Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от Tkstnv_ | 04.07.2022 10:17

Здравейте,наложи ми се да изпия Ескапел преди 2 почти 3 седмици 5часа след акта,на 02.07.2022 трябваше да ми дойде сега е 04.07.2022 и все още не ми идва,а са ми подути гърдите,наболява ме корема от време на време имам си апетит както преди цикъл и т.н.(само да кажа,че не е било свършвано в мен,а беше вкаран пръст съответно със ...... и си уплаших и изпих хапчето) какво да правя? Нормално ли е закъснението?
    от Tkstnv_ | 04.07.2022 09:55

Здравейте,наложи ми се да изпия Ескапел преди 2 почти 3 седмици,на 02.07.2022 трябваше да ми дойде сега е 04.07.2022 и все още не ми идва,а са ми подути гърдите,наболява ме корема от време на време имам си апетит както преди цикъл и т.н.(само да кажа,че не е било свършвано в мен,а беше вкаран пръст съответно със ...... и си уплаших и изпих хапчето) какво да правя? Нормално ли е закъснението?
    от д-р Ралица Правова | 03.07.2022 21:02

Много бързо и адекватно е направена контрацепцията, освен това всичко изброено е нормално. Не се притеснявайте ако следващата менструация закъснее
    от Sladki11 | 01.07.2022 14:27

Здравейте на 09.06 правих незащитен секс на втория час пих ескапел на 15 имах прокървяване около 3 дни имам подуване на гърдите и леки болки сега си чакам менструация на 15 правих 3 теста и бяха отрицателни но пак съм притеснена, въпросът ми е нормално ли е гърдите да са подути и да имам неразположение в коремната област по точно яйчниците. Ходих на преглед при гинеколог на 12 ден след случката видеозонът показа че няма бременност но не е ли рано да покаже на 12 ден помощ, моля някой да ми даде отговор защото колкото и да го мисля не стигам до отговор извинявам се че пиша разхвърляно но просто съм притеснена. Благодаря предварително.
    от д-р Ралица Правова | 24.06.2022 13:38

На девети час е много добро време, освен това менструацията може да дойде в рамките на няколко дни до 2 седмици, дори. Има и случаи, при които е само леко зацапване
    от Qnica | 23.06.2022 17:23

След приемът на ЕСКАПЕЛЕ ме боли под корема (осеща се като тъпа болка,която идва отминава и пак започва) това признак на менструацията ли е или не ... Моля за съвет защото се притеснявам минаха 3 дни откогато пих хапчето... Направих си тест за бременност излезна отрицателен ,но все още ми е притеснено...
    от Qnica | 22.06.2022 08:22

Здравейте! Тъй като вчера с приятелят ми направихме малък гаф но той свърши много малко в мен ... И на сутринта пих ЕСКАПЕЛЕ някъде на 9час,принципно пише че колкото по рано се изпие толкова по добре. Но аз се притеснявам,защото не знам дали е подействало и искам да ви попитам кога би трябвало да ми дойде менструацията и дали хапчето е добро или не ...
    от д-р Ралица Правова | 17.06.2022 00:02

Нормално е след таблетката - в някои случаи дори над месец може да бъде закъснението
    от зузи | 16.06.2022 09:00

Здравейте. Денят в който трябваше да ми дойде цикълът се наложи да приема ескапел и вече 16 дни ми е закъснението. От 1 седмица насам имам симптоми, че ще ми идва но нямам цикъл. Дали е нормално да нямам още цикъл, като тестът за бременност беше отрицателен? Вече се притеснявам, че съм без цикъл толкова дълго време и с променливо настроение, а преди ми беше точен
    от Ани | 15.06.2022 07:59

Ани- Здравейте! Преди няколко дни го направихме с приятелят ми, но понеже свърши върху мен в областа на вагината, и аз реших да приема ескапел за да не би да стане нещо. След 3-4 дена ми дойде малко кръв, но започна да ме боли почти всеки ден в долната част корема, дали това е нормално и колко дълго ще продължи да ме боли!
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:48

Emily - ако и цикълът Ви е редовен, на фона на случаката точно преди да Ви дойде и толкова бързо приет Ескапел - не виждам място за притеснение
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:46

Krasi - таблетката наистина води до изразени промени в някои случаи, като менструацията дори може да се забави за период от 2 месеца след прием и последвалото прокървяване. Не виждам нужда от притеснение.
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:44

rosie.7 - промените са очаквани след таблетката, а и сте я взела в ранния препоръчителен период, което е добре. Все пак тест никога не е излишен и бих Ви препоръчала да го направите, макар и вероятността за бременност за клони към 0%
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:42

Ema - ако приемът на таблетката е бил още в първите часове, а не след 48 или дори 72 час - смятам, че промените са от таблетката и не се очаква действието ѝ да е било компрометирано
    от Emily | 14.06.2022 11:34

Здравейте на 12.06 сутринта с приятеля ми правехме секс с презерватив, но той се скъса и свърши в мен. Още същия ден няколко часа по късно ми дойде цикъла, но въпреки това за всеки случай на другия ден пих Ескапел( малко повече от 24 часа след секс). На другата сутрин след ескапела 14.06 нямах кръв на гащите. Много се притеснявам. Има ли много голям шанс да съм бременна?
    от Krasi | 14.06.2022 09:06

Здравейте, на 26.04 стана фал и се наложи да изпия едно хапче Ескапел. На 01.05 ми подрани цикъла с 8 дни ( беше си нормален ), но след това имаше кафеникаво течение. Днес на 12.05 отново ми дойде (17 дни по-рано). А сега трябваше да ми дойде на 08.06, но закъснява - имам болка ниско долу в корема и болка в гърдите ( което ми се случва всеки път преди цикъл ), но той не идва. Възможно ли е хапчето да е разбъркало хормоните ми, защото имам и Хашимото и затова да не ме идва вече 6 ден. Попринцип няма от какво да се притеснявам този път ( отнася се за половия акт ), но за мое успокоение исках да пиша :)
    от rosie.7 | 14.06.2022 04:16

Здравейте! Обикновено имам редовна менструация всеки месец (12-то число),но на 22.05.22се наложи да приема една таблетка Ескапел (приех я в рамките на 12 часа).Преди това съм приемала само веднъж, на 03.05.22,след което цикълът ми дойде на обичайната дата (13.05) На 29.05.получих кървене,което продължи около 4 дни (първият ден беше кафеникаво,след това розовееше,а на следващата сутрин вече беше същото,каквото имам по време на менструация - по консистенция,цвят,количество и усещания - болки ниско в корема,променливо настроение,които са типични за мен всеки месец). Днес е втори ден закъснение на редовния ми цикъл,а знам,че Ескапел е възможно да предизвика подобни промени.Бих искала да знам дали е вероятно кървенето през месец май да е било абнормална менструация и би ли следвало да повлияе и на следващата (т.е. липсващата в момента)? Редно ли е да направя тест за бременност? Благодаря Ви предварително!
    от Ema | 13.06.2022 15:59

Не беше близо до отминала менструация, а деня преди предполагаемата ми менструация за месеца, която според проследяващото приложение закъснява с 3 дни. Предполагам закъснението е предизикано от хапчето.
    от д-р Ралица Правова | 13.06.2022 15:00

Не е задължително прокървяването, особено ако приемът е близо до преминала менструация
    от Ema | 12.06.2022 09:50

Здравейте! Нужно ли е след прием на хапчето да се появи въпросното “междинно прокървяване” и ако не се, означава ли че хапчето не е подействало?
    от д-р Ралица Правова | 07.06.2022 22:00

6 часа е бърза реакция за прием на Ескапел, поради което смятам, че и да е имало налице вероятност за настъпване на бременност - няма от какво да се притеснявате
    от зузи | 03.06.2022 14:57

здравейте, последният ми цикъл беше на 30 април, като тези дни го очаквах от ново. Цикълът ми е редовен от 2 г. насам +\- 2-3 дни. Но преди два дни забелязах овулация/ по слузта, защото ние така се пазим с моят мъж. Днес по рано го направихме без предпазни средства и пих ескапел след 6ч. Имам проблем и с гърдите/кистички. Дали ще прекъсне бременност ако през тия часове се е оплодило яйцеклетката. И какви промени да очаквам с тялото ми. За овулацията днес трябва да ми е 3 ден.
    от д-р Ралица Правова | 26.05.2022 21:38

Това на 21 е бил цикълът Ви и от него започвате да броите дните до следваща менструация
    от Sisi | 24.05.2022 23:11

Здравейте! Ден преди овулацията ми на 14.05(според приложение за следене),правих секс без предпазни средства.На същият ден 2 часа след това приех Ескапел. Трябваше да ми дойде на 28.05 .Сега от 21.05 ,вече 4 дни имам леко течение ,но по слабо от нормалното,което не е придружено от болка или напрежение както по принцип.Как да приемам това ?Като подранил цикъл?Дали има някаква опасност все пак от забременяване? Благодаря
    от д-р Ралица Правова | 20.05.2022 21:45

Да, това е датата на последна менструация - 1-2 май, като е възможно цикълът да закъснее
    от Moana | 20.05.2022 13:43

Здравейте! Месечният ми цикъл беше на 16-ти април. На 26-ти се наложи да изпия Ескапел. На 1 и 2 май имах отначало леко зацапване, което премина като в цикъл, но само за два дни. Трябва ли да се вземе в предвид, че това ми е било цикъла и сегашния да го очаквам около месец след това прокървяване?
    от д-р Ралица Правова | 13.05.2022 10:18

Таблетката може да повлияе по този начин на баланса на половите хормони, като следващият Ви цикъл може дори да закъснее
    от Krasi | 12.05.2022 12:29

Здравейте, на 26.04 стана фал и се наложи да изпия едно хапче Ескапел. На 01.05 ми подрани цикъла с 8 дни ( беше си нормален ), но след това имаше кафеникаво течение. Днес на 12.05 отново ми дойде (17 дни по-рано). Въпросът ми е : той като имам Хашимото, възможно ли е Ескапел да е разбъркал хормоните ми още повече, за да се случват тези неща с цикъла ми?
    от д-р Ралица Правова | 10.05.2022 21:57

Вероятността да е от таблетката е голяма, тъй като при някои жени води до изявено разместване на дори редовен цикъл
    от nadito | 09.05.2022 23:07

Здравейте. Към края на февруари приех Ескапел. През март имах 2 цикъла, които бяха разделени от 1 седмица. И двата бяха по 5 дена, така че 10 дена общо за 1 месец. През април, имах 9 дневен цикъл. От както приех хапчето имам доста болки в гърдите. Този месец, цикъла ми закъснява вече 3-ти ден. (Няма възможност да съм бременна, понеже си направих 3 теста за бременност и 3-те теста бяха негативни при последен защитен и като цяло полов контакт от преди повече от 22 дена.). Възможно ли е да ми закъснява от хапчето?
    от д-р Ралица Правова | 09.05.2022 19:37

Да, съвсем възможно. Освен това може да бъде по-малко обилно
    от Ани | 09.05.2022 00:43

Благодаря ви много! Аз се бях притеснила. Миналият месец ми вървя 15 дни , този месец са 17 . Другия месец има ли вариянт да ми закъснее или въобще да не ми дойде?
    от д-р Ралица Правова | 06.05.2022 15:45

Анонимен - не виждам причина за прием на противозачатъчни при 2 ден от цикъла, но дори и да вземете няма да доведе до някакъв проблем или усложнение
    от д-р Ралица Правова | 06.05.2022 15:44

Ани - това е нормалното действие на таблетката - да доведе до ново излющване на лигавицата. Към момента не виждам нещо притеснително и ако не е обилно - в сравнение с нормален цикъл - няма нужда да бъде спирано, дори може да се създаде риск от други усложнения
    от Анонимен | 05.05.2022 20:39

Здравейте. Днес ми е втори ден от цикъла и правих секс с приятеля ми, който свърши в мен. Според Вас редно ли е да приема някакво противозачатъчно хапче и ако да, възможна ли е някаква странична реакция от това, че го приемам докато съм в цикъл?
    от Ани | 04.05.2022 16:33

Като цикъл ли да го приемам това ? Има ли вариянт,след хапчето да ми дойде цикъла?
    от Ани | 04.05.2022 16:31

Ами днес ми върви повече , все едно съм в цикъл . Не знам какво да правя и към кого да се обърна?Даже цвета в розово-червеникаво. Как мога да го спра?
    от д-р Ралица Правова | 04.05.2022 16:29

Важно е да не бъде в обилно количество, което да води до съществена загуба на кръв, но във Вашия случай не виждам нищо притеснително
    от Vespasian | 04.05.2022 08:50

Дори и да е свършил във Вас, ако е в периода на зацапване, шансът за оплождане е реално минимален. Ескапел е контрацепция, която е редно да се използва при реална опасност от забременяване, например свършване надълбоко по време на овулацията. Не е редно да се взима при всеки необезопасен секс. Ако прочетете листовката, както и отговорите от специалистите в темата, ще разберете че е нормално организмът Ви да реагира така на приема на Ескапел.
    от Ани | 04.05.2022 03:55

Здравейте . Много съм притеснена. На 28.04. спахме с приятеля ми , нямахме предпазни средства. На 23.04 ми беше дошло, 28.04 беше последния ден от цикъла ми, вече беше само запаване кафяво. Пих ескапел 19 часа след това . Изпих хапчето нямах никакви проблеми , обаче вместо да ми свърши,защото ми беше към края , след хапчето, което пих на 29.04 ,до днес пъврите няколко дни ми зацапваше кафяво , а от днес е и леко червениково 3-4 дена вече . Притеснявам се много. Моля ви дайте ми съвет !
    от д-р Ралица Правова | 26.04.2022 16:07

Ladylady - последното прокървяване след таблетката се брои за начало на цикъла, като е възможно дори да не Ви дойде по график, а да има закъснение или в по-редки случаи дори подраняване
    от д-р Ралица Правова | 26.04.2022 16:06

Polinas - не виждам причина за нова консултация, особено ако има намаление на менструацията
    от Ladylady | 26.04.2022 09:34

Здравейте, цикъла ми приключи на 31.03., а на 02.04 стана гафа, пих ескапел 5 часа след това. На 07.04 ми зацапа и продължи като цикъл 4 дни, а моят е обикновенно с продължителност по 6 дни. По календар трябва да ми дойде днес на 26.04. Та въпроса ми е това кървене след хапчето за цикъл ли се счита и от него ли трябва да си броя 28 дни или сега да си очаквам цикъла както си е по календар?
    от Polinas | 25.04.2022 13:44

Здравейте,най-накрая цикъла ми дойде,но вече 6 дни си върви ясна кръв,дали това е нормално или трябва да тичам за 10 ти път след приема на хапчето при гинеколог...не е много много обилно,но е ядна кръв със съсиреци..
    от д-р Ралица Правова | 19.04.2022 21:12

Според мен със сигурност направете още една консултация. Дали е от ескапел - със сигурност може само да се каже ако преди това сте имала преглед, при който всичко е било наред и отново дори тогава няма да бъде на 100% сигурно. Затова със сигурност втората конслтация е от значение
    от Polinas | 19.04.2022 11:00

Здравейте,бях на лекар и според нея от Ескапел имам огромна киста 3,5 см,която трябва да се оперира,според вас,това истина ли е хапчето има ли такива странични ефекти и да търся ли и второ мнение
    от д-р Ралица Правова | 17.04.2022 10:58

В някои случаи е до 2-3 дни, като средно до 4 дни, но има и жени, при които може да продължи 6-7 дни, без това да е проблем. Проблемът е ако кървенето е твърде интензивно и не спира
    от Polinas | 15.04.2022 17:39

А каква горе долу ще е продължителността на това кафяво течение,или е твърде относително
    от д-р Ралица Правова | 14.04.2022 17:49

Polinas - нормално е да има подобно течение и то да представлява предизвиканото отделяне на ендометриална лигавица
    от д-р Ралица Правова | 14.04.2022 17:47

Петя - нормално е значително да се измества менструацията, във Вашия случай не виждам нужда от притеснение

Напиши отговор
277 намерени, страница 2 от общо 6