Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупена тибия и фибула

Напиши отговор
  • Re: Счупена тибия и фибула
    от д-р Цончев | 07.03.2017 23:08

Освен калций, не взимайте другите. Рехабилитацията към момента трябва да не натоварва оперирания крак. Това ще стане след като прецени и каже ортопеда.
    от Stoil | 28.02.2017 17:25

Благодаря за отговора, д-р Цончев. А дали е нормално това че стъпалото стои малко накривено на дясно (плаката е от ляво), може би е от отока? Освен това дали е подходящо да почна да ходя на рехабилитация, при положение че засега не трябва да натоварвам с тежест крака? И още един въпрос - подходящо ли е да взимам добавки с калций, витамин Д, и витамин К2, при положение че още взимам Ксарелто срещу тромби (за 30 дена от изписването от болницата ми е изписан).
    от д-р Цончев | 26.02.2017 21:32

По принцип фибурата не се остеосинтезира. След като се стабилизира тибията, тя, като по-голяма и здрава кост "шинира" фибулата и тя си зараства без стабилизация. Отокът ще ви тормози дълго време, въоръжете се с търпение.
  • Счупена тибия и фибула
    от Stoil | 24.02.2017 10:17

Преди месец счупих тибия и фибула при усукващ инцидент с шейна. Фрактурата е мултифрагментна, с увреждане на съдове, закрита. Бях 2 дена с екстензия и ме оперираха с плака с 8 пирона, но само на тибията. Сега ми направиха снимка и казаха че е добре, с начално срастване на костта. Но аз се чудя нормално ли е че не ми сложиха плака и на фибулата и ми се струва че изглежда малко разместена (нямам никаква имобилизация). Освен това все още имам оток на стъпалото отгоре и го чувствам много обтегнато и изтръпнало отгоре, понякога все едно някакви токове минават отгоре. Освен това стъпалото стои някак си изкривено надясно. Чудя се дали е подходящо да почна някаква рехабилитация освен движенията в глезена които правя, и дали този оток и изкривяване са нормални и ще се оправят, както и дали може да се махнат впоследствие железата. [url=LinkLink alt="Link />[/url] [url=LinkLink alt="Link />[/url]

Напиши отговор