Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки | Възстановяване на счупен пръст

Напиши отговор
  • RE: Възстановяване на счупен пръст
    от д-р Цончев | 08.02.2020 16:42

Идете да пробвате... и двата варианта са съмнителни - да ходите с иглата в УК не е добре, да се извади по-рано също, но на място ще си прецени отопеда. Аз лично бих предпочел да остане иглата по-дълго, но пък това ви пътуване променя нещата...
    от Alex Vladimirov | 06.02.2020 16:23

Здравейте, счупих си пръста на крака(този до малкия пръст) на 24/01/20. Още същия ден ми го оперираха и сложиха игла на него. Днес ходих да ми махат конците и забелязах,че имам рана на мястото дето се намира иглата(не на самата рана дето ме рязаха) , докторката каза,че има вероятност да се покаже и непременно да ида и да ми я махнат. Проблема е,че на 16/02/20 заминавам за Англия,за около една седмица до 22. За махането на иглата ,казаха че на 25 ще ми я махат. Страх ме е да замина на Англия и нещо да се случи с иглата. Дали ще бъде проблем другата седмица да ми я махат? примерно 2-3дни преди да замина. Самият пръст не ме боли,но от боденето на иглата и от самата раничка,не мога да ходя правилно.
    от Rahim Sunay | 29.10.2018 13:24

Здравейте, на 10.10.2018 си счупих малкия пръст след удар в стената, точно горната част на гънката (главичката) и на 11 ми сложиха гипс. на 28.10.2018 реших ,че няма смисъл и махнах гипса и след ,като го махнах опитах се да раздвижа приста и започнах да го движа ,но ми е доста трудно.Не ме боли при движения , но просто е сковано и сякаш не иска да се движе. Та вапоса ми е дали това е нормално? и дали трява да стоя още с гипса ? аз на 17 -тия ден го махнах , и нямам болки.
  • Re: Възстановяване на счупен пръст
    от д-р Цончев | 14.06.2018 19:45

Зарастнало е достатъчно, но все пак пазете ръката от натоварвания и травми
    от Babatiepi4 | 10.06.2018 18:19

Много благодаря за отговора! Вече махнах гипса преди около час, тъй като утре имам важен изпит и нямаше как да изчакам до 13.06. Много се притеснявам да не разместя или счупя нещо на ново. Надявам се наистина да е зарастнало достатъчно. 25-26 дена стоях с гипса силно се надявам да не е проблем, че го свалих по-рано.
    от д-р Цончев | 10.06.2018 18:08

Принципно трябва да е зарастнал достатъчно, но е добре да стои гипса колкото ви е казано.
    от Babatiepi4 | 09.06.2018 11:03

Здравейте! Преди малко по-малко от месец си счупих малкия пръст от удар в стена. На следващия ден отидох в Пирогов, защото имах оток и трудно свивах и разгъвах пръста. От там казаха, че е счупен, наместиха го и гипсираха ръката. Та въпросът ми е дали ще е огромен проблем ако сваля гипса 3-4 дни по-рано? Лекарят, при който ходех на контролни прегледи каза да сваля сам гипса на 13.06 (точно 1 месец след гипсирането). Също на последния преглед каза, че е зарастнало перфектно и след като сваля гипса да правя раздвижване. Мога ли да сваля гипса на 10.06 или ще е по-добре да изчакам да си мине целия месец? На 19 години съм ако това има значение.
    от д-р Цончев | 04.03.2018 20:23

Отокът бавно ще спадне, особено ако има и луксация в ставата. За растройството си вземете пробиотици от аптеката
    от Svetlio | 04.03.2018 14:49

Здравейте д-р Цончев, отидох при ортопед, направиха ми снимка на пръста и диагнозата от нея е оток на меките тъкани около проссимлната итерфалангеална става на II пръст, без нарушения по костите. Вероятна диагноза е навяхване и разтягане на ставите на ниво пръст. Доктора ми прегледа и ми предписа Клиндамицин 600мг (на ден по две) и Ротикокс 90мг (едно на ден) за период от една седмица. Изпих лекарствата стриктно по разписание, преди два дена ги свърших. През тези 9 дена имах разтройство но състоянеито на пръста с нищо не се е променило, продължава да е леко червен в сравнение с другите, подут е в областта на сгъвката (кокълчето , ставата), не мога да го свия до долу. Моля за вашето мнение по въпроса, предварително ви благодаря.
    от д-р Цончев | 19.02.2018 22:00

Няма как дасе каже без да се видии евентуалнода се снима на рентген
    от Svetlio | 17.02.2018 21:29

Здравейте д-р Цончев, при излет сред природата ми се заби сух трън колкото карфица в средната сгъвка на показалеца на ръката. Извадих го и беше цял.Пръста се наду , почервеня и леко болеше и пулсираше в областта на средната фланга. Мазах го с ихтиол и др.мазила, след две седмици придоби нормален вид , не боли, но в областта на сгъвката(флангата) стои подут като цицинка и мога да го свия само до половината. Вече близо три седмици е така, не беше обездвижен, възможно ли е да има проблем в ставната капсула след като стои подута и немога да свия пръста? Благодаря ви предварително за вниманието.
    от д-р Цончев | 14.02.2018 21:40

Според мен е рано, ще се размести
    от Рая | 10.02.2018 19:42

На 15 януари си счупих кутретроэна ръката. Докторите ми казаха 45 дена, но вече ми се струват достатъчни. Тренирам волейбол и това ми пречи, защото съм с шина. Може ли да я махна окончателно? :?:
    от д-р Цончев | 30.05.2016 11:19

Нормално е да боли.
    от Кристиан | 21.05.2016 18:09

Здравейте. Преди 2 дни(19.05) си счупих малкият пръст на лявата ръка, след падане от колело. Въпросът ми е нормално ли е да усещам силни(на моменти) и парещи пулсиращи болки и при най-малкото помръдване на пръста, той да изтръпва и да боли. Докторът не ми каза време за носене на гипса, каза само, че няма да намества пръста, защото има отклонение ок. 1мм. и ако го направи, то може да стане и по-голямо. Снимката е от деня на счупването(19.05)
    от д-р Цончев | 19.12.2015 20:43

Не съм ортопед. Сега го видях. До колкото съм наясно няма нужда от нещо друго освен имобилизация.
    от Георги Петров | 16.12.2015 19:24

Е как така? И хирурга, при който първо отидох, и ортопедът след това казаха, че е счупен. Вярно, че не съм изпитвал болка, може би само единствено в деня, когато паднах, и то не силна. Качвам същата снимка, но с очертано, проблемното мястото. Даже ортопедът ми каза, че ако не се пазя и нещо се размести палеца съм бил за операция... [url=LinkLink alt="Link />[/url]
    от д-р Цончев | 15.12.2015 16:39

Аз не виждам нещо счупено на тази снимка
    от Георги Петров | 14.12.2015 17:46

Днес, 2 седмици горе-долу след инцидента си направих втора снимка и състоянието на пръста е същото. Ортопедът каза, че всичко било добре.
    от Георги Петров | 14.12.2015 17:43

[url=LinkLink alt="Link />[/url]
    от д-р Цончев | 05.12.2015 21:37

Прикачете пак картинката.
    от Георги Петров | 02.12.2015 19:18

Link alt="Link />
    от Георги Петров | 02.12.2015 19:16

Здравейте! Паднах и си ударих ръката. Отидох да ми направят снимка и посетих ортопед. Излезна, че имам счупване в основата на палеца на лявата ръка. Поизчетох в интернет и като че ли става дума за счупване на Бенет. Ортопедът, който посетих ми каза да си взема единствено СТАБИЛИЗАТОР ЗА ПАЛЕЦ С МЕТАЛНА ШИНА като този Link Каза да го нося 1 месец. Въпросът ми е, има ли нужда от коригиране/наместване на счупеният пръст или само с помощта на този стабилизатор ще зарасне успешно и както трябва?
    от strax | 09.09.2015 17:26

[url=LinkLink alt="Link />[/url] [url=Link image online[/url]
    от strax | 09.09.2015 17:24

Какво да правя с тази ръка и по точно с счупената малешка, само с наместване ще стане ли?
    от д-р Цончев | 07.07.2015 21:39

Вероятно. Ако беше счупен симптоматиката щеше да е много по-драматична...
    от Мартин | 07.07.2015 00:32

Аз, ако може да попитам... Днес паднах зле на пръста ми (палеца, мога да го свивам, не немога да го мърдам навътре към дланта или нагоре .. Боли ме от някъде 3 часа с постоянна болка, сега даже едвам пиша .. Някои ми казаха, че може само да е изкълчен и да не се тревожа
    от д-р Цончев | 05.07.2015 21:58

Качете последната снимка да видим....
    от Ivelina Dimitrova | 02.07.2015 23:03

Здравейте! Мъжът ми си счупи палеца на крака след удар в стената на 08.05.2015г ,не го обездвижиха по никакъв начин.Изписаха му само Волтарен Форте .Диагнозата му е Фрактура фал. прокс. халуцис декс.Болков синдром.Днес му правиха трета снимка и му казаха, че трябва да се оперира...А други казват, че не е належащо,страх ме е от такива операции защото могат да го осакатят...Видими промени не се забелязват,само има някакви тъмни петна около фрактурата,вече няма оток,ходи вече без патерици,но го наболява,когато е в покой не го боли,а само като носи тесни обувки и ходи на дълги разходки.Ще се радвам и на ваше мнение,дано не се наложи операция,ако трябва ще кажа снимки от ретген...Благодаря предварително :)
    от д-р Цончев | 28.04.2015 18:42

Вероятно е навяхнат. Ако беше счупен болката щеше да е много силна, щеше да има и оток и веднага щяхте да отидете на лекар.
    от violeta | 25.04.2015 22:12

здравейте, вчера при удар с топка ударих безименния си пръст, сега е син и има отток(втората свивка) мога да го движа не ме боли,но когато се опитам да го свия не става,предполагам заради оттока. Как да разбера дали е счупен?
    от Тодор Щипков | 20.04.2015 10:13

Благодаря Ви.
    от д-р Цончев | 18.04.2015 20:19

Дръжте шината колкото ви е казано. Ако има разкъсани връзки те постепенно ще се възстановят. Аз лично не виждам нещо нередно на снимките.
    от Тодор Щипков | 15.04.2015 12:46

Здравейте, преди 3 дни на Великден (12.04.2015) паднах с колелото и си "изкълчих" дясната ръка (лека болка), но имах усещането, че нещо не е наред с малкия ми пръст (кутрето). При повдигаха на пръста усещах "откачане" в маркираната на снимката област, все едно там пропадаше. Посетих спешения кабинет, където след демонстрация на "откачането" ми бе направена рентгенова снимка. За щастие няма счупвания, но след повторна демонстрация на "откачанете" ми бе направена шина 4 и 5 пръст до средата на предмишницата. Ортопедът спомена така междудругото "разскъсани кръстни връзки", но това не било отсега било стара травма, макар аз за първи път да усещам подобно пропадане в кутрето. Каза след 12 дни трябва да мина на контролен преглед и да свалим шината. Снимката е с "пропаднало" кутре. [url=LinkLink alt="Link />[/url][url=Link by [url=Link, on Flickr Проблемът е, че няколко пъти (4-5) на ден въпреки шината пръста ми се "откача". Нямам силна болка по-скоро леко шоково неудобство/пробождане и леко взех да се съмнявам, че има някакво подобрение, че шината е поставена правилно, че въобще диагнозата ми е правилна. Какво мога да предприема оттук нататък? Какъв специалист трябва да посетя и дали въобще има смисъл да го правя?
    от Ivaylo HardNikolov | 25.12.2014 17:06

..благодаря Ви доктор Цончев.Весели празници!!!
    от д-р Цончев | 24.12.2014 17:55

Не виждам повод да се взимат някакви медикаменти. Постепенно ще се възстанови. Бавно е по принцип - с месеци...
    от Ivaylo HardNikolov | 20.12.2014 19:38

Благодаря Ви,Докторе,всичко изглежда на пръв поглед нормално,както преди счупването,само изтръпването и ограниченото движение ме притиснява.А трябва ли да пия някакви хапчета за това.Благодаря Ви и успех.
    от д-р Цончев | 19.12.2014 10:45

По-скоро нормално. Някакви видими промени нали няма по пръста?
    от Ivaylo HardNikolov | 16.12.2014 20:43

искам да Ви попитам дали е нормално изтръпването на пръстите след счупване и зарастване на костта на дланта на кутрето.Преди около 25 дена свалих гипса и минах физиотерапия от 10 дни.В момента е ограничено свиването на ръката и получих изтръпване на пръстите.
    от д-р Цончев | 06.10.2014 22:07

Прикачете снимката да я видя.
    от Konstantin | 04.10.2014 17:59

Здравейте, вчера се подхлъзнах и си ударих много силно палеца на крака в стената, снимката показва счупване на фалангата на палеца. Казаха ми, че нямало нужда от гипс, наместване и т.н. притеснява ме само да не зарастне накриво, предвид че ми се видя разместено
    от д-р Цончев | 15.09.2014 10:29

Нормално е, бавно ще премине.
    от Angel | 15.09.2014 05:21

Здравейте, имах счупване в дисталната фаланга (мисля че така се казва, последната преди нокътя) на кутрето на лявата страна.. Когато отидох в спешното ми казаха, че няма нужда от наместване, а само от обездвижване чрез шина (алуминиева, която обхваща двете фаланки). След 1 месец си махнах шината, отидох на снимка и казаха, че изглеждало добре. Минаха няколко дена започнах да го движа сравнително нормално, само при по-голямо свиване усещам болка и все едно опъване. Нещото, което ме притеснява е, че където беше счупването се е образувало подуване, все едно има капсулка на кокълчето. Това нормално ли е и ако да кога трябва да изчезне. Благодаря :))
    от Владимир | 13.09.2014 19:59

Благодаря за бързия отговор, Докторе. Все пак нужно ли е да посещавам лекар или да чакам да ми мине?
    от д-р Цончев | 13.09.2014 18:57

Ако беше счупен симптоматиката щеше да е много по-драматична така че вероятно не е.
    от Владимир | 13.09.2014 18:55

Здравейте! Днес си ударих лошо безименния пръст на крака , проблем нямаше защото веднага след това излязох,дори ходих пеша около час и нямаше никаква болка. Но след като се прибрах, видях че пръстта е посинял и ме боли много при стъпване , мога да го местя ,но не много. Не знам дали е счупен, посъветвайте ме с какво да го намажа/какво мога да пия за болката? Благодаря предварително.
    от Dimitar hristov | 12.09.2014 12:59

Здравейте, Преди 40 дни счупих кутрето и безименния пръст на лявата ръка.В спешния ги наместиха и гипсираха. На 14-я ден правих контролна снимка доктора каза че е наместен добре.На 30-я ден свалих гипса ,доктора ми каза да не правя снимка и да почвам да ги раздвижвам. Десет дни след гипса безименния се движи съвсем малко надут е и при определени движения и напъване има силна болка въпреки ,че за десет дни след гипса болката понамаля.Също така е крив ,макар това да не ме притеснява толкова,колкото това ,че не мога да го раздвижа.Кутрето не ме боли и го с външна намеса го свивам засега според мен достатъчно.От два дни ходя на раздвижване.Има ли нужда да се консултирам с друг ортопед или да продължавам с раздвижването.Грешно ли е ,че го напъвам въпреки болката и отока и нормално ле е след 40 дни да е надут и да боли.
    от д-р Цончев | 24.08.2014 19:49

Идете на ортопед, да се снима ръката и да се види пръста.
    от Светлана | 23.08.2014 11:54

Здравейте! Вчера бях на тренировка по хандбал, стана една суматоха в играта и ми подадоха топката много лошо!! Ударих си кутрето на дясната ръка и се поду и ме боли много ! Пръста е малко по-искривен от другия и не зная какво да правя???
    от д-р Цончев | 15.06.2014 15:56

Мое лично мнение е да не се пипа, а да се остави да си зарастне както си е. Вероятно няма и външно да си личи. Снимайте ръката за да я видя...

Напиши отговор
140 намерени, страница 1 от общо 3