Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупване на шийката на лопатката

Напиши отговор
  • Re: Счупване на шийката на лопатката
    от д-р Цончев | 26.02.2017 21:29

Добре е да се направи, ако има съмнение...
    от Ивайло Димитров | 24.02.2017 18:35

Ами направих би ми 2 инжекции и сега ще ми дава направление за ЯРМ Съмнявал се че е било счупено
    от д-р Цончев | 21.02.2017 21:32

Според мен е добре да направите един контролен преглед при ортопед - да изследва градусите на движение в ставата и да прецени има ли нещо притеснително.
    от Ивайло Димитров | 18.02.2017 00:19

Това е първата ми снимка от септември Link
    от Ивайло Димитров | 18.02.2017 00:02

Ааа чува се и хрубтене като си движа ръката
    от Ивайло Димитров | 18.02.2017 00:00

Ами да има му септември го изкарах едно че го държах с шината 4 дни друго е че несъм ходил на физиотерапия немога напълно назад да го движа и напълно нагоре несе движи от рамото ябълката а комплект с плешката
    от д-р Цончев | 17.02.2017 21:49

Аз лично не виждам счупено. На рамото има ли му нещо?
    от Ивайло Димитров | 17.02.2017 10:48

Link
    от Ивайло Димитров | 17.02.2017 10:12

Link
    от jerrymaguire | 17.02.2017 09:58

Пробвайте да качите снимката в Link и дайте линк към нея.
    от Ивайло Димитров | 17.02.2017 09:48

Здравейте може ли да ми кажете на тая снимка дали има някаде счупено в обласна на рамото благодаря предварително
    от д-р Цончев | 22.07.2015 22:47

Значи всичко е наред.
    от yonov | 13.07.2015 14:52

Здравейте, Днес бях на преглед. След 22 дни с ортезата за горен крайник и при направата на нова снимка беше установено, че ръката е зарастнала. Благодаря Ви д-р Цончев.
    от д-р Цончев | 07.07.2015 21:40

Според мен няма нужда от скенер. Ако ръката не боли и движенията са възможни във всички посоки можете да се консултирате с ортопеда и евентуално да махате превръзката.
    от yonov | 06.07.2015 17:09

Здравейте, болка имах само по време на травмата и същата нощ след това. Дали не нося шината напразно след , като няма счупване, а 45 дни са ужасно много. Вече съм на 14 ден. Притесняваме дали няма разтегнати или скъсани лигаменти. Съвет ? Скенер да направя ли, като се има предвид голямата доза облъчване - 5 снимки ,защото не бяха убедени, че има счупване и накрая написаха суспектни данни. Благодаря Ви.
    от д-р Цончев | 05.07.2015 22:02

Аз лично не виждам счупване на тези снимки. Независимо каква е превръзката важното е рамото да е сравнително обездвижено, различни варианти има за това. И в крайна сметка обикновено обездвижването не е пълно, но пък там костните структури са такива че не е и необходимо чак толкова Болката не намалява ли при вас?
    от yonov | 02.07.2015 20:14

Прилагам и рентгеновите снимки: Сериозна ли е травмата ? Link alt="Link /> Link alt="Link /> Link alt="Link />
    от yonov | 01.07.2015 18:05

Link alt="Link /> Това ли е правилния начин на поставянето на шината за моята травма ? Понеже презрамката на мен ми е на другото рамо - здравото. А частта която е над лакътната става при мен е поставена под лакътя вертикално, но усещам че там не фиксира нищо. Моля за съвет ?
    от д-р Цончев | 27.06.2015 18:43

По принцип рамо трудно се обездвижва ако н е му се сложи гипс, който пък е доста тежък и неудобен. Щом ортопедите са преценили че шината е достатъчна вероятно е така. Освен това в случая не се касае за разместена фрактура така че не мисля че ще има проблем и при това състояние на нещата.
    от yonov | 25.06.2015 11:45

Oтговор "д-р Цончев": Ако можете да работите с една ръка или без много да движите рамоно е възможно, но по принцип е добре да се даде покой на тази ръка. Болничен не са ли ви написали?
    Искаха да ми напишат, но ми се сториха много 45 дни и не взех. С една ръка мога да работя , но усещам че по този начин от време на време има движение в рамото ми... А и шофирането до работа, дори и с една ръка пак се усеща движение в засегнатата ръка. 3ти ден съм с шината, но усещам че рамото не е напълно обездвижено по вертикалата,което мисля, че е проблем.
    от д-р Цончев | 25.06.2015 07:37

Ако можете да работите с една ръка или без много да движите рамоно е възможно, но по принцип е добре да се даде покой на тази ръка. Болничен не са ли ви написали?
    от yonov | 23.06.2015 14:27

А да ходя ли на работа, проектант съм работя на компютър. Или трябва пълна почивка вкъщи ?
    от д-р Цончев | 22.06.2015 19:45

Трябва да се носи ортезата според указанията на ортопеда. След като премине нужното време ще се прецени дали има нужда от рехабилитация.
    от yonov | 22.06.2015 17:23

Друг важен въпрос е до колко може да се сваля тази ортеза, примерно за баня и други нужди :)
  • Счупване на шийката на лопатката
    от yonov | 22.06.2015 16:49

Здравейте, в петък при сваляне на гумата на колата единия болт беше доста затегнат и като го напънах ми се измъкна рамото. Рентгеновото изследване показва следното: "Лицева и профилна рентгенография на лява раменна става с хумерус и центраж за скапула: Суспектни рентгенови данни за фрактура на кавитас гленоидалис на скапулата." Мнението на лекаря е носенето на ортеза за горен крайник 45 дни - след което пак снимка, за да се види дали е зарастнало. Каза ми ,че имам счупване на шийката на лопатката. Моля за съвети има ли друг начин за лечение и каква да бъде рахабилитацията след това? Къде е най-добре да се направи. Да се ходи ли на санаториум и т.н Благодаря Ви предварително.

Напиши отговор