Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Закъснение на цикъла

Напиши отговор
  • RE: Закъснение на цикъла
    от д-р Цончев | 18.09.2019 00:09

Спокойно ще дойде
    от Стоянова | 17.09.2019 21:56

Здравейте! Аз съм на 18 г. и преди около седмица правихме секс с моят приятел. Винаги използваме предпазни средства, като се има и предвид, че не свършва в мен. Цикълът трябваше да ми дойде на 17.09 но ми закъснява, имам болки в кръста, коремът ми е подут, болят ме и гърдите. Тест за бременност все още не съм правила, мисля да изчакам още няколко дни и тогава.
    от Ади Вики | 17.09.2019 18:31

Даите отговор на мен Август цикала ми беше два пъти в един месец а вече сме септемри 17 оште нямам цикал
    от LuAnna | 13.09.2019 09:50

Здравейте, имам следният проблем. Цикълът ми закъснява вече 5 дни. С приятеля ми използваме предпазни средства така че изключвам шанса за бременност. От друга страна скоро ми предстои местене в друг град и се притеснявам страшно много. Дали може да ми закъснява от стреса? Появи ми се бяло течение, усещам гърдите си подути....дали са признаци, че скоро ще ми идва?
    от Vahvah123 | 11.09.2019 14:55

Днес се пада 4-ти ден от закъснението и направихме още един тест, и е отрицателен.
    от д-р Ралица Правова | 11.09.2019 09:36

Нормално е да има закъснение на някой от циклите. Изчакайте още 2-3 дни и може да повторите теста, ако все още няма менструация. Тъй като през първите дни от закъснението тестът все още не е меродавен.
    от Vahvah123 | 10.09.2019 13:24

Болките продължават но следа от цикъл няма. Да отиде ли на генеколог или да изчакаме още малко? Какво ще кажете доктор Цончев? Дайте мнение. Благодаря предварително.
    от Vahvah123 | 10.09.2019 13:21

Забравих да подчертая, че правихме тест за бременност 1 ден след закъснението и беше отрицателен. На какво може да се дължи това?
    от Vahvah123 | 10.09.2019 11:43

Здравейте! С приятелката ми правихме секс 2 пъти миналия месец, но с предпазни средства и проблема е че вече 3-ти ден и закъснява, а я болят гърдите кръста корема има сиптоми за цикъла. Нейния цикъл попринцип е 29,30 дни. Презервативите не бяха скъсани всичко беше здраво.
    от д-р Цончев | 08.09.2019 19:51

Ще дойде, не се притеснявайте.
    от Елизабет Костадинова | 05.09.2019 16:40

Здравейте, на 16 съм и принципно цикъла ми е през 25 до 27 дена по често през 27. Преди една година ходих при гинеколог защото имах болки в яйчниците, те ми обясниха че имам доброкачествена киста и че ще се пукне и ще ми дойде и това се случи. След това обаче ми дойде на 14 ден. След това 1 година си идваше през 27 дена. Април месец пак имах закъснение и болки осъмних се, че може би отново е киста и запазих спокойствие цикълът ми дойде след няколко дни. На 17 юни ми беше първия път с момче вс мина добре и след седмица и нещо цикъла ми си дойде нормално. От тогава не сме го правили. Миналия месец също имах и си протече нормално. Но този месец трябваше да ми дойде преди 5 дена. Боли ме както винаги преди да дойде, но няма и следа от него и се чудя каква може да е причината. Може би отново киста?
    от Sunflower | 21.08.2019 10:46

Добре, благодаря Ви за съвета.
    от д-р Ралица Правова | 21.08.2019 07:15

По всяка вероятностост отново Ви закъснява цикълът. Изчакайте още 3 дни и ако все още няма менструация си направете тест.
    от Sunflower | 21.08.2019 07:07

Здравейте, вече 5ти ден закъснение... С приятеля ми абсолютно винаги използваме предпазни средства, като се има и предвид, че не свършва в мен.. Симптоми имам гърдите и зърната ме болят,от няколко дни, болки в корема има често, пъпки също, както и едно постоянно каркорене.. До преди два месеца ми беше редовен цикъла, рядко имаше някакви аномалии , но миналия месец (07.19) ми закъсня с 3 дни също . Знам че нямам основателна причини за притеснение, но все пак се притеснявам.
    от д-р Цончев | 19.08.2019 20:39

Изчакайте още някой ден и ще ви дойде.
    от Bubeto | 18.08.2019 21:58

Здравейте. На 17 съм и ми закъснява с 5 дни.. И друг път ми се е случвало и винаги се притеснявам.. корема не ме боли,не ми е лошо или нещо подобно.. и следа от идване на менструация няма,а само от бяло течение.. не съм си правила тест забременност,защото приятелят ми внимава.. когато правим секс сме с презерватив,но последният път не бях в настроение и му казах,че няма смисъл да хаби презерватива като няма да го използваме и след около 5 мин преди да се прибера у нас ми се оправи настроението и той проникна в мен точно веднъж и то не напълно.. възможно ли е да съм бременна? И колко навътре трябва да проникне за да стане гафа?
    от Stelito | 10.08.2019 21:23

Ами нямала съм големи стресови моменти, и не в момента не приемам никакви медикаменти.
    от д-р Ралица Правова | 10.08.2019 20:44

Възможно е при стрес също да се забави цикъла или да пропусне, макар и по-рядко. Имала ли сте някакви стресови фактори през това време? Другият ми въпрос е дали приемате някакви медикаменти към момента, които да можете да свържете с пропуска в месечния цикъл?
    от Stelito | 09.08.2019 01:49

Хей! Имам въпрос втори месец нямам цикъл, и направих два теста, и те бяха отрицателни. Какво може да ми има? Юни месец бях на контролен преглед при гениколог и той ми каза че всичко е наред. Моля споделете своето мнение?
    от cicinata_ | 03.08.2019 11:20

Здравейте! Цикълът ми закъснява вече 6 дни, имам болки в кръста и ниско в корема, които не са постоянни. Направих два теста за бременност - отрицателни са.На какво друго може да се дължи това закъснение и болките? Смятате ли, че въпреки отрицателните тестове е възможно да съм бременна?
    от Гергана Сашева | 08.07.2019 19:18

Здравейте искам да попитам дали на някой му се е случвало да му закъснява с 3 месеца.Направих тест не съм бременна на какво може да се дължи
    от д-р Цончев | 24.06.2019 07:53

чхг 0.100 беше норма доколкото си спомням
    от Ваня Генчева | 23.06.2019 10:22

Възможнали е бременност със стойност на чхг 0.100? Изследван 2-3 дни преди датата на цикъла. В момента закъснение 2 дни уринен тест отрицателен но симптоми на ПМС има болезненост и подутост в гърдите и болки в корема ниско долу.
    от Julss | 05.06.2019 20:32

Болката е същата,като преди цикъл.Не е постоянна,даже днес не ме боля(само вчера),утре ще видим.И цикъл все още нямам!
    от д-р Ралица Правова | 05.06.2019 17:54

zora-често ли Ви закъснява или това е инцидентен случай? Възможно е ако има насложени фактори като стрес, напрежение - цикълът да се забави. Изчакайте поне още 2-3 дни преди да направите тест.
    от д-р Ралица Правова | 05.06.2019 17:49

Julss - болката, която се е появила подобна ли е на тази преди началото на менструацията (ако е налцие такава) или е по-различна?
    от zora | 05.06.2019 14:22

Здравейте! Закъснява ми 3 дни, появило се е бяло течение, но все още цикъл - не, леки болки в корема от 2 дни за няколко секунди.С приятеля ми не сме правили опит за бебе, но правихме секс ро време на овулация.
    от Julss | 04.06.2019 17:00

Ами не,не приемам!Но вече 5 дни закъснение,и от днес започна да ме боли кръста и ниско корема,но в корема болката е много слаба.Също и страшен апетит имам(може би не е от значение,защото винаги съм го имала)
    от д-р Ралица Правова | 04.06.2019 16:51

Изчакайте още време - поне 5-6 дни, за да повторите отново теста. С отклонение от въпроса Ви - приемате ли и фолиева киселина?
    от Julss | 04.06.2019 14:38

Здравейте!По принцип цикълът ми е редовен +- 1 ден.Сега трябваше да ми дойде на 30.05,но все още липсва.Миналият месец ми дойде на 5.05 и приключи на 9.05,след което имах 4-5 дни розово оскъдно зацапване.Иначе с мъжа ми правим опити за бебе от няколко месеца и все отрицателни тестове,сега пак си направих на 2 ден закъснение и пак е отрицателен.Моля за съвет!
    от д-р Ралица Правова | 03.06.2019 22:54

Възможно е все още цикълът да се урегулира след раждането, което от описанието останах с впечатление, че е било преди 1 година. Изследвани ли са хормони и какви са стойностите?
    от Ioana-Nikoleta Andonova | 02.06.2019 20:57

Причината беше че ми идваше през 40 дена и ми изписа ха хапчета за да го регулират но не е търсена причината защото като ме прегледа всичко беше наред нямаше нищо за претеснение
    от д-р Ралица Правова | 02.06.2019 20:47

А каква е причината да започнете приема? Търсена ли е причина за нерегулярния цикъл?
    от Ioana-Nikoleta Andonova | 02.06.2019 20:27

Здравейте имам проблем 3 месеца пих промилут нор 5 за регулиране на цикъла и всичко беше наред идваше ми точно но като ги спрях не ми дойде 2 м отидох на гинеколог каза че всичко е наред пак ми изписа промилут нор 5 за 5 дена и след като го спрях ми дойде но сега пак не ми идва някой да ми даде съвет изключвам бременност и да кажа че съм родила преди 1 ход възможно ли да е от това
    от д-р Цончев | 18.05.2019 21:04

Няма как да се каже, направете тест.
    от Lena | 18.05.2019 16:13

Здравейте,на 11.05ти се случи едно нещо,напраих свирка на гаджето си и след 30м си го вкара 2 пъти да провери дали ме боли,а днес е 18ти и трябваше да ми дойде на 16ти.В голям стрес съм и много се притеснявам.Възможно ли е да съм бременна.Преди 2 дена имах малко розово на гащите,но нищо повече.Днес ми тръгна бяло течение.Да си направя ли тест?Дали ще отчете?Бременна ли съм??Благодаря ви предварително!!!
    от д-р Цончев | 21.04.2019 20:57

Изчакайте още някой и друг ден и ще тръгне вероятно.
    от 123456789 | 21.04.2019 20:14

Здравейте. Моят проблем е следният. Обикновено цикълът ми е напълно редовен. Винаги идва точно на датата. Този месец обаче ми закъсня с четири дни, а на петия започна съвсем слабо бледо розово течение. Вече втори ден е така. Кръста ме боли ужасно, а гърдите ми са станали всякаш един размер по-голями и чувствителни. Обикновено по време на цикъл нямам никакви болки, нищо. Не искам да избързвам с тестове, но се питам възможно ли е да съм забременяла. Дали да не изчакам още няколко дни да видя как ще е и тогава да си направя тест или още сега. Някой ако може да даде информация, ще бъда много благодарна :)
    от д-р Цончев | 27.03.2019 20:04

Често в резултат на стрес или заболяване /например грип, травма и др/се случва да закъснее цикйла с някой друг ден. Също така е възможно и в резултат на хормонален дисбаланс да се получи такова нещо. Но 5-6 дни не са за притеснение, изчакайте още малко и ако не дойде идете на АГ
    от Адито Б. | 25.03.2019 20:51

Здравейте! Вече 5 ден ми закъснява а ме болят гърдите и кръста правих си 3теста и трите бяха отрицателни на какво може да се дължи това ????
    от sparks | 07.12.2018 14:39

Здравейте. Моят проблем е, че ми закъснява трябваше да дойде на 04.12.2018 днес сме 07.12 и го няма. Болят ме гърдите, вчера имах и болки в корема. До сега не ми е закъснявало. Продължавало ми е повече от 5 дни ( по принцип ми е точно 5 дни). Правих секс миналата седмица доста преди да трябва да дойде, знам че няма как да съм бременна защото го правим с предпазни мерки. Започвам вече да се притеснявам всеки ден си казвам ще изчакам може пък утре да дойде, но ето 4 дни вече не идва. На 23 години съм ако това има някакво значение. Помагайте. Благодаря Ви :-)
    от д-р Цончев | 26.10.2018 19:13

Чакате да ви дойде, ако не стане това - контролно при АГ лекаря след 10 дни
    от kikito1991 | 25.10.2018 20:45

Здравейте! Ето и моят проблем... На мен вече ми закъснява с 15 дни. Даже бих казала, че са 17, защото на мен цикълът ми е на всеки 28 дни. От няколко месеца съм така , но този месец закъснява доста. Ходих и на лекар. И тя ми каза че нищо ми няма, че съм била млада и всичко ми е наред. Аз ходих преди около 2 седмици. Обясних й на жената, но тя каза, че всичко ми е наред. Имам и бяло течение и ми направиха изследване . Казали, че нищо няма. Чиста съм. Добре тогава какво има? И тестове правих... Какво тогава?! Вече и аз не знам какво да мисля. Благодаря за отделеното време.
  • Re: Защо ми закъснява цикъла
    от д-р Ралица Правова | 27.06.2018 13:23

Изключила ли сте възможност за бременност? Напрежение и стресови ситуации също са чести причини за закъсняване, в случай, че винаги или почти винаги цикълът е на 28-30 дни.
  • Защо ми закъснява цикъла
    от Lili | 27.06.2018 01:03

Вече 5 ден ми закъснява , някой може ли да ми каже защо !? :| :idea: :cry:
  • Re: Закъснение на цикъл повече от 10 дни?
    от д-р Цончев | 01.06.2018 22:45

Възможно е да е от стреса, както да подрани така и да се забави.
  • Закъснение на цикъл повече от 10 дни?
    от niki | 31.05.2018 21:50

Здравейте, Цикълът ми закъснява с повече от 10дни. Не съм правила тест за бременност, но не съм правила секс от доста време, повече от месец със сигурност. Миналият месец си дойде нормално. Този месец ми правиха колоноскопия с пълна упойка, чудя се дали е възможно да е от това, тъй като изключвам варианта с бременността. Чудя се дали стресът, който съпровожда колоноскопията с хранителния режим и лекарствата, които се приемат преди процедурата, болничната обстановка, притесненията преди и след това, биха могли да доведат до това да ми закъснее толкова време? Също така, студентка съм, а този месец ми беше страшно натоварено - куросови проекти, заверки, хвърча като луда ... Дали всичко това може да доведе до подобно забавяне?
  • Re: Закъснение на цикъла
    от д-р Цончев | 22.01.2018 20:30

Към днешна дата как е?
  • Закъснение на цикъла
    от Борисова | 16.01.2018 10:00

Здравейте! Имам нужда от съвет и силно се надявам,че някой от Вас ще ми даде такъв! На 24 години съм и досега цикълът ми е бил абсолютно редовен,на около 30 дни. Трябваше да ми дойде на 10.01 но до днес все още го няма. Не съм бременна със сигурност. Преди около пет месеца бях на профилактичен гинекологичен преглед,всичко беше наред. Напоследък съм под голямо напрежение,имах изпити,смених си работата, организираме сватба,та се чудя-възможно ли е от това да ми закъснява?! От вчера имам усещането,че ще ми дойде,но не... Притеснявам се много,6 дни закъснение не е малко... Благодаря предварително за отделеното внимание!
  • Re: Закъснение на цикъла
    от vania | 05.11.2017 18:23

Здравейте, на 2 септември изпих последното си хапче Ясмин. На 5 цикълът ми започна, след това на 4 октомври отново. Към днешна дата 5 ноември - още нямам менструация. Записах си час за лекар за 13 ноември. Мога ли да си пусна някакви изследвания на хормони, за да отида подготвена на преглед. На 40 год. съм. Кои хормони да изследвам?

Напиши отговор
568 намерени, страница 1 от общо 12