Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Ехография на млечни жлези

Напиши отговор
  • RE: Ехография на млечни жлези
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 10:50

Да, обикновено е хормонално.
    от Сибел Котакова | 09.07.2020 09:07

Извинете оказах те се прав не можах да прочета името ви.
    от Сибел Котакова | 09.07.2020 09:06

Здравейте оказахте се права. Ходих на лекар гледаха ме на ехограф нямам нищо тревожещо всичко е било хормонално.
    от Сибел Котакова | 30.06.2020 15:08

Благодаря за вниманието но може ли да е някакъв нерф
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2020 13:56

Нормално е около мензис такова нещо, но е добре да се направи и една контролна мамография чисто профилактично.
    от Сибел Котакова | 28.06.2020 16:09

Здравейте аз съм на 24 от 3 4 месеца имам болки в лявата гърда преди менструация.И после отшумява опак се появява преди менструация Не е много болезнена но леко пооголемена от другата гърда. И е тъпа болка
    от Петя Калчева | 08.06.2020 15:04

Благодаря Ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.06.2020 19:10

Да, вие не можете да прецените какво напипвате. Често се напипват като уплътнения нормални анатомични структури и жените се плашат излишно.
    от Петя Калчева | 02.06.2020 22:42

Пропуснах да кажа, че не съм ходила на мамолог, а на гръден хирург онколог, който ми направи преглед на гърди, лимфни възли и щитовидна жлеза.
    от Петя Калчева | 02.06.2020 22:41

Ами доктора не ми назначи никаква терапия за мастопатията, каза като една здрава жена след година пак на преглед, има ли значение и че съм с мн малки гърди и почти нямам мастна тъкан, възможно ли е да си напипвам структурите и жлезите?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 18:43

Не, нищо не се е случило, просто си направете контролен преглед при мамолога да прецени доколко се е повлияла мастопатията, възечета често се напипват, обикновено са фиброзни, а и самата мастопатия е кистично-фиброзна, така че след едно обостряне може да се очаква появата на такива възелчета.
    от Петя Калчева | 26.05.2020 23:58

Здравейте, преди 2,3 месеца бях на редовният си преглед на гърдите, професорът каза, че имам мастопатия и на двете гърди, сега съм в края на цикъла си, но едната ми гърда все още е малко напрегната и усещам уплътнения в сравнение с другата, не се напипват като бучки, а по скоро като възелчета, възможно ли е за толкова кратък период да се е случило нещо и всъщност може ли да се излекува тази мастопатия?
    от д-р Ралица Правова | 17.09.2019 08:29

Може да направите консултация с втори специалист, но не мисля, че ще е нужно.
    от Светлана | 16.09.2019 13:55

И да добавя, че ме приболява вдясно и под мишницата, но пък често правя плексит от тази страна, та може и да има връзка, но затова и ме притесни това топче :(
    от Светлана | 16.09.2019 13:43

Здравейте, на 44г. съм и преди 4 месеца бях на мамолог, направи ми и рентген и ехография, защото на дясната гърда се оказа че имам повече мастни струпвания, но като цяло доктора ми каза ,че няма за какво да се тревожа, било нормално за възрастта ми. Преди седмица обаче си напипах топче на същата гърда, мислите ли че е възможно за такъв период да се е образувало нещо притеснително? Докторът е с добро име в града и на излизане от кабинета ми каза, че догодина ще направим само ехография, но все пак ми е притеснено. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.08.2019 20:10

Нищо конкретно, по-скоро нищо не са видели.
    от Сиси | 10.07.2019 21:50

Моля,за мнение! Може ли ,да ми разчетете следната диагноза? Мамография MLO двустранно - Млечни жлези в горни хемисфери с повишена плътност на паренхима,сред които не може да се ограничат отделни лезии.Не се установямат зони на архитиктурна дисторзия и калцификати.Аксили без лимфаденомегалия.Не се установяват изменения,убедителни за малигнени процеси
  • Re: Моля за мнение!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.05.2018 19:50

Трудна работа... Доста фактори могат да имат значение за една такава аменорея Ето тук сме писали по въпроса Link Хормоните изследвани ли са?
    от Ira99 | 12.05.2018 12:41

Здравейте, Наложи се да ми направят аборт преди 1 година и 2 месеца, от тогава нямам цикъл. Ходих при много лекари, но никой не е наясно, какво се случва. Говорят за ашерман, за тъкнка лигавица. Пила съм противозачатъчни, дуфастон, естрадиол... Но не могат да ми отговорят на въпроса, защо нямам цикъл. Вие можете ли?
  • Re: Ехография на млечни жлези
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.03.2018 20:15

Много здраве и на вас!
    от Мария | 01.03.2018 21:06

В началото се изплаших доста и затова си направих 3 ехографии при 3 различни специалиста и два прегледа при мамолог! Много ви благодаря!!! Бъдете много здрав, вие и цялото ви семейство! Благодаря отново!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.03.2018 21:01

Мамологът трябва да каже...понякога има такива моменти на променена чувствителност, които трудно се обясняват и обикновено спонтанно преминават. Важното в случая е че няма някаква притеснителна находка от мамографията, другото ще отзвучи вероятно
    от Мария | 01.03.2018 20:54

да, имам междуребрена невралгия, започна болки в гърба след това отпред в гърдите, пих противовъзпалителни и се мазах. Болката в гърба изчезна, но отпред не...Възможно ли е чувствителността в зърното може да е от това. От месец пия милгамма Н, пих и мелбек. От образната диагностика ми казаха да мажа зърното с фуцикорт.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.03.2018 20:46

Може да посетите невролог, възможно е да се касае за невралгия от типа на междуребрената и от там да ви идват оплакванията.
    от Мария | 01.03.2018 19:40

Извинявам се за дългият пост, но просто искам да намеря решение на проблема..
    от Мария | 01.03.2018 19:39

Забравих да напиша, че понякога имам храчки в гърлото , кашлица нямам!
    от Мария | 01.03.2018 19:30

Правих си още два прегледа при мамолог. И при двата прегледа лекарят ме опипа старателно, огледа ме, изслуша оплакванията ми и при двата прегледа лекарите ми казаха че нищо ми няма, всичко изглежда наред... Направих си още 2 ехографии на млечни жлези . Изследване: ЕХОГРАФИЯ НА МЛЕЧНИ ЖЛЕЗИ Коментар: Кожа и подкожие - б.о. Жлезен паренхим - отговарящ на хронологичната възраст, равномерно разпределен. Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии. Няма данни за дуктектазии. Двете мамили - б.о. Субареоларно пространство - свободно. Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии ретроареоларно двустранно. Аксили - двустранно единични л.в. с мастен център и размери под 10 мм. Тук заключението на лекарката по образна диагностика беше , че абсолютно нищо ми няма и мастното топче почти вече го няма... От другата ехография същото... Общо 3 ехографии и 2 прегледа при мамолог, хирург (всички прегледи и изследвания платено) и заключението е че ми няма нищо, но мен не спира да ме боли.... Болките са от около 2 месеца, имам повишена чувствителност на лявото зърно, болки в ляво, в гърдата и около нея,болката отива нагоре към лявата част на врата гърлото и стига до лявото ми ухо. Понякога усещам парене в ухото! Също така болки в гърба и рамото. Поддържам температура от около 37-37,3 градуса, Правих си кръвна картина, CYE CRP абсолютно всичко в норма. Вече се чудя на какъв лекар да отида??? Моля за съдействие....
  • Ехография на млечни жлези
    от Мария | 27.02.2018 12:37

Здравейте! Преди месец ходих на преглед при мамолог, понеже имах нещо като малка пъпка на лявото зърно, лекарят ме прегледа, опипа лимфните възли и двете гърди каза ми да си направя ехография на млечни жлези и че това е запушена жлеза. Мина ми за около 1-2 седмици без болка. Направих си ехография: Образна диагностика Изследване: ЕХОГРАФИЯ НА МЛЕЧНИ ЖЛЕЗИ Коментар: Кожа и подкожие - б.о. Жлезен паренхим - отговарящ на хронологичната възраст. Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии. Няма данни за дуктектазии. Аксили - без сигнификантно уголемени л.в. Един л.в. вляво с мастен център и размер 10,9 мм - реактивен. Лекарката, която ми направи прегледа ми каза че имам мастно топче в ляво и може би и зарази това се е получило запушването. Не ми назначиха никакво лечение, но малко след това започнах да имам болки точно на мястото на което е мастното топче (малко над гърдата) , болката се разпростира надолу към гърдата и нагоре по врата до лявото ухо.Пипах дали имам уголемен лимфен възел, но не откривам Какво ще ме посъветвате да предприема? Също така ходих и на второ мнение, при което лекарката ми каза, че няма нищо притеснително и всичко е наред. На 23 години съм, не съм кърмила, ако има значение. Моля за отговор!
  • Re: Ехография на млечни жлези, разчитане на резултати
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2018 21:12

Нищо притеснително, нормална находка
  • Ехография на млечни жлези, разчитане на резултати
    от Arenev | 09.02.2018 14:53

Здравейте! От години си имам разни болки и бодежи в гърдите от време на време, най-вече преди цикъл. Последният път усетих известно уплътнение и отидох на ехомамография. Като цяло нищо не ми обясниха и бих искала да разбера какво точно значи становището на лекаря, който ме прегледа. Ето го и него: "Двустранно паренхимът се представя с правилно разпределена фиброгландуларна тъкан. В ГК фиброзна трансформация. Аксили: б.о. Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.05.2017 20:53

След като на ехографа нищо не се вижда не виждам повод за притеснение. Много често подобна болезненост е от мускулен произход.
    от Rosica | 11.05.2017 11:28

Ако ми позволите,много искам да Ви попитам и за нещо друго,което много ме притеснява. Миналата година Април месец родих,голяма борба беше кърменето и още на първия месец прключих с кърменето.Имах много кърма,но бебето ми не искаше да суче и затова приключихме.Доста време гърдите ми се препълваха,а аз разбира се носех сутиен и след известно време започваше да ме боли откъм мишницата и част от гърдата.Започнах да напипвам уплътнения в гърдата(дясата) и нещо като топче(лим.възел) към подмишницата.Март тази година отидох на преглед,но докторът каза,че не вижда никакви образувания...нито кисти,нито фиброаденоми...нищо.Може би е останала кърма или някакъв секрет в лечните жлези и около и по време на цикъл се уголемяват.ДВА пъти ме гледа на два различни ехографа.Пускани са ми два пъти ПКК+ДКК,единия път през края на октомври,а другия сега през април.Известно време гледах да не се опипвам,защото ми забраниха и ЛЛ и АГ-то,понеже така отново си възпалявам млечните жлези и лим.възли под мишницата.Обаче наскоро реших да погледна как е положението и имам чувството,че този лим.възел се е уголемил,а на изслеванията мин.месец всичко беше наред. Моля за Вашето лекарско мнение.Има ли място за паника?АГ-то при,което ходих е един от най-добрите в нашия град и му имам доверие.А ходих при АГ,защото той прави и мамоложки прегледи. Вярно е и,че по принцип съм паника и май вече хипохондричка! :(
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.05.2017 19:11

Възможно е да е съдче.
  • Моля за мнение!
    от Rosica | 04.05.2017 10:06

Преди малко случайно открих,че от лявата страна на голямата срамна устна имам червена,леко изпъкнала точка(1мм),която при натиск промяна цвета си в телесен.Упреличавам го много на спукан капиляр. Възможно ли е да е наистина спукан капиляр или нещо по-сериозно,което трябва да ме притесни?

Напиши отговор