Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Болки в ставите на пръстите на ръцете

Напиши отговор
  • RE: Болки в ставите на пръстите на ръцете
    от Еки | 24.11.2019 23:36

Правиха ми ЯМР на пръста на ръката и ми поставиха. Геода на третия метакарпал какво означава това
  • RE: Болки в ставите на пръстите на ръцете
    от Еки | 24.11.2019 23:31

Правиха ми ЯМР на пръста на ръката и ми поставиха. Геода на третия метакарпал
  • Re: Болки в ставите на пръстите на ръцете
    от д-р Цончев | 07.03.2015 15:11

Ревматолог е добре да ви види, а ако той прецени - да пусне изследвания. Не пускайте сама изследвания, за да не правите нещо което не е необходимо.
    от Gergana Petkova | 06.03.2015 23:51

Здравейте. Жена съм на 32 години и родих преди 4 месеца,все още кърмя. Имам жестока болка в областта на кокалчетата на пръстите на ръцете,най-вече сутрин-болката не се търпи. Пръстите ми са плдути. Не знам на какво се дължи. Бихте ли ми казали какво трябва да направя, с какъв лекар да се консултирам,и какви изследвания евентуално да си пусна. Много благодаря!!
    от д-р Цончев | 02.03.2014 10:14

За всеки случай можете да направите и консултация с ревматолог.
    от Vesi | 25.02.2014 23:31

Здравейте, преди околко година почнаха да се появяват болки в ръцете ми, предимно от лакътя надолу като продължава към пръстите. Забелязала съм, че болките се появяват при промяна на времето, бях при личния ми лекар обаче той каза, че ще отмине, но няма никаква промяна. Болките не отминават. На 18 години съм, момиче. Към кого да се обърна?
    от ims | 07.04.2011 17:27

здравейте, и аз се оплаквам от болки и подуване на някои от ставите на пръстите на ръцете, повече на дясната. както си стоя, подува се ставата от едната страна - като възелче с размер около 5 мм, започва да ме сърби и леко да боли. преди няколко години си правих изследвания за ревматизъм и артрит, тогава нямах, но тогава и тези уплътнения се прибираха, а сега (на 56 години съм) вече остават. ходих на ревматолог, само ме погледна и каза да пия дона 3 месеца, да почина за 1 месец и после да редувам месец дона, месец почивка. чудя се възможно ли е излекуване на тези уплътнения и при кой по-свестен лекар да отида.
    от sharonna | 28.01.2011 11:00

Здравейте,от няколко дни насам пръстите на ръцете ми се подуват,болят като ги сгъвам и ужасно много ме сърбят. Няма обрив или рани. Отокът е около ставите,усещам ги сковани,но най-голям е проблемът със сърбежа.На какво може да се дължи това,ако някой е имал подобен проблем,моля пишете ми:))
    от extim | 14.01.2011 20:52

днес я приеха с инсулт,и хирург я гледа така и не го разбрах,спомена нещо за първите 6 часа,а тя е в 18 ден щте видим .Благодаря за вниманието
    от д-р Цончев | 13.01.2011 23:27

Не мога на форума да предписвам лечение, нямам право. Ръката изглежда като пострадала от съдов проблем - хирург гледа ли я?
    от extim | 13.01.2011 21:14

Личната лекарка ни предписа дексофен инжект 5бр.,3 ампули подобно де... немога да го разчета,габагамма 300мг.,ранитидин След 18дена при допир под раката има силни болки интересно че в началото болките бяха над лакътя а сега са под на снимката се вижда и напипва като бучка продължавам да я мажа с волтарен гел,и от време на време волтарен свещички 50мг.,кръвното и малко поспадна ,можели да е от габагамма Можели да ми кажете обезболяващо на хапчета ,да не дразни черния дроб и жлъчката.
    от д-р Цончев | 10.01.2011 21:04

Вероятно има луксация или сублуксация в ставата с разтежение или скъсване на връзки - в такива случаи болката и подуването могат да се задържат и повече от 2 месеца - имайте търпение и ще премине. Можете да правите физиотерапия.
    от shureto14 | 09.01.2011 14:37

Моля за съвет Засрещнах си пръста преди 2месеца..Става дума за средния пръст на дясната ръка. Направиха ми снимка и стана ясно,че нямам счупвания.. пих едни хапчета и мазах с фастум гел...но ставата ми остана все така подута..и не мога да си сивя пръста до край,а и болката е доста по-малка но съществува..и само да кажа че доста време чаках да си мине от само себе си и не взех мерки..
    от д-р Цончев | 29.12.2010 00:18

Трудно ми е да преценя и да отговоря точно според гореописаното - при всички случи е добре да се види от хирург или поне от лекар, дори и общо практикуващ.
    от extim | 28.12.2010 19:40

Благодаря ви за отговора Лошото при нас е че сме трудно подвижни,и до болница неможем да отидем,5 дена мазахме мястото с волтарен и фастум гел,използва и 5 броя волтарен 100мг. свещички болките понамаляха,и ръката не посинява както в началото топла е , движи леко пръстите,преди болката беше над лакътя сега е от лакътя надолу към китката от долната страна на раката,в момента я мажа с билков мехлем с невен съдовата тромбоза можели да отшуми от самосебеси или е нещо опасно-с последици Благодаря ви предварително
    от д-р Цончев | 27.12.2010 16:57

Да се консултира с хирург с оглед евентуална съдова тромбоза.
    от extim | 24.12.2010 09:42

Здравеите ,имам молба ако може някои да помогне със съвет Маика ми е на 81г. , получи силни болки в мускула над лакътя на дясната ръка, от болка неможе да си движи ръката ,пръстите са слабо подвижни ,няма болки в облъста на сърцето,като си отпусне ръката ,пръстите и посиняват,и в определено състояние спрямо тялото цвета се нормализира,сигурно от болки,я кара да повръща,мажа мястото с фастум гел и волтарен ,и деган преди храна ,подържа и високо кръвно .можели да ми кажете за някакво болко успокояващо лекарство. След спане е станало така , може и от настинало място да се е получило
    от boryanka23 | 22.12.2010 22:18

Благодаря за отговора ;)
    от д-р Цончев | 21.12.2010 13:45

В случая приемът на екзогенен калций може да повлияе налична остеопороза, но не и РА като заболяване. Ето тук сме публикували повече за лечението Link
    от boryanka23 | 19.12.2010 22:39

Здравейте, пиша ви главно заради майка ми- поставена и е диагноза- ревматоиден артрит- пие назначените от личната лекарка НСПВС, но пак има подути пръсти на ръцете и болки ... .... бях чела някъде за връзката между КАЛЦИЯ и костите, и че при негов недостиг- може да се стигне до костни деформации.... чудех се , дали при един евентуален прием допълнително на Са- п.о. чрез таблетки- дали ще има поне малко подобрение??? и най-вече ме интересува дали няма да навреди по някакув начин ??? благодаря,предварително...ще следя темата за отговор, както и бих приела някаккви препоръки ;) лека вечер
    от д-р Цончев | 19.12.2010 00:23

Моля, пишете на кирилица!!
    от boryanka23 | 16.12.2010 21:27

zdraveite pi6a vi glavno zaradi moqta maika- tq ima diagnoza revmatoiden artrit- pie nazna4enite ot li4nata lekarka hesteroidni protivovuzpalitelni, no pak si q bolqt prustite na rucete i se poduvat..... 4ela sm za vryzkata mevdu Ca i kostite i 4e pri nedostig na Ca moje da se stigne do deformaciq na kostite,,, ta se 4udeh dali ako priema Ca dopulnitelno- vuv vid na tabletki- dali 6te ima pone malko podobrenie ? i koeto me interesuva nai-ve4e- dali nqma da navredi s ne6to ?!?! blagodarq za vnimanieto, 6te sledq za otgovor
    от moni4ka | 30.08.2010 19:04

Дегенеративните артритни промени и ревматоидния артрит са по-редки при мъжете, но по-добре да прецени ревматолог.
    от giimi | 29.08.2010 21:34

Забравих да добавя - на 55 години съм, мъж.
  • Болки в ставите на пръстите на ръцете
    от giimi | 29.08.2010 21:33

От два месеца ми се появиха болки в ставите на някои пръсти на ръцете- основно на показалците и на средните пръсти. Болят ме при сгъване сутрин, някои и като ги опипам по-силно. След раздвижване е по-добре, но пак се усеща. Личният ми лекар ме назначи изследване на кръвта - всичко е нормално. Не ме прати на рентген. Каза че нямало нищо. Но болките не минават. Към кого да се обърна?

Напиши отговор