдив, днес ги открих на цена от 100 лева. Още не съм купила. Вероятно ще поискам първо да прочета листовката към инжекцията. Някой ако има информация, моля пишете. Благодаря.
    от д-р Цончев | 05.05.2014 13:03

Артрита не е от операцията.
    от Penka Georgieva | 03.05.2014 21:41

Здрваейте!! На 25.02,2014 ми направиха артроскопия на лявото коляно и ми отстраниха 20% от менискуса които скъсах впоследствие на падане. Вече 2 месеца след операцията все имам болки в областта на коляното и след пореден преглед ми казаха че имам и артрит и болките били и от това. Искам да попитам може ли артрита да е вследствие на операцията или съм го имала и преди , но пък преди аз нямах болки в областта на коляното , колко време след операцията е възможно да мога да клякам спокойно без болки и кога ще мога да започна да спортувам- ако може да ми помогнете ще бъда много благодарна!! За сведение съм на 55 години но се 4увствам много добре. Благодаря предварително и хубави почивни дни!! Петя Георгиева
    от д-р Цончев | 30.03.2014 17:10

Според мен това коляно отново трябва да се гледа от специалист или поне да се направи една консултация в София. Мога да препоръчам лекар.
    от Теодора | 27.03.2014 16:47

на 10.03.2014 година ми бе направена артроскопия на дясно коляно. Травмата е вследствие на падане по време на тренировка през месец Ноември 2013. В Сливен ми казаха разкъсана ставна капсула,но минаха 2 месеца и коляното ми не мина. Направих си ЯМР и откриха находка. Отидох в Стара Загора, направиха ми артроскопията и установиха, че тази находка е отлепване от хрущяла. Отстраниха тази част,която буквално се държеше на косъм и доктора ми обясни, че ми е пробил дупчици на костта за да се замести липсващото от хрущяла. Започна да ми се пълни коляното, при свалянето на конците ми направи пункция и коляното ми спадна и си го сгъвах и си бях добре,тей като съм ученичка (16 год. ) започнах да си ходя на училище, казаха ми че мога и без патерици, но коляното ми отече, движенията ми се ограничиха и започна да ме боли, сложих отново патериците. В училище го слагам на стол да не виси, но файда никаква. Инжекции ми препоръча за хрущялите, но в момента няма как да ги взема. Съвет искам. :)
    от д-р Цончев | 16.12.2013 18:03

Link
    от NIKOLOV | 15.12.2013 22:28

Здравейте. От около година и половина имам болки в лявото коляното. Миналата година по това време ходих на преглед в болницата в Горна Баня и ми казаха , че вероятно имам скъсан менискус. Страх ме е много от операция , но след като прочетох всичките коментари твърдо сам решен да си обърна внимание в най-скоро време. Остава въпроса на кой лекар да се доверя ?
    от д-р Цончев | 12.12.2013 20:39

Ако болките не намаляват е добре дасе направи ново ЯМР и нова консултация, поне според мен.
    от stanislav | 10.12.2013 20:31

След ямр имам операция на менискуса в Плевен .Руптура на заден рог на медиалният мениск.Същите болки ми останаха след отшумяване оперативните интервенции.Правих си второ ямр-платено-диагнозата е същата.След 8месеца отново ме оперираха в известна клиника в София от доста известен ортопед като менискуса ми беше зашит -скъсването се оказа малко и подходящо за шев .Минаха 9 месеца от операциятта...до 6 месец почти не съм имал болки и леките болки си ги обяснявах като следоперативни.Сега отново последните 3 месеца доста се засилиха и състоянието ми е същото преди 2 операции.Имам си още оток,който се увеличава при леки натоварвания.,боли ме при клякане и усукване,имам и нещо като блокаж,като си държа коляното в едно положениеСтарите болки си ги имам.Въпросът ми е въобще операциите на менискуса елиминират ли болката или тя си остава за цял живот?Стува ми се,че напразно се мъчих и наливах пари и няма ефект .Възможно ли е да се е скъсал шева и отново да съм в същото положение?Може ли без ямр да се установи това.Знам ,че ортопедите чрез въртене и усукване на крака си имат тест за скъсване на мениска.Просто се чудя какво да правя -да изчакам ли още -може ли да изчезнат болките? или да си правя 3 ямр.МОЛЯ ЗА ПОМОЩ И СЪВЕТ
    от Ivka | 10.10.2013 09:44

Преди около два месеца ми бе направена артроскопия на скъсан менискус. В Момента ходя на физиотерапия има подобрение, но все още отича и боли. Тъй като искам по бързо възстановяване за да се върна на работа, дали е удачно в моето състояние да ползвам минерални вани и други терапии във Санаториумите в БГ и къде?! Предварително, Благодаря!
    от Kiril | 29.04.2013 00:43

Здравей, Вася! От травмата на лявото коляно ми останаха периодични леки болки, при промяна на времето. Даже шеговито си го наричам "моят метеоролог" :lol: Тази година, преди почти 3 месеца, пазейки лявото коляно, леко усуках дясното. Но болките ме принудиха да отида пак на ортопед, запознат с колената ми. Оказа се, че и на двете колена имам "шипове". Назначи ми физиотерапия и след 10-ина процедури болките отшумяха. Може и затоплянето на времето да е причина :lol: Провери дали и при теб няма подобен проблем? Надявам да се оправиш!
    от vasya | 27.04.2013 19:45

Привет Jean, при мен също нещата се случиха по подобен начин, аз също бях в чужбина на работа когато ми се поду и ме болеше коляното, отидох на спешен кабинет изписаха ми обезболяващи, поставих ластичен колан и така изкарах 5 месеца докато приключа работа и се прибера в БГ, но аз нямах силни болки, беше търпимо, даже болката постепенно отшумяваше, но реших да се консултирам с лекар като не мислех, че ще се наложи да се оперирам, тъй като само леко ме наболяваше, но и аз не знам как така ме уговориха и се съгласих на тази артроскопия, на моменти си мисля, че може би не е трябвало да я правя, но знае ли човек като ти кажат, че ако сега не вземеш мерки един ден може да смениш става и се съгласяваш, така че вече няма смисъл да си блъскам главата за минали неща.А за физиотерапията, не знам, нали вече правих, не искам пак да ходя при този който ме оперира, надявам се да се справя сама, старая се да ходя правилно и нещата да се получат.Благодаря ти за отделеното време.
    от Kiril | 26.04.2013 23:16

Привет, Вася! Не знам колко време след диагностицирането са ви направили артроскопията, но аз претърпях травмата на 13.02.2003 г., поставиха ми диагноза след седмица, но понеже работата ми е свързана с много пътувания и бях и извън страната, постъпих в болница за лечение на 06.10, а операцията беше на 08.10, т.е. 8 месеца по-късно. През това време левият ми крак беше почти инвалидизиран, отслабнал от куцането, с обиколка на бедрения мускул почти 2 пъти по-малка от десния ... Не беше особено приятна гледка :lol: Също така за тези месеци изтърпях и 2 блокажа на коляното. Ставата ми била силно повредена от парчетата счупен хрущял, според опериращия. Но попаднах на кадърен ортопед и това ме оправи толкова бързо :lol: Затова не се предавайте! Мисля, че правилна рехабилитация ще ви възстанови за по-малко от месец.
    от vasya | 26.04.2013 14:16

благодаря много, Jean, при мене може би е било по-сложно, тъй като за бях на патерици 45 дни и след това самото раздвижване е по-трудно, получих и дискова херния което доста усложни състоянието ми, кой знае възможно е и самата рехабилитация да не е направена правилно. Няма да се отчайвам ще продължавам да се боря, така ми било писано, а за ортопеда ходих на преглед когато ми направи инжекцията и каза, че всичко е минало добре, на кой му пука нали ми взеха парите.
    от Kiril | 25.04.2013 22:56

Вася, извинете, предният коментар беше за вас :lol: Съжалявам, бях без очила :roll:
    от Kiril | 25.04.2013 22:54

Здравейте, Ваня. Преди почти 10 години ми отстраниха оперативно (с операция, а не само артроскопия) вътрешен мениск на ляво коляно. Бях 25 дена с патерици, после минах последователно за 10-15 дена през една патерица и с бастун, а на 40-я ден ходех без помощни средства, макар и да накуцвах. Но болката остана още за около месец, без натоварване. Рехабилитация започнах на 3-я ден след операцията, още в болницата, и продължи общо около 45 дена. На 3-я месец можех да подтичвам, а за 4,5 месеца (т.е. за времето от вашата операция) вече бягах нормално без болки. Всичко зависи от правилната рехабилитация след операцията. Потърсете съвет от ортопед, който да ви назначи допълнителни подходящи процедури. Желая ви успех!
    от vasya | 24.04.2013 13:28

на 12.12.2012 ми бе направена артроскопия на дясно коляно в МБАЛ,СВЕТА СОфИЯ;диагнозата е Хондропатия гравис кондили медиалис фем.декстра,Лезио менисци медиалис генус декстра. извърши се хондропластика на медиален бедрен кондил по метода МФ. парациална медиална менисцектомия. бях 6 седмици на патерици и след това на раздвижваме 2 седмици, на 25.3.2013 направих инжекциа CRESPINE gel, пия glucosamine, който ми изпратиха от САЩ, но имам болки от вътрешната страна на коляното, боли ме повече когато ходя в права посока, а по стълби не чак толкова, нямам проблем при сгъване на коляното, но не мога да ходя добре, куцам въпреки, че се старая да стъпвам правилно, все още всеки ден правя гимнастика, с две думи боли ме и не се чувствам добре. молбата ми е към д-р Мурадов да ме посъветва какво да правя,да го натоварвам ли или все още да го щадя, аз редовно излизам и ходя по 3-4 километра но това ми коства много усилия. предварително благодаря за мненията ви.
    от Nikolay | 17.11.2012 00:52

И друго което пропуснах да кажа ,че и 2те колена ми пукат до откат при клякане или свободно свиване и това от както се помня ,на 24 години съм,а и това че 1 месец след операцията вече си спортувах и си играех футбол.
    от Nikolay | 17.11.2012 00:37

Може да си направите и изследване с ЯМР,който дава много прецизна картина на всички изследвани тъкани. Това е пълна глупост,въобще не дава прецизна картина...През Агуст 2011 год усуках коляно и много ме болеше и имаше лек оток горе долу 1 седмица.След това започнах пак да си спортувам да играя футбол и нямах проблеми при нормални движения,обаче когато натисна крака навътре към другото коляно почваше да ме боли в областа около медиалния мениск(за ляв крака става въпрос).Година по късно реших че проблема е сериозен щом не ми минава а си стои една постоянна болка.Отидох на така наречения прецизен ЯМР и заключиха "Скъсване на задния рог на медиалния мениск.Белези за ретропателарна хондропатия".Отидох в болница Вита при д-р Чанков,насрочиха ми операция и какво стана ,по време на артроскопията доктора заключи че менискусите,връзки са ми перфектни а проблема бил "Плика интрапатееларис генус синистра".Отстрани ми пликата и уж всичко трябва да е ок ,но вече 5 месеца си имам същата болка на същото място.Не ми се подува крака ,пак си спортувам ,играя футбол,ставам,клякам,скачам,тичам няма болка но при леко усукване се появява.Доктора ми каза че трябва да направя по голяма мускулна маса и ми дава 90 % че ще се оправи,не съм правил никаква физиотерапия,инжекции и тем подобни,какво да правя вече 5 месеца го тренирам натоварвам но тази дискомфортна болка си я има...
    от MLADEN | 28.01.2012 01:20

ЗДРАВЕИТЕ ,ПРЕДИ 20 ДЕНА ПРЕТЪРПЯХ ОПЕРАЦИЯ НА КОЛЯНОТО МИНИСКУСА БЕШЕ АТРОФИРАЛ ПРЕМАХНАХА МИ ЛЕТАРНИЯ И МЕДИАЛНИЯ ЛЕЗИЯ НА ЗАДЕН РОГ ИМАШЕ И ЛЕКО ИЗНОСВАНЕ НА СТАВНИЯ ХРУЩЯЛ ЗАГЛАДИХА НА 10 ДЕН ВЗЕХ ЕДНА ИНЖЕКЦИЯ КРЕСПИН ГЕЛ ЗА ПОДХРАНВАНЕ ТА ДОБРЕ СЕ ВЪЗТАНОВЯВАМ НО ОТ УПРАЖНЕНИЯТА ЛИ ДА НЕ САМ ПРЕТВАРИЛ НЕЩО ПОЛУ4ИХ ЛЕКО ПОДУВАНЕ ПОД КОЖАТА НАД КАПА4КАТА НА КОЛЯНОТО ВСЕ ЕДНО Е ГАСТА ТЕ4НОСТ И СЕ МЕСТИ ИМАМ 4УСТВОТО 4Е ТУ НАМАЛЯВА ТУ СЕ УВЕЛИ4АВА СЪЩОТО МИ СЕ БЕШЕ ПОЛУ4ИЛО 3 ГОДИНИ НА ЗАД И ДЖИПИТО МИ ИСПИСА НЯКАКАВ АНТИБИОТИК И МИ СПАДНА АМА СЕ 4УДЯ ДА НЕ Е ОТ ОПЕРАЦИЯТА НЕЩО ИЛИ ОТ ПРЕНАТОВАРВАНЕ ОТ ФИТНЕСА ?И СЕ 4УДЯ КАКВИ МЕРКИ ДА ВЗИМАМ А БОЛКИ НЯМА ДАНО И ДА НЯМА ЛОШОТО Е 4Е ОПЕРАЦИЯТА Я ПРАВИХМЕ В БЪЛГАРИЯ А СЕГА САМ ДАЛЕ4 ОТ ТАМ А ТУК ЗА СПЕЦИАЛИСТ СЕ 4АКА ДОСТА ВРЕМЕ
    от Alper Muradov | 29.10.2011 18:46

Най-добре е да отидете при лекаря,който е извършил операцията и да му кажете за тези ваши усещания. Иначе след правилно направена пластика на ПКВ не може да се получи друг вид нестабилност на коляното.
    от Geri | 28.10.2011 00:34

Здравейте, бих желала да попитам може ли в резултат на направенатата ми пластика на предна кръстна връзка да се получи друг вид нестабилност в коляното, поради това че е взет материал за връзката от пателарното сухожилие? Понякога имам чуството, че коляното отново ще подаде,но не както при скъсаната връзка настрани, по-скоро напред и чак след секунди се вклучва мускула, за да спре това движение. Ще премине ли това състояние и кога, ако е временно, а ако не е какво следва да се предприеме по въпроса ? Изминали са около 45 дни от операцията.
    от Alper Muradov | 13.10.2011 20:48

Развитието на артрозата зависи от уврежданията на хрущяла,които имате и от натоварванията които ще понесе ставата в бъдеще.Превантивно срещу артрозата се прилагат лекарства наречени хондропротектори.
    от Geri | 13.10.2011 20:26

Преди около месец ми бе направена реконструкция на предната кръстна връзка на коляното. Оказа се, че имаше и едно отчупено парче от ставния хрущял, което хирурга отстрани и доколкото разбрах мястото е обработено и с ток. Площта е около 2 см. Бих искала да попитам ще се развие ли артроза на ставата и какви привантивни мерки бих могла да взема, за да предотвратя появата му?
    от plamen | 05.07.2011 23:24

От кай град сте. Имам апарат за пасивно радвижване на колена след артроскупия,ендопротези.Артромод кабинета ми се намира в гр.Бургас тел за връзка 0889271501
    от mariq krasteva | 01.07.2011 00:38

Имам скъсани връзки на глезенна става.Кракът ми е много нестабилен и ме посъветваха да се оперирам.Разбрах обаче, че вместо да се вземат сухожилия за възстановяване на връзката, можело да се използват титаниеви нижки.Някой подлагал ли се е на такава процедура и има ли мнение по въпроса.Какво представляват тези нижки и какви са предимствата и недостатъците на този метод.Ще се радвам и на лекарско мнение.Благодаря предварително!
    от darklady | 28.05.2011 15:02

"miti 1972 по-добре сподели проблема си с психиатър,че нещо не си май в ред!!!Това не е сайт за псувни и обиди,а хората споделят проблемите си и търсят помощ и съвет." И до психиатър да я е докарал ще е заради некадърнициде,които са му съсипали коляното или колената(имайки предвид че другото поема цялото натоварване).Да не можеш да вървиш нормално,да те боли носеща става,а за спорт да не говорим е нещо ужасно.
    от ani_iv | 18.05.2011 08:01

miti 1972 по-добре сподели проблема си с психиатър,че нещо не си май в ред!!!Това не е сайт за псувни и обиди,а хората споделят проблемите си и търсят помощ и съвет.
    от miti1972 | 17.05.2011 21:28

"тъй като по горното мнение е крайно неуважително и недопустимо, моля модераторите да вземат някакво отношение. Правото на мнение е едно, но псуването и срамните категоризации са съвсем друго. Не ме познавате, не знаете къде, как и какво работя, така че....." Опа, гузен негонен бяга май, но кой споменал вашето име "ДОКТОРЕ"........Той и никой не знае АЗ какво работя ама това не е проблем да споделям ГОЛАТА ИСТИНА и последиците от нея касаещи не "ВАС" ,а МЕН и моето здраве НАЛИ . Моята вече е ясна както по горе съм обяснил.Не искам само никой друг да пострада от лекар така както мен.А само да знаете какво доверие имах на докторите преди всичко това-единствените на които признавах че са учили и специализирали повече от мен и професионалисти съответно.Но УВИ не всичко е такова каквото е !!! Не сме женчовци че да не псуваме НАЛИ. С най ....Уважение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    от д-р Загоров | 17.05.2011 17:47

тъй като по горното мнение е крайно неуважително и недопустимо, моля модераторите да вземат някакво отношение. Правото на мнение е едно, но псуването и срамните категоризации са съвсем друго. Не ме познавате, не знаете къде, как и какво работя, така че.....
    от miti1972 | 13.05.2011 00:09

И да добавя за Инжекциите ,тъй като след първата си операция и на мен ми "загладиха" хрущяла ( 2-3 ст.) и късмет за касапина тогава че не ми даде диск с операцията ( доказателство) да го поосъдя и загладя и аз.Та от тогава съм на всеки 6-8 месеца на "Креспине" гел или "Дуролайн" инжекции ,всяка струваща съответно по 500 и 600 лв. Е ,аз нямам проблем да си ги плащам ( предвид на професията си и заплащането)и той добре го знаеше ( какъв спонсор съм) преди операцията ( една от учебните за него за придобиване на опит), но ВИЕ.... Да има и вариант да ви бодат по често с по евтините инжекции ( веднъж месечно) ,но пак финасово резултата е същия. Та ,иде реч за това на кого доверявате най скъпото-здравето си.
    от miti1972 | 12.05.2011 23:50

Здравейте на всички отново! На "уважаемите" доктори ( загоровци и тем подобни путкиновци/путкодеровци лайнари), касапи и т. н. които си чешат езиците във форума бих казал ебети си майката и вървете да оперирате или за каквото сте се обучавали и специализирали сума ти време ,без да забравяте Хипократовата клетва( Ха-Ха Who care-според вас, както казва Дани де Вито)и да възприемате всеки пациент за потенциален спонсор,опитен елемент за експеримент ,обучение-проба/грешка и "обект" чрез който да източвате здравната каса. Който е кадърен няма нужда от реклама ,както и да обяснява каквото и да е. Оперираните или имали вземане даване с него сами ще споделят и хвалят уменията му.ПРОСТО И ЯСНО. Тъй като последните 2 години пострадах много от некадърници-лекари във ВАРНА ( алчни и дебилести"доктори")-втория по големина град в БГ ,уж според последното преброяване и похарчих немалко средства с чиста съвест мога да кажа -бягайте в СОФИЯ ако сте заинтерисувани за здраето си.Без значение какъв вид е "болежката" ви.Малкото Кадърни лекари ,поне една част от тях( защо ли още и те са в БГ) даващи БЕЗПРИСТРАСТНО мнение без да ги интересува ПАРИТЕ ВИ са там.Останалите ( Кадърни)са отдавна избягали навън. За ортопедични операции ( вкл. и детски),артроскопии и т.н. бих ви препоръчал д-р Ч.Чанков от поликлиника "Вита" в София.След като първата операция ми бе "оплескана" от д-р във Варна ,и разни други после ми сваляха звезди как щели да ме "ремонтират", ТОЙ действително ме възприе като "ПАЦИЕНТ" а не като спонсор просто защото клиентелата, опита и желанието му да си упражнява професията са му предостатачни. За протокола -by the way,Той е един от учениците на професор Шойлев и работил в Пирогов.За справка че не е "гладен" може да посетите сайта му на Чанков-Райков( с клиника в Германия и специализации в други страни). След първата си оплескана операция и аз започнах по форумите да търся инфо ,и това бе единствения човек(лекар) за когото отких макар и малко-само хубави ,написани отзиви по интересуващата ме тема.За всички останали-Хубенов,Мазнейков,Тони Георгиев и т.н. срещнах пол. и отр. отзиви.Той бе единствения посетен от мен лекар който въпреки очевидното ( подплатено с резултат от ядрено-магнитен резонанс) не даде никаква оценка или каквато и да е реакция и мнение за касапина преди него "упражнявал" се върху мен. Реклама не правя ,просто съм възвърнал надеждата си че не всичко е загубено и искам да се знае който "НАИСТИНА" ми е помогнал и да споделя с ВАС останалите колебаещи се дали,защо,как и т.н.Разликата в състоянието ми след първата и втората операция е огромно-нямам думи.И то Благодарение на д-р Чанков. Спирам до тук. С голямо уважение към всички търсещи информация съфорумци - Бъдете Здрави ,не Губете Надежда и Неуважение към чешещите си езиците тук "доктори" (вместо да работят) ,педерасти-кучета ви яли. От жител на Голямото Село-ВАРНА.
    от д-р Загоров | 31.03.2011 15:47

Заглаждането на хрущяла е елементарно нещо технически и би трябвало навсякъде , където правят артроскопски операции го правят и го правим; Съвсем друг въпрос е има ли смисъл да се прави и за какъв проблем питате...артроза, изолиран дефект на хрущяла, травма, в коя част от ставата се намира и т.н. Сюжетите са много и съвсем, съвсем различни.
    от mam4e33 | 28.03.2011 20:35

Здравейте!Преди две седмици на майка ми й направиха артроскопия на коляното защото имала "мишки".Лекарят които е извършил операцията казал че се налага доста от ставата да бъде загладена.Не й изписаха никакво лечение,но ортопеда който я изпрати след седмица от излизането й й източи кръв от коляното и препоръчва да се инжектират някакви ампули в самото коляно.Въпросът ми е не трябва ли да пие някакви лекарства които да подпомогнат възстановяването и наистина ли е необходимо да се поставят тези инжекции(5бр по 80лв за брой).Дано да съм обеснила правилно.Благодаря за отговора предварително.
    от 5emeio | 08.03.2011 18:06

Д-р Загоров, в коя клиника в България заглаждат хрущял?

Напиши отговор
98 намерени, страница 1 от общо 2