Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Закъснение на менструацията

Напиши отговор
  • RE: Закъснение на менструацията
    от Selime Sabri | 12.10.2018 01:29

Здравейте нуждая се от помощ месец Септември нямах менсиз цял месец миналата неделя ми дойде от вчера ми се вие свят изтощтена се чувствам силни болки в ячниците снощи не съм мигнала от болки криза ли какво се получава с мен за първи път ми се случва потя се твърде много болки в долната част на кръста дали губя много кръв защото не съм имала менсиз миналия месец притиснително ми е надявам се някой би ми помогнал поне с някаква информация ????????
  • Re: Закъснение на менструацията
    от д-р Цончев | 01.08.2018 21:44

Към днешна дата как е положението?
  • Закъснение на менструацията
    от misha2017 | 27.07.2018 09:19

Здравейте! На 26 г. съм. Закъснява ми с 3 дни. Миналият месец цикълът ми започна на 25.06, а този месец трябваше да започне на 24.07, но все още го няма и няма и признаци да ми идва. С мъжът ми се пазим с презервативи, а този месец по стечение на обстоятелствата имахме сексуален контакт само три пъти, като 2 от тях са били около предполагаемата овулация. По принцип винаги проверявам презервативите след секс дали са здрави, но този месец не съм и ме притеснява да не е имало някой спукан или скъсан, тъй като нямаше събрано количество сперма в резервоарчето. Направих си 2 теста за бременност-единия на първия ден от закъснението, а другия тази сутрин и бяха съвършено отрицателни и двата... Знам, че може би закъснение от 3 дни не е кой-знае колко голямо, но ме притеснява, защото винаги ми идва около 29-30 ден. Имаме детенце на година и половина, а февруари направих аборт, защото не бяхме готови още за второ дете. Тогава се "пазехме" с методът на прекъсване. След този аборт започнахме да се пазим с презервативи, но всеки път, когато правим секс, съм със свито сърце да не се случи нещо отново и затова проверявам презервативите, а всяко закъснение на цикъла за мен се превръща в драма. Просто съм много наплашена от случката през февруари... :( Единствените симптоми, които имам са леки болки в гърдите и чувствителни зърна, лека болка в кръста и от време на време бодежи ту в левия яйчник, ту в десния, като не са през целия ден. Започнах нощем да се будя и да не мога да заспя. Тази нощ ми беше лошо, но може и да е от това, че почти нищо не ям през последните 2 дни... Миналия ден си измерих за пръв път базалната Т, и беше 37,2. Вчера сутринта беше 37,3, а телесната 37,1. Но и двата пъти я мерих след като вече бях ставала да направя млякото на детето. Според Вас има ли вероятност да не отчитат тестовете правилно и всъщност да има бебе? Когато забременях с дъщеричката ни, си направих тест на 4-5 ден от закъснението и втората чертичка беше много ярко червена, почти като контролната. Когато си направих и тестовете преди аборта, мисля, че бяха горе-долу по същото време и тест линията беше бледа, но си беше там и се виждаше. Възможно ли е това закъснение да се дължи и на някоя киста? След раждането вече нямах проблеми с кистите, но знае ли човек... Забравих да спомена, че около овулацията ми заведохме детенцето на море за 5-6 дни. Възможно ли е да е от смяната на климата или от някое възпаление от водата? Когато се прибрахме, детето го хвана вирус, а аз се заразих от нея. Пих прахчета Тайлол хот, но не вярвам да е от това... Вече започвам да се чудя кое е по-добре между киста/възпаление, втори аборт, или второ дете толкова рано... Извинявам се за дългият пост, но гледах да бъда максимално изчерпателна. Според Вас имам ли причина да се притеснявам? На лекар не мога да отида, защото личната ни е изчерпала направленията за месеца. Предварително Ви благодаря и ви желая хубав ден! :)

Напиши отговор