Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болка в коляното

Напиши отговор
  • RE: Болка в коляното
    от д-р Ралица Правова | 27.08.2019 15:38

Бих Ви препоръчала да видите при ходене дали има проблем. Най-вероятно не е нещо, което да Ви притеснява.
  • RE: Болка в коляното
    от gsm4eto | 27.08.2019 11:58

Здравейте, вчера като играхме мач и после почивахме и след това пак имахме мач и като станах да раздвижа и една болка се появи зад коляното на свивката по долу и при сгъване и разгъване има една тъпа болка не толкова силна, но я има.Става въпрос за разтегнато сухожилие ли и ако да мога ли с наколенка да играя или ластичен бинт??Защото днес много искам да играя?
  • Re: Болка в коляното
    от fvs | 10.12.2010 13:04

какво ще ме посъветвате при следната ситуация:Направиха ми ЯМР и го четоха 2-ма лекари.Първият казва,че има скъсана ПКВ,а другия,че има разкъсване,но не се виждало добре/не била правилно направена снимката/ дали е напълно или частично.След което отнаво ми направиха преглед и има различни мнения-от това ,че"нищо ми няма" до "трябва операция".Доста съм объркан както аз ,така и родителите ми.Сега вече чакам да чуя мнението на 9 -тия доктор/най-добрия от форумите/ и дано най-накрая да се разбере какво да правя.Ужас-нали тия доктори от едни и същи учебници четат,но явно едни четат отляво надясно,други обратно,а трети по диагонал.Ако някой се е сблъсквал със същия проблем,моля да сподели.
    от fvs | 05.12.2010 17:13

на 15 години съм и ми казаха,че имам скъсана ПКВ.родителите ми се притесняват ,че докторът каза,че трябва операция.Може ли някой да сподели нещо относно възрастта ми и препоръките на доктора.Искам да продължа да тренирам/футбол/,но и здравето ми е важно.
    от nicolemary | 14.10.2010 13:53

Shtom ne te boli i ne kycash,zna4i niama problem :) Yspeh !
    от dani9000 | 14.10.2010 10:24

Здравейте! Благодаря Ви за отговорите! Ходих на ортопед, но ми записаха час за 20.10.2010, аз не живея в България, а в Чехия в Прага. Сега имам още един въпрос- Ако става въпрос за скъсан менискус, много ли е опасно това изчакване. С болки съм от 8 октомври, а часа за ортопед ми е за 20-ти както споменах, без никакво лечение болките обаче ми намалиха и мога да ходя дори без да куцам, оток също нямам. Ще съм много благодрна на компетентно мнение. Обмислям вариант и за преглед в София при споменати светила в тази област, но нямам осигуровки в България от 2006г се осигурявам в Чехия, тази здравна карта дали ще е валидна в България? Благодаря ви предварително! Йорданова
    от Alper Muradov | 11.10.2010 23:39

Не е задължително да има травма,за да се появят болки в коляното. Резонанса се прави без контраст,но преди това е добре да се консултираш с ортопед.
    от nicolemary | 11.10.2010 14:28

Ne
    от dani9000 | 11.10.2010 13:41

Здравейте! Искам да попитам при ядреномагнитен резонанс на коляното инжектира ли се контрастно вещество? Благодаря ви предварително за отговора.
    от dani9000 | 10.10.2010 22:30

Nqmam nito stara travma nito sega i nqmam usukvane na kolqnoto. Ne si spomnqm daje da sum se udrqla po nego ili izkul4vala
    от nicolemary | 10.10.2010 19:52

Imalo li e usukvane na kolqnoto ?
    от dani9000 | 10.10.2010 19:17

Благодаря за отговора! И аз предполагам същото, но всичко стана така изведнъж.
    от nicolemary | 10.10.2010 17:47

Imala li si travmi drug put na tova kolqno ? Bolka ot vutreshnata strana na kolqnoto,kakto i pri izpuvaneto na krainika govorqt za skusvane na meniskus. Poseti ortoped. Nai-veroqtno shte iska qmr. Uspeh! :)
  • Болка в коляното
    от dani9000 | 10.10.2010 14:54

Здравейте! От две седмици имам тъпа и постоянна болка от вътрешната страна на коляното. В последствие изкарах някаква настинка с ларингит. Болката в коляното изведнъж се увеличи и то в състояние на покой на ставата /през нощта/. На другата сутрин констатирах, че изобщо не мога да ходя, болката е силна от вътрешната страна на коляното и се увеличава при изпъване на коляното. Коляното ми е без оток и подуване, нямам температура и на пръв поглед като се погледне не изглежда да имам някакъв проблем. Когато ставата е в покой нямам никакви болки, но при най- малкото движение се чува силно щракане и пукане в долната част на коляното. Моля, за съвет или консултация! Още не съм ходила на лекар, но съм притеснена и бих желала да получа малко повече информация, ако е възможно. Благодаря Ви, предварително! Йорданова

Напиши отговор