Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от jerrymaguire | 13.10.2021 20:01

Не, не означава, че сте бременна. Това, че бременните в даден етап от бременността имат бяло течение, не означава, че е симптом на бременност. По-скоро е реакция от секса. Преди да сте имала такова течение или нещо, което да смятате за необичайно?
    от Yoni | 13.10.2021 17:16

Бялото не означава ли, че съм бременна :/
    от д-р Ралица Правова | 13.10.2021 15:17

Не, нормално е толкова да избърза менструацията след прием, освен това е взет много бързо, така че не виждам нужда от притеснение. Възможно е белият секрет да е бил от влагалището - а не от сперма, тъй като при възбуда може да има и белезникав цвят.
    от Yoni | 13.10.2021 11:53

На 07.10 беше небезопасния полов акт (без да свърши в мен) и сутринта забелязах бяла течност и след около 15 часа от половия акт пих Ескапел и след няколко дена имаше кафеникаво зацапване и след това почна червено(светло), за цикъла има още приблизително 2 седмици.. Може ли да съм бременна или да има някакъв друг проблем с половите органи или др.
    от д-р Ралица Правова | 23.09.2021 15:31

Не, няма от какво да се притеснявате. Нормално е, в някои случаи последва кръвотечение непосредствено след няколко дни.
    от MimiV | 23.09.2021 10:48

Здравейте, месечният ми цикъл беше от 13ти до 17ти този месец, на 17ти вечерта имах небезопасен полов акт поради което на 18ти сутринта пих Ескапел. След което вчера на 22ри започна леко кръвотечение, днес вече се усили все едно съм в цикъл. От хапчето ли е това кръвотечение, има ли за какво да се притеснявам и кога се очаква да спре?
    от Снежи | 21.08.2021 22:41

А Ескапел действа ли по време на овулация ? ( приет след 4 ч.)
    от Али | 18.06.2021 12:17

Здравейте, пих Ескапел и седмица по-късно имам кръвотечение, което е със симптоми на цикъл, болки в корема, но до датата ми има повече от 10 дни, та дали в момента ми е дошло по-рано или си кървя заради хапчето?
    от Нели | 22.03.2021 18:41

Възможно ли е да съм бременна?
    от Нели | 22.03.2021 18:39

Здравейте,на 18-март,пет дни преди датата на която трябва да ми дойде цикълът имах незащитен полов акт.Пих Ескапел и на следващия ден започна зацапване със пред менструални симптоми.Искрено се надявам утре да започне да тече нормално.Правих няколко теста но до колкото знам е мн рано за уринен тест.Можете ли да ми кажете кога мога да си направя такъв?И още нещо кога най-рано може да се направи кръвен тест?Много се притеснявам защото ми предстои заминаване за дълго време в чужбина..
    от Ivilynn112 | 08.03.2021 10:19

Преди месец повреме на секс се скъса презервативът и за съжаление не разбрахме навреме. Половин час след злополуката приех таблетката ескпел. Очаквам месечната си менструация, но закъснява вече с 4 дена.Около 3 седмици след приема имах някакво кафяво течение. Правих тест за бременност,който беше отрицателен.От ден-два ,когато си “глътна” корема имам лека болка. Въпреки това има ли шанс да съм бременна? От какви други фактори може да е предизвикано закъснението?Има ли за какво да се притеснявам?Благодаря предватително!
    от banan12 | 15.02.2021 18:39

Здравейте! След приема на Ескапел ми казаха, че после шанса за зачеване в първите 3 месеца е минимален. Това вярно ли е?
    от Aleks88 | 20.01.2021 11:04

Здравейте, след приема на Ескапел ,6 дни преди датата ми на цикъла започна кървене което не е силно,слабо е но си го има вече 11ти ден,имам напрежение в гърдите .Взех да се притеснявам защо не спира това течение,колко време може да ме тече
    от Polly | 08.12.2020 14:40

Здравейте,минах през това,което тревожи повечето от вас тук и за това искам да споделя как протече.Беше минала една седмица от както цикъла ми свърши и преди да настъпи овулацията, когато изпих хапчето.Изпих го 24ч.след като правихме секс и се получи гафът.Правих си тест за бременност два пъти,седмица след това и две седмици по-късно.Отрицателен беше, явно хапчето е подействало и след 24ч.Седмица след като го изпих започна да тече едно зацапващо розово течение, много слабо, което от време на време го имаше. След няколко дни стана кафеникаво и по-интензивно.Така продължи три седмици, през времето на което гърдите ми бяха болезнени и чувствителни.Така си течеше бавно и постоянно до като не дойде 24-ден след идването на предишния ми цикъл и тогава започна да тече обилно,както по време на менструация.Беше се сляло течението с менструацията, която дойде точно на време.Приключи с нея. Сега 24 дни по-късно ми дойде нормалния цикъл. Всичко е ок. Така,че спокойно, оправя се всичко.
    от Ивайла Георгиева | 12.11.2020 07:07

Здравейте, на 24г. съм и имам нужда от помощ!!! На 6-ти правих секс уж защитена, но пълен кондома се изхлузи и остана в мен, извадих го от себе си. Промих се с розалгин и Пих ескапел двайсет мин след случката. На 11—ти вечерта получих червено течение. На 12-ти сутринта, днес, още го имам. До кога ще продължи кървенето и да си направя ли след няколко дни и кръвен тест, защото урината вчера беше отрицателна?И друго, аз съм с лупус от доста време. Знам, че не трябва да пия ескапел, но просто се наложи. Моля, пишете ми.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2020 10:30

Така е с ескапела, просто чакате.
    от Vani | 09.11.2020 02:28

Здравейте имам нужда от помощ. С приятеля ми правихме секс стана фал пих ескапел по време на овулация на 01.10 получих кафеникаво зацапване което се ту се засилва ту намалява. Не мога да го понасям вече 9 дни кървя четох случаи в които кървят месец не мога да го издържа наистина. Някой да е изпадал в такава ситуация? Колко време се очаква да кървя ? Има ли как да се спре кървенето чрез лекарства?
    от dnencheva | 08.11.2020 20:26

Здравейте, на 26.10 ми се наложи да пия ескапел понеже стана фал и на 02.11 трябваше да ми дойде, но все още ми закъснява. Нямах нито зацапвания след ескапел, единствено имах болка в яйчниците около 5-6 дена след приема на хапчето.
    от Galla | 08.11.2020 16:33

Здравейте. Имам питане към вас. Последните три месеца взимах по едно хапче Ескапел. Първият път нямах проблем. През втория имах леко зацапване между менструациите. А сега с третото взимане на хапчето имах по-силно кръвотечение. На 6-7.09 ми приключи менсиза на 09.09 взех Ескапел и след 6 дни на 15.09 получих силно кръвотечение набодобяващо мензис, 7-8 дни след като ми беше приключило редовният мензис.А сега този месец ми закъснява вече с 8 дни. Имам отрицателни тестове за бременност. Това най-вероятно е от Ескапел. Трябва ли да пия нещо сега за идване на цикъла или да зачакам?
    от Tsv123 | 20.10.2020 19:39

Здравейте, приех ескапел последната събота от септември, цикълът ми дойде на 4ти октомври. Започна нормално засилен до 3я ден, 4ти и 5ти ден започна да отслабва, но не спираше и след 10тия ден малко по силно от зацапване. След посещение при гинеколог ми беше предписано Примолут нор. Започна да спира след 5 дневен прием на лекарството, придружено със спазми в яйчниците които ми обясниха че са контракционни. След 5я ден ги спрях(така ми беше предписано), дефакто цикълът ми уж спря на 15тия ден. Днес отново бях на вторичен преглед и той отново започна да тече и да зацапва. Реално се засече и с месечния цикъл и просто не иска да спира (не е обилен а е зацапващ) вече ми е крайно неудобно да му звъня и да го потам какво да правя и да продължа ли още с хапчетата.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.09.2020 18:44

Кристина7777 - от Ескапела е, всичко би трябвало да е наред, евентуално цикъла ви може да се измести с някой друг ден.
    от pami88 | 12.09.2020 00:40

Здравейте .3 дни след приема на ескапел се появи средно кървене по бледо и меришешто от цикъла ми който трябваше края на месеца горе долу да ми дойде и кървенето продължава до ден днешен 10дни са минали но е доста по слабо оставя само светли петна . Преди като съм пиша ескапел не ми се е случвало това ,каква може да е причината и има ли поводи за притеснение или е нормално? Също така тест ако си направя дали ше покаже вярно? Четох навсякъде че това е маточно кървене и на някой места пише че е нормално на други че не е .. не знам какво да си мисля и да правя ..
    от Kristina7777 | 10.09.2020 15:49

Здравейте! На 2.09 с приятеля ми правихме непротектиран секс, след което той каза, че може би е пръснало леко вътре. На следващия ден пих Ескапел 18 часа по-късно.На 07.09 започна леко кръвотечение, което продължава вече 2 дни. Не знам дали да се притеснявам и дали е нормално. Месечния ми цикъл приключи 01.09 и не мога да преценя дали е междинно месечно течение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2020 18:01

Най вероятно е от ескапела, но за да не се притеснявате си пуснете 1 bChG заз успокоение.
    от pesho16621 | 17.08.2020 08:21

Здравейте, 2 седмици след прием на ескапел се появи леко кървене(зацапване) възможно ли е да е от хапчето?Притеснява ме така наречената “цветна бременност”.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.08.2020 19:23

Взела сте го навреме. Според спецификациите на препарата ако се вземе навреме при 2 от 100 жени е възможно забременяване въпреки препарата, така, че особено и ако имате признаци на настъпващ мензис, просто изчакайте, вероятно всичко ще е наред.
    от Aneliq369 | 11.08.2020 11:36

Здравейте, на 26.07 пих Ella one 10-12часа след като стана гаф. Трябваше цикъла ми да дойде на 9.08., но два дни преди това получих розово зацапване с леки болки и подут корем. След това корема ми спадна все още имам леки болки и типичните пъпки при цикъл но нямам кървене. Дали е нормално и трябва ли да се притеснявам?
    от Heyheyitsme | 29.07.2020 13:12

На 23 имах полов акт и след няколко часа пих ескапел и след това няколко дни подред кървя по малко и се притеснявам дали е нормално и дали може да е от хапчето и кога ще спре
    от Мая | 19.07.2020 10:54

Здравейте. На 09.06 свърши менструацията ми, на 12.06 имах непротектиран полов акт, пих Ескапел и на 19.06 получих обилно кръвотечение, като нормален цикъл, с всичките болки и неразположения. Към ден днешен (19.07) нямам менструация и няма изгледи да настъпи скоро. Притеснена съм, защото обикновено цикълът ми е къс, около 26 дни, но редовен, нямам здравословни проблеми. Редно ли е да се смята кървенето, настъпило една седмица след приема на хапчето, за менструация, или по-скоро не? Не мога да преценя дали ми закъснява с около 2 седмици, или само с два - три дни.
    от Катрин | 06.07.2020 14:59

Здравейте. Преди 5 дена на 01.07 стана гаф с презерватива и се наложи да пия ескапел за допълнителна сигурност. Днес започнах да кървя, но оскъдно...по едно време спря, но след около половин час отново започна. Разбрах, че е нормално прокървяване след прием на таблетката, но имам няколко въпроса. Колко време може да продължи кървенето (знам, че за всеки е различно, но приблизително)? Може ли да се наблюдават негативни хормонални изменения в по-дългосрочен план? И последният въпрос е свързан с противозачатъчни. АГ ми предписа Линдинет 20, като трябва да се започне приема му от началото на МЦ... трябва ли да изчакам следваща менструация или това кървене също се зачита? Благодаря предварително!
    от Катрин | 06.07.2020 14:58

Здравейте. Преди 5 дена на 01.07 стана гаф с презерватива и се наложи да пия ескапел за допълнителна сигурност. Днес започнах да кървя, но оскъдно...по едно време спря, но след около половин час отново започна. Разбрах, че е нормално прокървяване след прием на таблетката, но имам няколко въпроса. Колко време може да продължи кървенето (знам, че за всеки е различно, но приблизително)? Може ли да се наблюдават негативни хормонални изменения в по-дългосрочен план? И последният въпрос е свързан с противозачатъчни. АГ ми предписа Линдинет 20, като трябва да се започне приема му от началото на МЦ... трябва ли да изчакам следваща менструация или това кървене също се зачита? Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 18:40

От това е.
    от Unicorn | 27.05.2020 00:00

Здравейте , след прием на ескапел вместо нормален цикъл се появи леко прокървяне и зацапване с по-кафеникав цвят, което продължава вече 10 дена. Дали е възможно да е страничен ефект от хапчето? Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.04.2020 14:25

Аз лично не съм имал подобни случаи.
    от Mari | 13.04.2020 14:10

Здравейте,пих хапчето няколко часа след акта по време на овулация.от следващия ден ми изчезна либидото на нула(винаги преди това съм имала желание)и продължава вече 2 седмици така.все още не ми е дошъл цикъла който очаквам всеки момент. Възможно ли е от хапчето да изчезне либидото?
    от д-р Ралица Правова | 02.04.2020 10:44

Нормално е след Ескапел да има дисрегулации на цикъла в следващите 1-2 месеца от приема. Изчакайте още 2-3 дни.
    от IVI | 01.04.2020 12:40

Преди около месец имаше проблем със скъсан презерватив , след около 15-20 мин приех хапчето. След няколко дни ми дойде с 1 ден закъснение . Сега идва и следващия цикъл , но ми закъснява с около 5 дни. Нормално ли е , какво да правя ?
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2020 11:32

Нормално е при някои жени менструацията да бъде по-обилна. От колко дни е кървенето и има ли промяна в интензитета?
    от G18 | 28.03.2020 01:01

След Ескапел мина се близо 2 седмици имам много обилно кървене със засиреци нормално ли е ???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 18:57

След прием на ексаппел това е по-скоро нормално.
    от ivana | 12.03.2020 23:55

Има ли за какво да се притеснявам след като пих хапчето ,дойде ми след около 3 три дена и сега ми закъснява. Моля за отговор! Много съм притеснена и не знам какво да правя.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.02.2020 18:01

Трябва да се пусне урина за общо и микробиологично изследване. Вероятно се касае и за цистит/уретрит - ще се види. На първо време - течности, отвара от мечо грозде и подобни.
    от Malvina Stan | 16.02.2020 05:44

Здравейте, след като приех ескапел преди 3 дни днес започна кървенето. Въпроса ми е, че ми се пишка през 20 мин и като отида да пишка е една огромна болка и дори не пишкам много само няколко капки. Нормално ли е, да се притеснявам ли? Немога да заспа.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2020 16:12

Това е от хапчето, ще се нормализира постепенно цикула. Дицинона не помага много много в такива случаи - пробвал съм и Децинон и Памба /не знам дали я има още на ампули/ и то мускулно или венозно и пак ефектът е трудно да се предвиди дали ще е добър. И дали кървенето неспира от самосебеси
    от ivana | 08.02.2020 10:57

Преди около седмица и нещо ми свърши месечната менструация ,наложи се преди пет дена да взема хапчето ,и сега отново ми дойде. Да се притеснявам ли ,или това е от хапчето? Моля за отговор!
    от Мим | 01.02.2020 17:32

Четох иц форумите за Дицинон - дали да не си го купя ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.02.2020 16:02

Нищо като цяло, чакате да ви спре. Ако пък е чак толкова обилно - на АГ преглед, лекаря да вземе друго решение ако прецени.
    от Мим | 01.02.2020 10:06

Здравейте.Миналата седмица на 21ви рано сутринта пих хапчето Ескапел.Дойде ми на 28ми късно вечерта с леки болки в корема.От тогава до днешна дата имам много обилен цикъл - сменям превръзки на час-час и половина,като слагам даже двойни.Решение за вечерта поне намерих - колкото и срамно да е си купих памперси за възрастни - поне успях снощи да спя цялата нощ.Принципно цикъла ми е доста оскъден и това обилно течение направо ме плаши.Миналата година месец април имах същият проблем - 17 дни ! Не мога и сега да понеса толкова...какво да правя ?!
    от д-р Ралица Правова | 26.01.2020 19:55

Да, нормално е отново да има кървене. Не е изключено то да бъде и по-обилно. Ако след 3тия ден не намалява по интензитет кървенето е нужно да потърсите лекарска помощ
    от NDimitrova | 26.01.2020 09:27

Здравейте, При мен ситуацията е следната: трябваше да изпия хапчето 2дена след приключването цикъла ми, но 3дена след приема ми дойде отново. Това нормално ли е? Тъй като след доста четене в повечето страници пише, че е възможно малко кървене, а не обилно и доста тъмно на цвят. Трябва ли да се притеснявам и нужна ли е консултация с лекар? Благодаря

Напиши отговор
92 намерени, страница 1 от общо 2