Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен

Напиши отговор
  • RE: Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен
    от д-р Цончев | 01.08.2019 07:34

Не се махат. Нали са сложени за стабилизация...
    от Симеон Енгеров | 31.07.2019 22:59

Трябва ли да се махат пластините от гръбнака след време ! И след колко ако имате представа имам два смачкани прешлени
    от Руми | 20.11.2018 19:32

Въпросът ми е:нужно ли е да провеждам някаква рехабилитация?Все още изпитвам онази опасваща болка в гръдния кош,след продължително стоене права....а работата ми е свързана със цял ден стоене права и вдигане на тежко.
    от д-р Цончев | 18.11.2018 20:38

Руми Какъв е въпросът ви?
    от д-р Цончев | 18.11.2018 20:37

На първо време си вземете направление от ЛЛ за физиотерапия и идете в някоя от болниците в отделението по физиотерапия да ви се изготви план за рехабилитация.
    от Mariyana | 16.11.2018 11:07

Здравейте д-р Цончев, Може ли да ми препоръчате кинезитерапевт, според ортопеда трябва да правя ЛФК. В здравно заведение ли да търся кинезитерапевт, който да изготви упражненията, или в студиата, които предлагат масажи, и др. подобни Благодаря Ви!
    от Руми | 14.11.2018 21:17

Здравейте!На 25.09.2018г мо направиха кифопластика на счупен,смачкан 6-ти торакален прешлен,като преди това 6 месеца турпях болки,за да чакам да зарасне сам.Вече 50 дни след операцията,все още не мога да се върна към нормалното си ежедневие.....А като чета из статиите,до сега трябваше да съм забравила,че съм оперирана.Операцията беше четири часа и половина...нещо се усложнило,но така и никой не ми обясни какво...
  • Re: Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен
    от д-р Цончев | 29.07.2017 20:27

Това е рехабилитатора или кинезитерапевта.
    от Нина Михайлова | 27.07.2017 13:36

Благодаря за съвета. Вече се консултирах с кинезетерапевт, според него такива пациенти се раздвижват на 20-я ден след операцията. Защо тогава моя лекар реши, че аз мога да се справя сама? След поредицата от чужди грешки които ми костваха много болка, стрес и 6„000 лв. за импланти, ми е много трудно да се доверя. За съжаление двама лекари от спешното не видяха спукания прешлен и ме изпратиха с диагноза натъртено. След 40 дена когато поисках нова снимка прешлена вече беше необратимо смачкан. Според вас не е ли редно специалист да покаже на пациента правилните движения, които да му помогнат да се възстанови без да си навреди?
    от д-р Цончев | 25.07.2017 21:38

Ако ви е трудно самостоятелното възстановяване можете да се обърнете към физиотерапевт, за да прецени какво да се направи.
    от Нина Михайлова | 21.07.2017 20:05

Здравейте, на 5-ти май тази година ми бе направена операция за стабилизиране на ТХ 12 прешлен в УМБАЛ Св. Георги в Пловдив. На контролния преглед след един месец очаквах, че ще ми бъде назначена рехабилитация или дадени напътствия за упражнения които да правя в къщи. Според д-р Калнев, който ме оперира нямам нужда от нищо „ просто се връщаш към нормалния начин на живот. Хората на запад след един месец се връщат на работа„. Да търся ли според вас рехабилитатор и бихте ли ми препоръчали някой в Пловдив, защото аз съм вече почти 3 месеца в къщи и все още ми е трудно да се справям с ежедневието.
    от д-р Цончев | 20.07.2017 01:03

Според мен е още рано, и нещо подобно може да се очаква но ако до месец не се подобри състоянието трябва да се направи контролен преглед при хирурга
    от Ивайло Йорданов | 13.07.2017 15:37

1 седмица
    от д-р Цончев | 12.07.2017 20:37

Това колко време след операцията се проявява?
    от Ивайло Йорданов | 11.07.2017 09:22

Здравейте Бих искал да попитам след такава операция за стабилизиране на няколко прешлена нормален ли е следния факт. Ставаш да ходиш и след няколко секунди се вдървява всичко от операцията на долу. При следващ опит същото, 10-тина крачки и блокаж. Ако е нормално какви упражнения биха помогнали за да отшуми проблема
    от issi | 20.02.2008 13:39

Здравейте, Упражненията звучат действително доста интересно. Аз също смятам да ида на физиотерапевт, въпреки, че не са ми правили операция, просто за укрепване на граб. стълб. Искрено се надявам, терапията да ви помогне да не чувствате никаква болка вече. С уважение : Искра Благодаря ви за отговора.
    от al_kras | 20.02.2008 10:22

Като храни нищо по-различно от обичайното, но рехабилитатора ми показа комплекс от упражнения, които трябва да се правят всеки ден (след 20 ден от операцията). Те са предназначени точно за засилване на гръбначните мускули, които поддържат гръбначния стълб. Упражненията се изпълняват по корем и се състоят в повдигане на главата макс. нагоре и задържане в течение на 12 сек. и така 10 пъти. Следва повдигане на лява ръка изправена и задържане пак в течение на 12 сек., 10 пъти; дясна ръка; после краката; после ръка и срещуположен крак; после двете ръце; двата крака; и накрая двете ръце и двата крака. Засега това докато стане лесно и безпроблемно за изпълнение, защото сега не е приятно за изпълнение, а и все още имам търпими болки от време на време.
    от issi | 19.02.2008 19:50

Благодаря ви много за отговора, Иска ми се да ви попитам, каква точно рехабилитазия ви препоръчаха, дали ви казаха да ядете някакви специални храни и да правите специални упражнения. Аз отправих въпрос към лекаря ми за физиотерапия, понеже така ми препоръчаха лекарите в САЩ, където стана и катастрофата, но той ми каза, че няма нужда. Всичко хубаво ви желая. Искра
    от al_kras | 17.02.2008 20:12

Проблемът е сходен с вашият - катастрофа, раздробен прешлен, операция за стабилизиране с поставяне на пластини и възстановяване.
    от al_kras | 17.02.2008 20:01

Операцията беше направена в Клиниката по спешна неврохирургия към Пирогов, екип - д-р Габровски и д-р Кръстев. Има още време до контролният преглед, но вече почнах с упражненията показани от рехабилитатора. Бавно и славно, и напред :-).
    от issi | 16.02.2008 13:57

Zdraveite, iska mi se da vi popitam kade vi praviha operaciqta, koi, i dovolen li ste ot neq, i kakav to4no vi be6e problema, poneje i pri men su6testvuva veroqtnost da se podloja na takava operaciq. Blagodarq vi.
    от д-р Цончев | 04.02.2008 16:44

Благодарим! Успех и на Вас!
  • Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен
    от al_kras | 04.02.2008 14:11

Благодаря за съветите. Днес свалиха конците и ми казаха, че мога да започвач с рехабилитацията. Ще потърся рехабилитатора за уточняване на програма. Успех на всички вас в благородната ви работа!
    от д-р Цончев | 03.02.2008 11:02

Строго спазвайте назначенията на оператора за да не се опорочи резултата от оперативната интервенция!
    от d-r lyu | 01.02.2008 21:08

На първо място се посъветваите с вашият хирург и след това с физиотерапевт.
  • Рехабилитация след стабилизиране на гръбначен прешлен
    от al_kras | 01.02.2008 18:28

Здравейте! Интересува ме къде мога да намеря информация за това след колко време може да се започне рехабилитация и в какво следва да се състои тя, след извършена операция за поставяне на стабилизатор на гръбначен прешлен? Има ли комплекс от специализирани упражнения или това следва да се извършва само в специализирани здравни заведения от физиотерапевти? Как сами да подпомогнем възстановяването си, ако е възможно и то без да си навредим? Благодаря предварително на всички, които могат да помогнат със съвет.

Напиши отговор