Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Мануална терапия и дискова херния

Напиши отговор
  • RE: Мануална терапия и дискова херния
    от elena | 06.05.2019 14:16

Преди 3 години и аз имах много сериозни проблеми....близо 6 месеца ми изтръпваше десния крак и ме болеше петата. Ходех по 10-15 крачки и трябваше някъде да седна. Болките бяха неописуеми. Минах през какви ли не диагнози и накрая се установи , че имам двойна дискова херния. Бях на масажи, после озонотерапия, която ми помогна, но временно . След много месеци ходене по мъките отидох при един ортопед, който ми назначи физиотерапия и пиене на натурална билкова тинктура Ставиксин за 5 месеца. Обясни ми , че трябва да правя профилактични курсове всяка пролет и есен по 2 месеца със Ставексин , да се пазя защото с други методи можело само да си навредя , отколкото да си помогна и до няколко месеца съм щяла да се оправя. Аз имах толкова силни болки , че тогава изобщо не му повярвах , но нямах особен избор. Започнах пиене и на 3-тата седмица аз вече не чувствах така изтръпнал крака си. Продължих пиенето на тинктура Ставиксин и за 7 месеца се излекувах. Вече близо година аз нямам проблеми !

• от Руди | 18.10.2006 13:56

Това върши ли работа при шиповена на врата?

• от kombat | 08.10.2006 10:51

Бихте ли пояснили при какви случаи е добре да се използва мануалната терапия и кога е противопоказана? Някой ако има опит с мануална терапия моля да даде идея! Благодаря!

• от kombat | 11.09.2006 11:19

Много благодаря за мненията. Аз по принцип визирах места като Link за провеждане на мануална терапия и какво мислите за нея като средство за лечение на болки в гърба

• от pavlin | 10.09.2006 21:52

Oтговор "д-р Габровски": "едно хубуво намачкване" може дори да е опасно :!:
    Напълно съм съгласен. Не бива да се правят експерименти, че може хернията да се усложни и "уголеми"!
    Oтговор "д-р Габровски": В последно време, пациентите искат да си решат проблемите по-бързо и не чакат заболяването да напредне и да се получат усложнения, а преминават към хирургично лечение. Това определено е разумен подход, защото когато настъпят усложненията, възстановителния период е много по-дълъг.
    Аз пък съм чувал, че операцията води до силно повишена вероятност за хернииране на съседните дискове (в следствие на калциране в мястото на операцията, доколкото знам) и затова някои лекари препоръчват операция само ако наистина се налага. Макар че съм чувал също така, че операциите за дискова херния вече са доста по-успешни и по-малко инвазивни, така че вероятността за хернииране на съседните дискове да се завишава много по-слабо спрямо преди... :?

• от д-р Габровски | 10.09.2006 11:36

"едно хубуво намачкване" може дори да е опасно :!: По принцип дискови хернии се оперират когато: - има неврологичен дефицит - слабост в крака, изпускане по малка нужда; - болките са много силни; - болките не се повлияват от друго лечение за продължителен период от време. В последно време, пациентите искат да си решат проблемите по-бързо и не чакат заболяването да напредне и да се получат усложнения, а преминават към хирургично лечение. Това определено е разумен подход, защото когато настъпят усложненията, възстановителния период е много по-дълъг.

• от niko | 10.09.2006 00:34

Едно хубаво намачкване винаги е от полза. :oops:
  • Мануална терапия и дискова херния
    от kombat | 08.09.2006 17:47

Мануалната терапия подходяща ли е при дискова херния? Кога трябва да се лекува с операция и кога можем да използваме мануална терапия?

Напиши отговор