Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Счупена петна кост

Напиши отговор
  • RE: Счупена петна кост
    от Dani87 | 22.09.2019 17:15

Здравейте!!! Искам да попитам преди два месеца ми направиха операция на петата но сега ме побърква една болка от палеца към петата и хем боли хем много пари имаш ли е някой от вас такова усещане.Благодаря
  • Re: Счупена петна кост
    от д-р Цончев | 18.03.2017 21:51

Какво му е по-зле? Прикачете последна снимка за да се ориентирам...
    от добрин ганев | 12.03.2017 15:31

Здравейте.Преди много години счупих дясна петна кост.Нещата не се развиха както трябва.Преди 3 г ми направиха операция,която според едни доктори е успешна,според други-не.Не усещах подобрение и преди 7-8 месеца ми правиха отново операция,както първата,но в друга клиника.Обаче сега сякаш стана още по-зле.Може ли да ми препоръчате специалист ортопед,който е тясно свързан с травми в областта на петата
    от д-р Цончев | 24.11.2016 19:32

Няма нужда, нали си е ваша...
    от Vesel | 24.11.2016 09:52

1 година и 2 месеца след "заковаването", отидох да махна плаката с пироните. Общо взето процедурата е следната: - в 8 отидох в болницата, минах разни кабинети .... ренген, екг, кръв, още един .... в 9 бях готов. - 9 и 15 ме вкараха в операционна (щото бързо се съблякох). - 9 и 30 ми биха упойката и почнахме да чакаме да ме хване. - в 10 доктора каза: готов си. почвам да шия. Казаха ми да лежа, че да не ме заболи глава от упойката. Болка нямаше. Вечерта за всички слуай преди да заспя пих един течен аналгин за да не ме заболи през нощта. На другата сутрин станах и направих 2 дължини на коридора с една патерица и 2 дължини БЕЗ патерици. 3 дена след операцията си бихме дузпи (аз съм десняк и ми оперираха десен крак) със децата в парка. Мисля да си направя ключодържател от плаката. Идеи как да я дезинфекцирам, някой има ли? Изобщо има ли нужда?
    от Борис | 22.06.2016 08:59

Здравейте, Благодаря за информацията. Ще си седя и търпя. ;) Някой от вас да е имал температура сред операцията, но само вечер? Минаха 6 дни от операцията. През нощта се будя по 2-3 пъти целият във вода, все едно съм бил под душа. Поздрави, Борис
    от Vesel | 20.06.2016 14:03

За болката, като ставаш - спомянм си го. Тя ще отмине, ама после като почнеш да стъпваш, пак ще се появи. Аз правех следното: като ставах кляках 2-3 пъти и ми минаваше. Докато си с патерици - просто го раздвижи нагоре-надолу няколко пъти за да отмине по-бързо. Това продължава няколко дена, ще мине - споко.
    от Vesel | 20.06.2016 14:00

Здравей. Още съм с железата. Бях планирал да ги махна началото на юни, но отложих за септември. Не мога да те съветвам за упражнения, защото аз 2 месеца го пазих и прасеца ми беше "тотална щета". Бях станал като пират: единя крак мускулест (защото аз не си стоях в къщи, а си ходех на работа и се движех постоянно), с другият кокал с кожа :lol: После за около 20 дена хвърлих патериците. Не е чак толкова фатално. Но поне още месец - два не можех да ходя на пръсти на счупеният крак. Посъветвай се с някой физиотерапевт за упражнения, че не съм специалист и да не ти навредя. Поздрави
    от Борис | 19.06.2016 21:28

Здравей, Радвам се, че всичко е ок при теб и освен това и аз съм малко по-обнадежден. :) Болката от самият разрез и плаката намаля значително. Оттокът от друга страна като ставам причинява сериозна болка. Дано намалее скоро. При теб махнаха ли железата? И какви упражнения да правя особено за прасеца, защото се е разпуснал сериозно. Поздрави, Борис
    от Vesel | 19.06.2016 09:54

Здравей, Вече не помня, кое как болеше и колко дърпаше :lol: ... колкото и странно да ти звучи в момента, след време всичко се забравя, все едно не е било. 10 месеца по-късно си ходя, тичам, натоварвам.... почти на 100 % както преди. Спазвай докторските препоръки, почивай за да спадне отока и след 2 месеца като почнеш да стъпваш... леко, по-леко ще се възстановиш. Прави обаче упражнения за мускулите, че ще заминат (на прасеца и бедрото).
    от Борис | 18.06.2016 12:16

Здравейте, преди 2 дни ми беше оперирана петата на десния крак в Пирогов. Беше ми сложена плака. В момента движението на пръстите на крака е изключително трудно. Единствено палеца в рамките на няколко милиметра. Освен всичко усещам опъване в долната и външната част на ходилото след пръстите. За оттока няма да коментирам. Въпросът ми е и при вас ли беше така. И кога ще започна да си чувствам пръстите като мои? :D
    от Ivan Tuleshkov | 09.05.2016 22:24

Благодарско за успокоението VeselinO. Понеже чувам че само титаниевите не се махали , та за това. Другата седмица съм на контролен преглед и хирурга каза че ако всичко е наред вече ще мога да стъпвам,което малко ме учуди. Дай боже да е прав,че така не се търпи. поздрави
    от Vesel | 09.05.2016 14:53

Здравей, на мен отока ми спадна напълно 2-3 месеца СЛЕД като почнах да ходя. Така че не се притеснявай за това. А за махането - най-добре ортопеда ти да каже. Аз лично твърдо съм решил да я махна, за да избегна усложнения с нея за в бъдеще. Поздрави
    от Ivan Tuleshkov | 09.05.2016 14:34

Привет на всички Един месец от операция на пета , една планка и 8 болта. Кракът все оше е с оток. Притеснявам се че планката е стомана , поне така пише в фактурата, дали не е от нея и задължително ли е да махне след време?
    от B trend | 24.02.2016 18:47

По въпроса със стволовите клетки, мога да препоръчам една банка за такива.. Страхотни са и може да помогнат. [url]Link
    от Vesel | 01.02.2016 19:50

o , нямам грижи. Качвам слизам без проблем. Вкл и с гръб към стълбите. Куцам и аз. Особено ако ходя бързо. Имам чувство, че коляното ми е отвикнало да прави правилните движения. И не са плавни. Също така още си ме боли - като си го масажирам. А и си има една остатъчна постоянна болка. Слаба, ама си я има. Около белега още ми безчувствено и твърдо. Тичам, куцукайки. вече мога да клякам на един крак, ама прасеца още ми е слаб. горе-долу, това.
    от Yordan Mihailov | 01.02.2016 18:59

А..... ко? НЕ!иначе как слизаш стълбите... :lol: че мен нещо не ме бива там..мамка му и КУЦАМ ЛЕКО.Айде бе говори ми как ходиш... :roll:
    от Vesel | 28.01.2016 22:23

8 kg за двата месеца бях качил. хем в офиса сега малко ги свалих, че вярно изкарах една шарка с децата и 1 седмица почти не ядох.
    от Yordan Mihailov | 28.01.2016 22:15

То това е от много стоене в офиса,аз без офис съм 107 кила..тая бира ме побърква бре... :lol:
    от Vesel | 28.01.2016 10:59

ти пък. Аз даже изкарах една варицела през това време. :lol:
    от Yordan Mihailov | 28.01.2016 10:53

Леле,,времето как минава..след 3 x10 дена рехабилитация,гимнастика басейн,мазания +1000 други неща (5+) месеца след операцията.........ходя нормално,петата е зараснала,има лек оток в глезена от външната страна и трудно мърдам пръстите.продължавам гимнастиката и работим за обем на крака,иначе има сила..наболяваме тук таме от болтовете.Доктора каза по натам ще махаме плаката,така че пак отваряне на кракът,няма как,иначе живота е хубав,усмихвайте се повече,и аз това правя,патерицити са в килера,готови за следващата операция :) :lol: от понеделник съм на гимнастика само,,чао за сега и нека зимата не ни изненадва повече.. :lol:
    от Yordan Mihailov | 29.11.2015 08:23

Кви патерици бре кви 5 лева бе оууу..аз патерици не ползвам от .........20 дена :lol: ,та така де за отока пия Ендотенол и Мадаус и нека споделя че доста е поспаднал,зависи от това колко е товарен кракът предния ден,сутринта е на 99 като здравия..след 20 дена рехабилитация и тренировки ходя кат див петел,левия ми още като закован но яко карам вече без патерици,другата седмица ги застопорявам на терасата с зимнина"суджуци и пастърма" :lol: продължвам да ходя на басейн,поне 2 пъте в седмицата но плувен,темепература 27 градуса и си правя разни гимнастики + плуване ,,,хахахах кат се топна и басейна се покачва с 2 сантиметра,още сме подути и имаме изострени нервни окончания защото като сме си строшили петите и сме скъсали едни връзки около глезена...те заминават директно с трошенето..днес 90+ дни ама точно колко 98 май след операцията....имам някакви боцкания по петата от плаката вътре...имам някаква плака шафрантия......хахахахха айде нека да е зима,,сняг да превалява,сух суджук да става...... :lol: два баджака бели,цици напращели :lol:
    от Vesel | 23.11.2015 13:46

Да се отчета и аз: Два месеца и 20 дена след операцията. Не съм ползвал патерица от петък. Ходя бавно, но почти без да куцам. По-скоро сковано. Качвам и слизам по стълби без никаква опора (включително и назад). Мускулите са ми още слаби. Не мога да ходя на пети и пръсти. Доста са ми ограничени движенията настрани. Да, боли. Но вече съм подвижен. Отока не мърда. :lol:
    от Ani | 09.11.2015 11:21

Оток има, но не е голям. Мажа се с кокосово масло, но ме е страх да го масажирам. Никой нищо не ми казва, нито за мазане , нито за пиене. Иначе пия магнезий и калций на хапчета, но по мое решение.
    от Yordan Mihailov | 09.11.2015 08:52

Пффф ,понеделнишки,за тез дето са на работа :lol: И така днес ми е ден 77 след операцията,от една седмица си правя процедури с Zepter Bioptron:Link е спадна доста и болката също отминава,ама аз нали съм голям "МЪЖ" и почнах да куцам и без патеирици,вчера сутринта си бях оки,цял ден на вън,обут в маратонката,и ходене тук там без патериците,обикаляне с колата 200 км разходка и вечерта си беше подут но доста по-малко от преди,и днес пак куцам с помощничката,че имам силна болка и скованост в горната чат на глезена,нещо съм се дефектирал вчера,а другата патерица е заставена в отглеждане на суджуци и пастърма на терасата :lol: до края на месеца силно се надявам вече и двете да са на терасата,ходих миналия понеделник на ортопед,човека каза че още не е зарастнала напълно петата,но съм закован много яко :P ,мажа се само вече с рефригеранс,това конското мазило и то помага,после съм като кон в леглото :lol: На басейн не съм ходил тези дни,иначе да кажа честно не се изисква кой знае каква рехабилитация и гимнастика за една пета поне за мен ден де,иначе днес би трябвало да почна 2 ра 10 дневка с рехабилитацията,учата ме как да ходя,масажираме ахилесовото сухожилие и ходилото,упражнения на кракът,поствяне на пръстите торбичка с пясък и вдигаш нагоре докато те заболи от седнало положение,после пета-пръсти,намираш си едно стапало и стъпваш на него по сердта на краката,и се отпускаш на петите които са в въздуха аха аха да паднеш назад,,ама по добре не падайте че много боли.........ходя на една пътека,единственото нещо което съм си взел си едни гел стелки които уж- ми омекотяват стъпването..ми това е за сега....и най важното вечер удряйте по 123 и има толкова много секс за правене..не се занимавайте с други глупости :lol: а аз ставам..да походя малко
    от Yordan Mihailov | 09.11.2015 08:28

Oтговор "a.sabeva": На мен вчера ми свалиха гипса, отново снимка , казаха ми на 22-ри отново на преглед, а до тогава никакво стъпване на крака. Др доктор ми потвърди, че е започнало да зараства, ама още не било сигурно, затова още не се знаело дали няма да има операция :( Изпращам Ви и снимка.
    Как е отока,предполагам все още голям,масажираш ли с нещо,крем/гел,или и пиеш някакви хапчета ?
    от Ani | 07.11.2015 23:37

Не мога за кача снимка
    от Ani | 07.11.2015 23:33

На мен вчера ми свалиха гипса, отново снимка , казаха ми на 22-ри отново на преглед, а до тогава никакво стъпване на крака. Др доктор ми потвърди, че е започнало да зараства, ама още не било сигурно, затова още не се знаело дали няма да има операция :( Изпращам Ви и снимка.
    от Vesel | 02.11.2015 18:27

Е два месеца след операцията: вече мога да стъпвам и да ходя (на теория). На практика: не мога. :lol: Но днес си се качих на колата и си покарах с удоволствие. Започвам усилени опити да хвърля патериците.
    от Ani | 27.10.2015 11:32

Здравейте! В неделя бях на контролен преглед,направиха ми отново снимка. Доктора ми каза, че са почнали някакви процеси на заздравяване. На 6.10. съм отново на преглед, дотогава с гипса ще си ходя без да стъпвам на крака. Каза ми , че едва след 3 месец може да се каже дали е заздравяла костта и дали ще се наложи операция.
    от Vesel | 27.10.2015 07:50

Към края на седмицата, трябва да отида на контролен преглед - 2 месеца след операцията (на 1ви септември ме заковаха). Надявам се другата седмица да почна и аз рехабилитация и физиотерапии. С движенията нямам големи проблеми, но не мога да стъпвам. Все още не спада напълно (дори и сутрин), а вечер си е доста отекъл. Започвам вече да получавам болка и схващания в здравият крак - явно му идва в повече. Мажа с лиотон за спадане на отока вечер, след като се прибера от работа. Надявам се до края на ноември и аз да съм без патерици (или макс с 1) Поздрави
    от д-р Цончев | 26.10.2015 22:53

Успех!
    от Yordan Mihailov | 26.10.2015 09:18

Трябва да черпя,снощи ходих в нас с едни у-ни чехли без патериците,ходих е малко силно,,,но все пак,та така,искам да кажа че си купих едно животинско мазило което ми намалява отока адски много,спря да ме боли кръста и гърба даже,следствие дългото ходене с патерици,подскачане ала бала,Рефригеранс ме връща към ходенето и не само това,ходя на басейн,плувам,ходя в басейна,упраженения пета пръсти ,само повдигане на пръсти,пак правя 50 метра плуване,после пак ходене,пак у-ния,плуване на място гръб корем,абе всичко което да ми раздвижва кракът,днес съм на гимнастика пак.След малко изчезвам на басейн...
    от Yordan Mihailov | 21.10.2015 08:59

Опс,забравих да спомена днес ми е 59 ден след операцията... :P
    от Yordan Mihailov | 21.10.2015 08:49

Добро утро,докато пия кафе,да кажа аз как съм,от 2 дена ходя на гимнастика,1-во 15 мин ток по джолана,ама аз нали съм ел-техник :lol: и не ме хваща тоя ток,че си взимам направо от жицата директно :lol: това с тока за стимулиране на кръвообращението и за спадане на отоко,мисля си че е нормално да се подува повече когато го товаря,,и така след тока почва...гимнастиката с едно момче 1-во загрявам,прави ми масаж на ходилото,въртя от глезена напред назад и се почва :roll: натиска кракът яко с две ръце,едната на глезена отгоре,другата над колянито,и свивам в коляното като едновременно и пребирам ходилото,,тоест от шпиц докато стане на прав ъгъл,,така 10 пъте и аз съм все едно излязал от банята,нося си хавалиййка с мен,малко почивка на джолана,и пак така 10 пъте,ставане и ходене малко с патериците..как ходя..изправен колкото мога и се почва патерици-болен-здрав като мърдам и таза напред,и пак патерици-болен-здрав крак...полсе пак на леглото.Заставам на десния крак на коляно и в глезена е на шпиц а левия ми е свит в кояното и съм стъпал на леглото.Без да мърдам и без да вдигам петата го натискам яката от глезена,опъвам назад колкото мога да съм на шпици яко бутам напред,,заедно с младежа на който рамото му е на прасеца отзаде/...уфф и той как бута,докато видя луната на светло..това пак 10 пъте,после пак почивкка малко,пак ходене.после пак по гръб и пак сгъване от коляното,ставане и пак десния на коляно и левия стъпал и яко напред назад,като кракът трябва да е прав,да не се накланя наляво надясно,вчера походих на една патерица,и дори кляках 10 пъте,хванат за един парапет,много е важно с какеи обувки ходиш,аз ходя с едни кецки дето са ми най-хлабави,това е да не ми стягат на кракът,след малко ги обувам и давам газ и в нас,сега ще ще понаправя малко у-ния,мисля до 10-15 дена да съмпоне с една патерица..а до месец да съм без...и най важно е да имаш желание :lol:
    от Ani | 20.10.2015 12:19

Благодаря, д-р Цонев! Значи не трябва да се бърза.
    от д-р Цончев | 19.10.2015 21:00

Ако не се консолидира фрактурата само с гипсовата шина ще трябва да се оперира. Това времето ще покаже.
    от Ani | 18.10.2015 12:21

Благодаря! Ще видя в неделя какво ще стане и после ще го мисля. Но ще стискам палци все пак да ми се размине.
    от Vesel | 18.10.2015 08:53

Взимаш снимките и отиваш при още някой доктор за второ мнение... ако трябва трето и така....
    от Ani | 17.10.2015 19:15

Здравейте! На 01.10.2015 г. счупих на десния крак 5 метатарзална кост, която не е разместена или раздробена. Отидох в Пирогов и ми сложиха гипсова шина. Докторът ми каза, че много трудно зараствала по принцип тая кост и ако не зараства ще се наложи операция и въобще да не стъпвам на крака. Дори и на пета. Днес сутринта бях на контролен преглед - 16 дни по-късно.Аз се движа с патерици по принцип, но не мога да не се опирам на петата. Като ме видя доктора ми се скара, защо се опирам на петата. Свалиха ми шината и ме изпратиха на снимка, естествено че е много рано да е зарастнало и всичко да е ок. Докторът отново ми каза, че ще трябва да помислим за винт който ще събера костта. На мен изобщо не ми се иска. Крака не ме боли, дори като пристъпвам и на петата. Изглеждаше добре, няма оток и няма подуване. Отново ми сложиха шината и ме изпратиха вкъщи. На 25.10.2015 съм отново на преглед. Трябва ли да се съгласявам на операция? Какво мислите?
    от Yordan Mihailov | 16.10.2015 11:57

Опа,аз имам един въпрос,необходим е документ за плаката която имам,след като е титаниева ми казах че трябва да има и някакъв номер,от болницта в Русе не ми дават такъв защото ми казаха че никога не са давали и не знаят как,имам само епикриза,на мен ми трябва документа защото пътувам и доста често съм по летищата...та ако си е правил такъв..нека да каже как..няма значение къде е счупен..просто за инфо как си е изкарал документа..да кажа за мен...джолана го потапям сега в студена вода с една шепа морска сол за 2-3 минути и после доливам с топла докато стане хладка водата и правя упражнения пета-пръсти,,същото това и на стол изпънат с гърба,двата крака на земята и пак пети-пръсти..мажа с гел Mobil Arnika GEL,стъпвам почти постоянно вече като ходя,с патериците все още,от понеделник почвам рехабилитация..ще пиша какво точно след 1-вата процедура :lol: Ми май няма друго за сега...айде наздраве от мен ! :P
    от Vesel | 03.10.2015 11:31

А дано, щото и аз на 25 смятам да куцам без патерици (ноември) Не смея да стъпвам още. Слагам пръстите на пода и въртя в глезена (като разгряване) + сгъвам в контра-шпиц със помощ (с ръка или с колан). Само тези упражнения ми разрешиха. Отделно аз си назначих "писане с пръсти по пода". :lol:
    от Yordan Mihailov | 03.10.2015 11:27

Брумммммммммммммммм аз вчера карах макар и за малко,автоматик де, :lol: виждам че съм качил някой друго кило,ще трябва спорт,плуване да сваля шкембето,стъпвам по малко на левия крак,без да се отпускам,упражнения разни,синина и аз имам на ходилото и ми е изтръпнал безиимения пръст на мен,около външната страна на кракът където е операцията все още отока е не е спаднал но не е и голям,коричка нямам,все по-малко да възвръща нормална чуствитилност, :roll: За първи му убух маратонка,хахах издържах към 2 часа,после си беше отекъл,но студено а аз излизах.Другата седмица започвам рехабилтация :lol: и към 20-25 вече да стъпвам по малко.....надявам се към 25 ноември да си куцам без патериците ... :roll: Повече секс и по малко бира....за да има баланс.... :lol:
    от Vesel | 03.10.2015 10:17

И аз ходих на 30-тия ден на контролен преглед. Снимах се. За спомен със железарията. Добре е. Имам още коричка аз, не е паднала. Доктора забрани категорично да карам кола :lol: Правя си упражнения. Бани със смрадлика, за да зарасне по-бързо раната и падне коричката. Упражнения и раздвижване на глезена. Иначе, ходя си на работа, няма проблеми. Надува се вечер, но не е кой знае колко. Няма да ми стане същият номер обувка де. :lol: Краят на месеца ще ходя пак на консултация и започвам прохождането... някъде началото на ноември. Още имам синина на ходилото. И от време на време едни гадни иглички на кутрето. Почна да ме боли кръста, гърба, мишниците, дланите, ... всичко... от неудобните пози и патериците. Много ми писна от тези сакатлъци. :lol:
    от Yordan Mihailov | 27.09.2015 09:26

Добро утро,,ммм неделно,като ще вали и петата се обажда,на 32-рия ден минах при Докито,каза на 45-ия почваш рехабилитация,нямам рана,напълно е зарастнала и нямам корички по операцията,все още имам оток ,сутрин като стана почти няма,но вечер,ако много е висял надолу и щот цял ден се моткам насам натам с патериците е подут баяяяя,масажирам го и после ми е много по леко движението от глезена,топкам го по 10 мин в морската сол с хладка вода,,и някакви упражнения на леглото,не ми направиха снимка защото доктора каза няма как да се е разместила фрактурата,ти си желязно вързан там :roll: :lol: Лошото обаче е че почна да ми расте коремааааааааааааааааа..а ми се пие "една" бира вечер..и аз съм човек,та преди да почна рехабилитация ще има снимки,да видим как е,уф искам да плуваааааааааааааам,,по скоро ми се иска в басейна да се топкам с студена бира ама, :lol: днес ден 34,Формула 1 Гран При на Сузука :mrgreen:
    от Yordan Mihailov | 21.09.2015 16:12

Алиооооооооо,от морската сол започва да се връща чустветилността на ходилото,отпуска се и започваш да го чустваш като свой джолан,не като на на прасе,и почваш да го движеш по-леко,а това да караш добре си мечтаеш :lol: Аз тази седмица мисл :lol: я да опитам...........някъде където няма коли в полето,,,,,,,,,,,,хм аз съм 4x4,колкото по навътре ходя,толкова по голям трактор ще ми трябва да се измъкна :lol: :mrgreen:
    от Vesel | 21.09.2015 16:00

За какво ти е тази сол? Иначе, мен ме занеш... Аз си ходя на работа... шавам по-малко. И така. На 30 ще ходя за снимка... и ще настоявам да почвам да карам кола поне. :lol: Изобщо не ме свърта вече :lol: :lol: :lol: аз съм 20-тина дена след - на 1ви ме оперираха.
    от Yordan Mihailov | 21.09.2015 15:57

Уауууууу, да допълня нещо,от днес започвам да кисна джолана 2 пъте на ден в хладка вода,леко студена ,по 10 мин с морска сол,вече съм като 10 % от Попай след 1-вата баня :lol: днес съм...мислене....28 дена след операцията:)) :roll:
    от Yordan Mihailov | 21.09.2015 09:21

Няма по бързо заздравяване,минимум 2 месеца и гледай като отидем 2-рия месец на контролен преглед доктора да не каже 3...аз вече пускам джоланчо по 5 мин на земята ей така да си го усетя дали е мой,все още имам оток и го мацкам с Индовазин ама си мисля от днес да го подържа в малко лед,раната се бели от само себе си,като змия съм,постоянно се лющи кожа от джолана дето е бил и подут кат печен :lol: кожата ми се напука и изсъхна,но за кеф пък нямам никакви рани по кожата,щот можеше да се нацепи много яко,тази седмица към края на контролен преглед,мърдам най вече активно в глезена,то и няма избор какво друго да правим,и го масажирам с Индовазина,болката е отшумяла но все още е изтръпнал и няма нормално чустеителност,,пиша тука да съм полезен и за други ако дойдат на моя хал..ай сполай друже и лек ден,,аз ще ставам голям Фермер,изтеглих си няколко игри и гаааз ,,ха дойде ми идея да се вържа към телевизора,,,,ее съседете ще помислят че имам комбайна в хола :lol: и най якото че пия бира на полето :lol:
    от Vesel | 19.09.2015 15:47

Вторник махнах и аз конците (не сам де), днес си свалих и превръзката. Ами не е най-красивото нещо на света. Иначе не сълзи или нещо друго. Почвам бани със смрадлика и се опитвам някакви упражнения да правя. И така. Ако с още нещо може да се стимулира по-бързо заздравяване и раздвижване - казвайте.

Напиши отговор
85 намерени, страница 1 от общо 2