Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от д-р Цончев | 17.02.2020 18:01

Трябва да се пусне урина за общо и микробиологично изследване. Вероятно се касае и за цистит/уретрит - ще се види. На първо време - течности, отвара от мечо грозде и подобни.
    от Malvina Stan | 16.02.2020 05:44

Здравейте, след като приех ескапел преди 3 дни днес започна кървенето. Въпроса ми е, че ми се пишка през 20 мин и като отида да пишка е една огромна болка и дори не пишкам много само няколко капки. Нормално ли е, да се притеснявам ли? Немога да заспа.
    от д-р Цончев | 08.02.2020 16:12

Това е от хапчето, ще се нормализира постепенно цикула. Дицинона не помага много много в такива случаи - пробвал съм и Децинон и Памба /не знам дали я има още на ампули/ и то мускулно или венозно и пак ефектът е трудно да се предвиди дали ще е добър. И дали кървенето неспира от самосебеси
    от ivana | 08.02.2020 10:57

Преди около седмица и нещо ми свърши месечната менструация ,наложи се преди пет дена да взема хапчето ,и сега отново ми дойде. Да се притеснявам ли ,или това е от хапчето? Моля за отговор!
    от Мим | 01.02.2020 17:32

Четох иц форумите за Дицинон - дали да не си го купя ?
    от д-р Цончев | 01.02.2020 16:02

Нищо като цяло, чакате да ви спре. Ако пък е чак толкова обилно - на АГ преглед, лекаря да вземе друго решение ако прецени.
    от Мим | 01.02.2020 10:06

Здравейте.Миналата седмица на 21ви рано сутринта пих хапчето Ескапел.Дойде ми на 28ми късно вечерта с леки болки в корема.От тогава до днешна дата имам много обилен цикъл - сменям превръзки на час-час и половина,като слагам даже двойни.Решение за вечерта поне намерих - колкото и срамно да е си купих памперси за възрастни - поне успях снощи да спя цялата нощ.Принципно цикъла ми е доста оскъден и това обилно течение направо ме плаши.Миналата година месец април имах същият проблем - 17 дни ! Не мога и сега да понеса толкова...какво да правя ?!
    от д-р Ралица Правова | 26.01.2020 19:55

Да, нормално е отново да има кървене. Не е изключено то да бъде и по-обилно. Ако след 3тия ден не намалява по интензитет кървенето е нужно да потърсите лекарска помощ
    от NDimitrova | 26.01.2020 09:27

Здравейте, При мен ситуацията е следната: трябваше да изпия хапчето 2дена след приключването цикъла ми, но 3дена след приема ми дойде отново. Това нормално ли е? Тъй като след доста четене в повечето страници пише, че е възможно малко кървене, а не обилно и доста тъмно на цвят. Трябва ли да се притеснявам и нужна ли е консултация с лекар? Благодаря
    от Stella | 06.01.2020 14:55

Ами не усещам да има промяна,просто ми се ходи до тоалетната по-често...
    от д-р Ралица Правова | 06.01.2020 13:49

Освен че позивите са чести налице ли е чувство за дискомфорт в областта на мехура, смъдене, болка? Има ли промяна в цвета и бистротата на урината?
    от Stella | 05.01.2020 22:50

Здрасти. Преди 2 дни пих хапчето и от тогава ми се пишка през половин час, а също и сънят ми не е пълноценен.. от хапчето ли е?
    от Sunshine | 05.01.2020 22:43

Не ми е идвал още
    от д-р Цончев | 05.01.2020 22:41

Мензис дойде ли ви след хапчето? Вероятно от това така се чувствате....
    от Sunshine | 05.01.2020 22:28

Здравейте. Минаха 2 седмици от фала като час след това пих хапчето.. в същия ден бях в овулация.. тези 3,4 дни хич не се чувствам добре.. тресе ме и постоянно имам силни спазми в и около корема.. в един момент са толкова силни,че мога да се разплача.. въпросът ми е дали са странични ефекти от хапчето?
    от д-р Ралица Правова | 05.01.2020 13:50

Да, от приема на Ескапел е. Не се притеснявайте, следващата Ви менструация може да дойде с леко закъснение.
    от Yo Mimenceto | 04.01.2020 16:57

Здравейте наложи ми се да пия ескапел ден след като ми свърши менструацията 7 дена след това ми прокървя и вече 3 ден не спира не е обилно, та въпроса ми е възможно ли е да е от ескапел или е възможно от друго да е правих си тест за бременост за сега е отрицателен моля кажете от какво може да е !
    от д-р Цончев | 22.12.2019 19:36

Нормално е, все пак това си е прогестеронова бомба - предпазва от забременяване, но след това ефекта често е такъв. С времето минава.
    от Никол Генадиева | 21.12.2019 11:36

Взех ескапел и 4 дни по-късно се появи въпросното междинно течение, но вече 13 дни не спира. Нормално ли е? Трябва ли да се притеснявам?
    от д-р Цончев | 30.11.2019 18:31

На хормоналните промени в организма.
    от Rositsa Nikolova | 28.11.2019 13:00

здравейте, искам да попитам на какво се дължи оскъдната менструация 2 месеца под ред след приема на Ескапел точно по време на овулация.
    от д-р Цончев | 21.11.2019 13:57

Този медикамент често дава точно такива оплаквания.
    от Rositsa Nikolova | 20.11.2019 22:58

Здравейте, аз имам следния проблем след приема на Ескапел по време на овулация след 1 седмици ми дойде, доста по-кратко и не толкова обилно като нормалния ми цикъл, реших че е от хормона, изчаках следващия но той беше още по-кратък, блед като цвят, малко като количество, нищо общо с нормалната ми менструация, та искам да попитам това нормално ли е? такава промяна в цикълът ми и то 2 месеца под ред защото хапчето е прогестерон, а знам че краткия и не толкова обилен цикъл се предизвиква заради липсата на този хормон. Малко съм объркана наистина, моля Ви обяснете ми, защото много се притеснявм за нежелана бременност, правила съм тестове за бременност но не им вярвам напълно.
    от д-р Цончев | 05.11.2019 07:26

Възможно е.
    от jena | 04.11.2019 08:41

Два поредни месеца се наложи прием на ескапел . След първия цикълът ми дойде навреме , но след втория прием - имам закъснение от 3 дни . Възможно ли е да е от хапчето ?
    от Andrea | 15.09.2019 12:28

Здравейте май месец пих хапче Ескапел след 4 дена ми дойде вървеше ми нормално една седмица след това пак ми дойде и така всеки път ми идва по два пъти една седмица след като ми приключи на следваща ми идва пак вече минаха 5 месеца и продължава така по два пъти ?
    от д-р Ралица Правова | 14.08.2019 07:01

Ако принципно ѝ е редовен цикъла - трябва следващата менструация да е след месец или да бъде със закъснение до 10-15 дни.
    от Stefcho | 14.08.2019 00:38

Търся съвет. Презерватива се скъса на последния ден от цикъла й. На слеващата сутрин взехме хапчето. Дойде й след 4 дена ( нищо че й беше свършил преди 4) знаем, че това е добър знак. Но след колко време ще дойде следващия? Тъй като е имало 2 в рамките на 2 седмици и 4 дена
    от д-р Цончев | 16.06.2019 21:16

С ескапела така се получава. Ако има и стрес допълнително още повече.... Ако се притеснява момичето да вземе 1 тест за бременност да направи
    от Budaman | 16.06.2019 00:12

Здравейте, искам да споделя еин проблем след прием на ескапеле. Пихме ескапел на 11-ти и след 5 дена (16-ти МАРТ) дойде принодителния цикъл. На следващия месец (април) дойде със закаснение на 26-ти. Пробелмът е следния, май месец беше доста стресиращ а и приятелката ми е от типа хора които приемат нещата петторно навътре и целия месец мина със стрес и на очакваната дата 26ти май не дойде и все още не идва (сега сме 16ти юни). Та обеъщам се към запознати а най-добре към гинеколози. Това заради ескапела ли е или от стреса. Възможно ли е от стрес цикъла да не дойди. Момичето до сега е имала постояннен цикъл..няма здравословни проблеми. Има кисти които гинеколога й и каза, че ще са миниатурни и не предписа никакви медикаменти.
    от Dreamftww | 05.11.2018 12:32

Моят проблем е ,че тръгнах с момиче , което е имало цикъл миналия месец и след като е изпила хапче и е дошло пак , след което и е закъснял цикъла , но от 15ти го правим всеки ден почти и цикъла и трябваше да дойде на 1-ви , но също така сменихме града и искам да попитам възможно ли е да е от хапчето от времето и заради това ,че сме го правили толкова много? Без презарватив , но вече и закъснява 4 дни , днес ще направим 1 тест да видим какво ще покаже , дано всичко е окей , понеже попринцип и закъсняжал от 3-5 дни. Мерси предварително!
  • Re: Проблем след прием на Ескапел
    от д-р Цончев | 29.04.2018 20:37

Според описанието изглежда да е ефективен, а има и по-широк отворен перриод.
    от Мила | 27.04.2018 15:09

Здравейте. Преди два дни ни се скъса презарватива. Отидох в аптеката и вместо Ескапел ми предложиха друг продукт Ела уан, който нямал такива странични реакции и бил по-ефективен. Взех го, но сега се чудя дали не направих грешка. Някой пил ли го е???
    от Mira Petrova | 05.04.2018 11:25

Здравейте, При мен беше 14 дни, но при положение, че продължава повече най-добре е консулация с АГ.
    от д-р Цончев | 26.03.2018 22:13

По-скоро да, но все пак се консултирайте и с АГ
    от Mariya | 26.03.2018 08:48

Здравейте, след прием на ескапел вече 16 дни имам цикъл и не спира.Това нормално ли е?
    от д-р Цончев | 14.02.2018 21:11

Към днешна дата как е положението?
    от Melisa | 10.02.2018 00:37

Здравейте, виждам че темата е доста стара но аз имам проблем и ми е нужна помощ. Преди 4 дни докато с приятеля ми го правихме се скъса презерватива, той не свърши в мен, но имаше нещо бяло по презерватива. Около 22 часа след като стана това аз приех Ескапел. На мен трябваше да ми дойде на 7-ми което е един ден след като приех хапчето и понеже за първи път го пия не знам точно какви са следствията от него, но знам че трябва да ми е дошло най-много с 5 дни закъснение. В момента имам бяло розово течение, което е по съвсем малко и от време на време имах болки ниско в корема, които бяха същите като когато ще ми идва. Та въпросите ми са има ли варянт да ми закъснее повече даради това че съм изпила хапчето в толкова близка дата до деня в който трябва да ви дойде и има ли повод да се притеснявам, че съм бременна :shock:
    от petia | 26.12.2015 16:52

Здр на 10декември ми доиде цикала и ми спря на 15 след това на 20декември правих секс и тогава бях в уволация и моя свърши в мен после веднага се испиках и след това взех ескапел на 48час имах болки в кръста поне три дена нямах кръв дълисъм бремена и кога може да си направя тест веднагали
    от adelina | 10.02.2014 14:54

imam vupros.:) Predi 8dni vzeh escapelle.3dni sled tova pochnaha priznacite,che shte mi idva.oli me krusta i korema ponqkoga,no oshte nishto ne mi idva.inuche cikalut mi trqbva da mi doide chak kraqt na meseca.. Ima li nujda ot pritesnenie?
    от aleksandra | 02.01.2014 10:59

Здравейте ! Аз също съм нова тук..но 2 дена след цикъла ми имахме контакт с моя приятел...презерватива се скъса и взех ескапел на 48 час.Дойде ми много по-рано от обичайното и тече всеки ден по-много малко,но тече вече близо 11 дена и искам да попитам дали това е нормално?
    от eliiii | 17.06.2012 16:51

koga se pie,sled ili predi qdene?
    от Lidi | 09.03.2012 16:16

Консултирайте се със специалист. При всеки е индивидуално, едни имат кървене, други нямат - при едни цикълът след ескапел идва веднага, при други по два пъти, при трети закъснява. Ние няма как да знаем дали във вашия случай е нормално или изисква консултация с лекар. Всеки организъм реагира различно и както може да е нормално, така може и да се окаже, че е нужна консултация с доктор.
    от kiki | 09.03.2012 14:43

i na men toku 6to mi se slu4i,nz kakvo da si mislq,normalno li e ili trqbva da se pritesnqvam...
    от bilqna | 11.10.2011 09:59

v momenta se namiram v syshtoto polojenie tochno 11 den mi e a na 7 trqbvashe da mi svyrshi molqte otgovorimi ti kakvo napravi i svyrshili ti vsichko normalno che sam mnogo pritesnena kakvo se sluchva s men ;x
    от Bilyana | 03.10.2011 16:45

Преди 2 седмици взех хапчето и след 1 ми доиде цикъла, което го очаквах. След 7 дни уж започна да ми спира цикъла, обаче продължи някакво леко кръвотечение. Вече е 11 ден и течението се усили. Това нормално ли е?
    от jabcho | 27.06.2011 12:31

Това за 78% прцента от жените е извдено от контекста и е ужасно подвеждащо - в листовката пише: Възможно е временно да има смущение на кръвотечението. При 78% от жените следващата менструация се появява до 5 дни от очакваното време И в листовката към самото хапче също пише: Възможна е промяна във вида на менструацията. При повечето жени настъпва нормална менструация в очакваното време, но при някои може да има закъснение или преждевременно настъпване на менструацията Никъде не пише че това е нормалната реакция - да настъпи кръвотечение, а така изавадено от контекта звучи, че до 5 дни трябва да дойде М. И аз го пих, нямам зацапване, нищо, какво не е подействало ли!? Глупости егати ударната доза хормони.. няма да подейства ли.. даправо ти се разказва играта на цялата полова система :(
    от fairytale | 12.05.2011 14:24

Здравейте на всички! Моят проблем е следният: с приятелят ми правихме секс и презервативът се скъса, не е свършвал в мен, но понеже беше втория ни път тази вечер, а аз съм голяма паника, решихме да пия Ескапел. Изпих хапчето около 15-16 часа след случката. 8 дни след това се появи споменатото в листовката прокървяване. Изчела съм доста мнения по форумите и започвам да се притеснявам още повече. Кървенето при мен не е обилно, по-светло е от обичайно и продължава вече 5 ден. Искам да попитам това нормално ли е или не? Също така усещам голямо напрежение в гърдите- нормално ли е и то? Има ли вероятност да съм бременна? Хора, моля ви, дайте ми отговор(съвет) какво се случва с мен ... Благодаря на всички, които отделиха от времето си и прочетоха това!
    от 654321 | 27.11.2009 10:48

Благодаря Ви ! Аз също бях прочела това в листовката, но самият факт, че само преди дни ми беше свършило много ме обърка... Отново благодаря за мнението! Лек ден!
    от д-р Цончев | 26.11.2009 16:12

Това е ефектът на левоноргестрела - предизвиква отпадане на маточната лигавица и, обикновено кървене... това му е начина на контрацепция. Както според листовката ще видите Link при 78% от случаите следващата менструация се наблюдава врамките на 5 дни, възможно е да е и по-обилна.

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2