Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2020 10:30

Така е с ескапела, просто чакате.
    от Vani | 09.11.2020 02:28

Здравейте имам нужда от помощ. С приятеля ми правихме секс стана фал пих ескапел по време на овулация на 01.10 получих кафеникаво зацапване което се ту се засилва ту намалява. Не мога да го понасям вече 9 дни кървя четох случаи в които кървят месец не мога да го издържа наистина. Някой да е изпадал в такава ситуация? Колко време се очаква да кървя ? Има ли как да се спре кървенето чрез лекарства?
    от dnencheva | 08.11.2020 20:26

Здравейте, на 26.10 ми се наложи да пия ескапел понеже стана фал и на 02.11 трябваше да ми дойде, но все още ми закъснява. Нямах нито зацапвания след ескапел, единствено имах болка в яйчниците около 5-6 дена след приема на хапчето.
    от Galla | 08.11.2020 16:33

Здравейте. Имам питане към вас. Последните три месеца взимах по едно хапче Ескапел. Първият път нямах проблем. През втория имах леко зацапване между менструациите. А сега с третото взимане на хапчето имах по-силно кръвотечение. На 6-7.09 ми приключи менсиза на 09.09 взех Ескапел и след 6 дни на 15.09 получих силно кръвотечение набодобяващо мензис, 7-8 дни след като ми беше приключило редовният мензис.А сега този месец ми закъснява вече с 8 дни. Имам отрицателни тестове за бременност. Това най-вероятно е от Ескапел. Трябва ли да пия нещо сега за идване на цикъла или да зачакам?
    от Tsv123 | 20.10.2020 19:39

Здравейте, приех ескапел последната събота от септември, цикълът ми дойде на 4ти октомври. Започна нормално засилен до 3я ден, 4ти и 5ти ден започна да отслабва, но не спираше и след 10тия ден малко по силно от зацапване. След посещение при гинеколог ми беше предписано Примолут нор. Започна да спира след 5 дневен прием на лекарството, придружено със спазми в яйчниците които ми обясниха че са контракционни. След 5я ден ги спрях(така ми беше предписано), дефакто цикълът ми уж спря на 15тия ден. Днес отново бях на вторичен преглед и той отново започна да тече и да зацапва. Реално се засече и с месечния цикъл и просто не иска да спира (не е обилен а е зацапващ) вече ми е крайно неудобно да му звъня и да го потам какво да правя и да продължа ли още с хапчетата.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.09.2020 18:44

Кристина7777 - от Ескапела е, всичко би трябвало да е наред, евентуално цикъла ви може да се измести с някой друг ден.
    от pami88 | 12.09.2020 00:40

Здравейте .3 дни след приема на ескапел се появи средно кървене по бледо и меришешто от цикъла ми който трябваше края на месеца горе долу да ми дойде и кървенето продължава до ден днешен 10дни са минали но е доста по слабо оставя само светли петна . Преди като съм пиша ескапел не ми се е случвало това ,каква може да е причината и има ли поводи за притеснение или е нормално? Също така тест ако си направя дали ше покаже вярно? Четох навсякъде че това е маточно кървене и на някой места пише че е нормално на други че не е .. не знам какво да си мисля и да правя ..
    от Kristina7777 | 10.09.2020 15:49

Здравейте! На 2.09 с приятеля ми правихме непротектиран секс, след което той каза, че може би е пръснало леко вътре. На следващия ден пих Ескапел 18 часа по-късно.На 07.09 започна леко кръвотечение, което продължава вече 2 дни. Не знам дали да се притеснявам и дали е нормално. Месечния ми цикъл приключи 01.09 и не мога да преценя дали е междинно месечно течение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2020 18:01

Най вероятно е от ескапела, но за да не се притеснявате си пуснете 1 bChG заз успокоение.
    от pesho16621 | 17.08.2020 08:21

Здравейте, 2 седмици след прием на ескапел се появи леко кървене(зацапване) възможно ли е да е от хапчето?Притеснява ме така наречената “цветна бременност”.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.08.2020 19:23

Взела сте го навреме. Според спецификациите на препарата ако се вземе навреме при 2 от 100 жени е възможно забременяване въпреки препарата, така, че особено и ако имате признаци на настъпващ мензис, просто изчакайте, вероятно всичко ще е наред.
    от Aneliq369 | 11.08.2020 11:36

Здравейте, на 26.07 пих Ella one 10-12часа след като стана гаф. Трябваше цикъла ми да дойде на 9.08., но два дни преди това получих розово зацапване с леки болки и подут корем. След това корема ми спадна все още имам леки болки и типичните пъпки при цикъл но нямам кървене. Дали е нормално и трябва ли да се притеснявам?
    от Heyheyitsme | 29.07.2020 13:12

На 23 имах полов акт и след няколко часа пих ескапел и след това няколко дни подред кървя по малко и се притеснявам дали е нормално и дали може да е от хапчето и кога ще спре
    от Мая | 19.07.2020 10:54

Здравейте. На 09.06 свърши менструацията ми, на 12.06 имах непротектиран полов акт, пих Ескапел и на 19.06 получих обилно кръвотечение, като нормален цикъл, с всичките болки и неразположения. Към ден днешен (19.07) нямам менструация и няма изгледи да настъпи скоро. Притеснена съм, защото обикновено цикълът ми е къс, около 26 дни, но редовен, нямам здравословни проблеми. Редно ли е да се смята кървенето, настъпило една седмица след приема на хапчето, за менструация, или по-скоро не? Не мога да преценя дали ми закъснява с около 2 седмици, или само с два - три дни.
    от Катрин | 06.07.2020 14:59

Здравейте. Преди 5 дена на 01.07 стана гаф с презерватива и се наложи да пия ескапел за допълнителна сигурност. Днес започнах да кървя, но оскъдно...по едно време спря, но след около половин час отново започна. Разбрах, че е нормално прокървяване след прием на таблетката, но имам няколко въпроса. Колко време може да продължи кървенето (знам, че за всеки е различно, но приблизително)? Може ли да се наблюдават негативни хормонални изменения в по-дългосрочен план? И последният въпрос е свързан с противозачатъчни. АГ ми предписа Линдинет 20, като трябва да се започне приема му от началото на МЦ... трябва ли да изчакам следваща менструация или това кървене също се зачита? Благодаря предварително!
    от Катрин | 06.07.2020 14:58

Здравейте. Преди 5 дена на 01.07 стана гаф с презерватива и се наложи да пия ескапел за допълнителна сигурност. Днес започнах да кървя, но оскъдно...по едно време спря, но след около половин час отново започна. Разбрах, че е нормално прокървяване след прием на таблетката, но имам няколко въпроса. Колко време може да продължи кървенето (знам, че за всеки е различно, но приблизително)? Може ли да се наблюдават негативни хормонални изменения в по-дългосрочен план? И последният въпрос е свързан с противозачатъчни. АГ ми предписа Линдинет 20, като трябва да се започне приема му от началото на МЦ... трябва ли да изчакам следваща менструация или това кървене също се зачита? Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 18:40

От това е.
    от Unicorn | 27.05.2020 00:00

Здравейте , след прием на ескапел вместо нормален цикъл се появи леко прокървяне и зацапване с по-кафеникав цвят, което продължава вече 10 дена. Дали е възможно да е страничен ефект от хапчето? Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.04.2020 14:25

Аз лично не съм имал подобни случаи.
    от Mari | 13.04.2020 14:10

Здравейте,пих хапчето няколко часа след акта по време на овулация.от следващия ден ми изчезна либидото на нула(винаги преди това съм имала желание)и продължава вече 2 седмици така.все още не ми е дошъл цикъла който очаквам всеки момент. Възможно ли е от хапчето да изчезне либидото?
    от д-р Ралица Правова | 02.04.2020 10:44

Нормално е след Ескапел да има дисрегулации на цикъла в следващите 1-2 месеца от приема. Изчакайте още 2-3 дни.
    от IVI | 01.04.2020 12:40

Преди около месец имаше проблем със скъсан презерватив , след около 15-20 мин приех хапчето. След няколко дни ми дойде с 1 ден закъснение . Сега идва и следващия цикъл , но ми закъснява с около 5 дни. Нормално ли е , какво да правя ?
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2020 11:32

Нормално е при някои жени менструацията да бъде по-обилна. От колко дни е кървенето и има ли промяна в интензитета?
    от G18 | 28.03.2020 01:01

След Ескапел мина се близо 2 седмици имам много обилно кървене със засиреци нормално ли е ???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 18:57

След прием на ексаппел това е по-скоро нормално.
    от ivana | 12.03.2020 23:55

Има ли за какво да се притеснявам след като пих хапчето ,дойде ми след около 3 три дена и сега ми закъснява. Моля за отговор! Много съм притеснена и не знам какво да правя.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.02.2020 18:01

Трябва да се пусне урина за общо и микробиологично изследване. Вероятно се касае и за цистит/уретрит - ще се види. На първо време - течности, отвара от мечо грозде и подобни.
    от Malvina Stan | 16.02.2020 05:44

Здравейте, след като приех ескапел преди 3 дни днес започна кървенето. Въпроса ми е, че ми се пишка през 20 мин и като отида да пишка е една огромна болка и дори не пишкам много само няколко капки. Нормално ли е, да се притеснявам ли? Немога да заспа.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2020 16:12

Това е от хапчето, ще се нормализира постепенно цикула. Дицинона не помага много много в такива случаи - пробвал съм и Децинон и Памба /не знам дали я има още на ампули/ и то мускулно или венозно и пак ефектът е трудно да се предвиди дали ще е добър. И дали кървенето неспира от самосебеси
    от ivana | 08.02.2020 10:57

Преди около седмица и нещо ми свърши месечната менструация ,наложи се преди пет дена да взема хапчето ,и сега отново ми дойде. Да се притеснявам ли ,или това е от хапчето? Моля за отговор!
    от Мим | 01.02.2020 17:32

Четох иц форумите за Дицинон - дали да не си го купя ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.02.2020 16:02

Нищо като цяло, чакате да ви спре. Ако пък е чак толкова обилно - на АГ преглед, лекаря да вземе друго решение ако прецени.
    от Мим | 01.02.2020 10:06

Здравейте.Миналата седмица на 21ви рано сутринта пих хапчето Ескапел.Дойде ми на 28ми късно вечерта с леки болки в корема.От тогава до днешна дата имам много обилен цикъл - сменям превръзки на час-час и половина,като слагам даже двойни.Решение за вечерта поне намерих - колкото и срамно да е си купих памперси за възрастни - поне успях снощи да спя цялата нощ.Принципно цикъла ми е доста оскъден и това обилно течение направо ме плаши.Миналата година месец април имах същият проблем - 17 дни ! Не мога и сега да понеса толкова...какво да правя ?!
    от д-р Ралица Правова | 26.01.2020 19:55

Да, нормално е отново да има кървене. Не е изключено то да бъде и по-обилно. Ако след 3тия ден не намалява по интензитет кървенето е нужно да потърсите лекарска помощ
    от NDimitrova | 26.01.2020 09:27

Здравейте, При мен ситуацията е следната: трябваше да изпия хапчето 2дена след приключването цикъла ми, но 3дена след приема ми дойде отново. Това нормално ли е? Тъй като след доста четене в повечето страници пише, че е възможно малко кървене, а не обилно и доста тъмно на цвят. Трябва ли да се притеснявам и нужна ли е консултация с лекар? Благодаря
    от Stella | 06.01.2020 14:55

Ами не усещам да има промяна,просто ми се ходи до тоалетната по-често...
    от д-р Ралица Правова | 06.01.2020 13:49

Освен че позивите са чести налице ли е чувство за дискомфорт в областта на мехура, смъдене, болка? Има ли промяна в цвета и бистротата на урината?
    от Stella | 05.01.2020 22:50

Здрасти. Преди 2 дни пих хапчето и от тогава ми се пишка през половин час, а също и сънят ми не е пълноценен.. от хапчето ли е?
    от Sunshine | 05.01.2020 22:43

Не ми е идвал още
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.01.2020 22:41

Мензис дойде ли ви след хапчето? Вероятно от това така се чувствате....
    от Sunshine | 05.01.2020 22:28

Здравейте. Минаха 2 седмици от фала като час след това пих хапчето.. в същия ден бях в овулация.. тези 3,4 дни хич не се чувствам добре.. тресе ме и постоянно имам силни спазми в и около корема.. в един момент са толкова силни,че мога да се разплача.. въпросът ми е дали са странични ефекти от хапчето?
    от д-р Ралица Правова | 05.01.2020 13:50

Да, от приема на Ескапел е. Не се притеснявайте, следващата Ви менструация може да дойде с леко закъснение.
    от Yo Mimenceto | 04.01.2020 16:57

Здравейте наложи ми се да пия ескапел ден след като ми свърши менструацията 7 дена след това ми прокървя и вече 3 ден не спира не е обилно, та въпроса ми е възможно ли е да е от ескапел или е възможно от друго да е правих си тест за бременост за сега е отрицателен моля кажете от какво може да е !
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.12.2019 19:36

Нормално е, все пак това си е прогестеронова бомба - предпазва от забременяване, но след това ефекта често е такъв. С времето минава.
    от Никол Генадиева | 21.12.2019 11:36

Взех ескапел и 4 дни по-късно се появи въпросното междинно течение, но вече 13 дни не спира. Нормално ли е? Трябва ли да се притеснявам?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 18:31

На хормоналните промени в организма.
    от Rositsa Nikolova | 28.11.2019 13:00

здравейте, искам да попитам на какво се дължи оскъдната менструация 2 месеца под ред след приема на Ескапел точно по време на овулация.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2019 13:57

Този медикамент често дава точно такива оплаквания.
    от Rositsa Nikolova | 20.11.2019 22:58

Здравейте, аз имам следния проблем след приема на Ескапел по време на овулация след 1 седмици ми дойде, доста по-кратко и не толкова обилно като нормалния ми цикъл, реших че е от хормона, изчаках следващия но той беше още по-кратък, блед като цвят, малко като количество, нищо общо с нормалната ми менструация, та искам да попитам това нормално ли е? такава промяна в цикълът ми и то 2 месеца под ред защото хапчето е прогестерон, а знам че краткия и не толкова обилен цикъл се предизвиква заради липсата на този хормон. Малко съм объркана наистина, моля Ви обяснете ми, защото много се притеснявм за нежелана бременност, правила съм тестове за бременност но не им вярвам напълно.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.11.2019 07:26

Възможно е.

Напиши отговор
277 намерени, страница 5 от общо 6