Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | след травма на коляно

Напиши отговор
  • Re: след травма на коляно
    от д-р Цончев | 29.11.2016 20:27

Идете да го види травматолог за всеки случаи и да се направи една снимка.
    от | 29.11.2016 12:56

Към днешна дата синините не нарастнаха, леко намаляват, цветът им се променя към розово синьо, но се локализира точно над капачката на коляното голямо, надебелено и твърдо на пипане, петно. Цветът му е червеникаво-син и пламти. На пипане е горещо. Правя непрекъснато студени компреси с разтвор на реванол в спирт-едно шише реванол и едно шише спирт от аптеката. Вече минаха 14 дена, но това надебелено място, точно над капачката, ме безпокои и затруднява свиването на коляното. Иначе- мога да стъпвам и ходя, счупване надали има. Нямам болки. Имах леко повишена температура.
    от д-р Цончев | 24.11.2016 19:24

Към днешна дата как е?
  • след травма на коляно
    от | 16.11.2016 08:10

Преди 5 дена паднах на улицата. Ударих главата и коляното. Счупената ми глава, като че ли не е проблема, но коляното ме безпокои повече. След удара имаше болка, която отшумя почти веднага. Ожулването не е сериозно. Но коляното е подуто и горещо. Слагам студени компреси, но без подобрение. След ден се появиха две големи посинели зони, колкото разтворена длан, под коляното и отзад, под свивката. Синината като че ли нараства и променя формата и цвета си. Не е повърхностна, като че ли е от дълбоко. Мажа се с Хепароид, през 2-3 часа. Старая се да не натоварвам крака, въпреки че ходя без проблем и болка. Но вече се безпокоя защо коляното е толкова горещо и от къде са тези синини? До сега съм нямала проблеми с кръвоносните съдове. Много моля за съвет, дали трябва да подходя сериозно и към кой лекар.

Напиши отговор