Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Постоянна температура след операция на крак

Напиши отговор
  • RE: Постоянна температура след операция на крак
    от Деси Арсова | 05.04.2019 16:21

Ето тук още една вижда се зачервеното Link
    от Деси Арсова | 05.04.2019 16:15

Link Това е снимка на белега ! Има ли възпитание според вас . Това нагоре дето е по удебелен белега понякога се зачервява.
    от Деси Арсова | 05.04.2019 11:10

Имам и последен въпрос аз имах тази температура още след операцията тогава започна та въпроса ми е ако от тогава е имало инфекция до сега вече месец и 2,3 дни нямаше ли да стане по зле. А тогава когато започна температура имах и като топли вълни и ми прилошаваше първите дни след като напуснах болницата. Вдигах до 38,5 но веднага я свалях защото ми прилошаваше. Имах и пристъпи на задух вечер. Но тогава изживях и голям стрес . Задуха спря вече сега само температурата която ме притеснява . Най вече защото не мога да отида на лекар и нямам осигуровки. Бях на друг хирург за конците казаха още тогава добре е раната споменах за температурата но казаха нее от раната. Не ми е правена снимка само я погледна и това е. А един месец след операцията вече и с тая температура ми се изправя косата.
    от Деси Арсова | 05.04.2019 10:58

Има зачервяване на самия белег не постоянно но когато имам температура мисля че тогава се зачервява. И не целия белег а част от него там дори ми е по широк . Трябва ли да се притеснявам ? Пих широкоспектърен антибиотик но температурата и след него продължи. Рулид е антибиотика ако не се лъжа . Снощи имах 37,6 и усещах как ми става много топло но я свалих с парацетамол и после през ноща нямах. Трябва ли да се притеснявам. Благодаря предварително.
    от д-р Цончев | 04.04.2019 21:08

Ако раната е спокойна и няма белези на инфекция /каквато вероятно е имало в началото/ е нормално тая температура постепенно да се нормализира.
    от Деси Арсова | 03.04.2019 23:16

Бих искала да разбера нормално ли е и колко време е нормално да се вдига температура 37,2 до и 5 . След операция ? То незнам дали е операция но след порязване трябваше да се обработи и зашие раната . След интервенцията почна една температура по висока до 38,5 . Но после стигна до 37 и 37,4 . Вече един месец. Притеснявам се от къде идва тази температура има ли връзка с операцията. Защото след операцията започна температура. Кръвните изследвания и урина са нормални. Не искам да ходя по лекари затова пиша тук и се надявам ако има някой с такъв проблем да пише. Благодаря предварително! Бъдете здрави!
  • Re: Постоянна температура след операция на крак
    от д-р Цончев | 21.07.2010 15:47

Търпение и обработка. Някои рани заздравяват трудно, което е в зависимост от различни фактори.
    от Iva Stoeva-Karailieva | 19.07.2010 11:43

Здравейте отново, Този път бих искала да попитам следното нормално ли е след 29 дни от операцията да имам все още теч от раната за който няколкото лекари с които се консултирах казаха че е себум и трябва да изтече.......но докога?Оперативният ми лекар след няколко дни на стискане...го напълни с кислородна вода през отвора който има и каза че вече би трябвало да спре, аз го промивам с течен йодасепт два пъти на ден уж за да съхне но то си продължава и незнам вече какво да правя.Моля ви за съвет.
    от Iva Stoeva-Karailieva | 08.07.2010 22:02

Благодаря ви
    от д-р Цончев | 07.07.2010 23:15

Добре е да се пусне раневи секрет за микробиология и да се изготви антибиограма. Това ще даде информация за наличното възпаление и евентуалния подходящ антибиотик. Раната трябва да се обработва според указанията на оператора.
    от Iva Stoeva-Karailieva | 07.07.2010 21:02

Моля ви за съвет....
    от Iva Stoeva-Karailieva | 06.07.2010 09:18

Пирогов
    от д-р Цончев | 06.07.2010 00:29

Къде са ви оперирали?
    от Iva Stoeva-Karailieva | 05.07.2010 20:55

Здравейте, Бих искала и аз съвет защото незнам какво да правя, на 20.06.2010 ми оперираха крака / диагноза: фрактура кондили латералис тибие син.ет капитис фибуле/,до изписването всичко беше наред след което започнах да вдигам температура която подържах постоянно, но оперативният ми лекар каза че е възможно да е от операцията..счупването и т.н...след няколко дни най-горните шевове(днес ми ги свалиха ) се отвориха и започна от там да тече постоянно вече втора седмица започва, лекарят идва няколко пъти каза че е хематом изтисква го превързва го изписа ми също аугументин 1000мг.и това е..но аз се притеснявм ужасно, защото той няма времето да го превързва всеки ден, а пък от мен ако зависи че го промивам по три пъти на ден.Моля Ви дайте ми съвет какво да правя
    от д-р Цончев | 14.05.2010 08:01

Успех!
    от Tzveti2 | 13.05.2010 09:58

Благодаря ви, току що ми каза, че ще го изписват на домашно лечение и ще ходим на контролни прегледи. Дано бързо се възстанови.
    от д-р Цончев | 13.05.2010 08:29

Няма как да се предположи, или да се отговори точно. Добре е да се задържи в болнични условия и да се наблюдава докато се овладеят тези температури. Добре е да се пуснат посявки и антибиограми от раневи секрет.
    от Tzveti2 | 13.05.2010 08:20

Благодаря ви за отговора д-р Цончев, на този етап изключват да е от възпаление или поне така казаха вчера след като погледнаха раната, конци, оток. Казаха че всичко е нормално. Притеснена съм защото днес е 8-9 ден след операцията и той е още с температура, заради която всъщност и не го изписват, питах се до колко дни е нормално да я поддържа и ако приемем, че е от хематома какво следва по нататък.
    от д-р Цончев | 13.05.2010 08:10

При резорбциятана такива хематоми е възможно да е налице фебрилитет (висока температура), но естествено трябва да се изключи възпаление за да се приеме тази теза.
  • Постоянна температура след операция на крак
    от Tzveti2 | 12.05.2010 23:17

Здравейте, попаднах случайно в този форум и искам да помоля за помощ. Съпругът ми падна от мотор на 04.05.2010г. и счупи бедрена кост, приеха го по спешност в бившата Окръжна болница и на 05.05.2010г. го оперираха като му поставиха пирон в крака. Той се възстановява вече, движи се с патерици, но ме притеснява че има постоянна температура след операцията. Поддържа температура около 37.5 градуса и от онзи ден започна да се покачва като достигна до 39.0 градуса. Днес вечерта пак вдигна 38.3. Обяснението на лекуващият му лекар е, че по - младите пациенти поддържат по дълго време температура след операция (съпруга ми е на 33 години). Слагат му и антибиотик венозно, който смениха онзи ден, но температурата пак не пада. Дават му течен аналгин за температурата по два на ден горе долу. Докторът вчера му погледна и раната, но каза, че и тя е добре. Има хематом на крака от вътрешната част на бедрото след операцията. Искам да попитам на какво може да се дължи тази температура, след операцията, до колко време е нормално да има температура след операцията? Дали този хематом има нещо общо с температурата?

Напиши отговор