Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2022 14:01

Tsvetii - има ли промяна в интензивността на кървене? Колко превръзки сменяхте в началото и сега по колко се налага да сменяте? Нормално е да има подобни промени с голяма продължителност, важно е да не е обилна менструацията и цвета също да не бъде светла артериална кръв, а да се променя към кафяв
    от Tsvetii | 17.09.2022 09:27

Здравейте! Пих ескапел и след няколо дена ми дойде, но ме притеснява факта,че вече 14 дена продължава. Може ли съвет
    от Anna | 16.09.2022 19:16

Ами да може да се каже, че е като зацапване, защото не е обилно, както по време на цикъл, но с една превръзка спокойно мога да изкарам цял ден.
    от д-р Ралица Правова | 15.09.2022 18:38

На база на таблетката - наистина са характерн иподобни отклонения. Във Вашия случай щом не е обилно - не виждам нещо притеснително, особено ако е започнало да намалява. Към момента повече като зацапване ли е?
    от Anna | 15.09.2022 11:19

Здравейте, на 27.08 ми се наложи да пия Ескапел. На 04.09 ми дойде кафяво, леко течение(като това го дължа да е от хапчето), но след това се засили и почервеня. Но проблема е че от както е започнало да тече, до сега не е спряло(не е обилно), знам че по принцип може да се появят нарушения в цикъла, но вече 12 дена ми тече и се притеснявам. По принцип цикълът ми е нередовен и трябваше да дойде около 09.09 и сега не знам дали съм в цикъл и ако съм, дали е възможно да са се слели двете течения?
    от д-р Ралица Правова | 11.09.2022 17:08

Шансът за бременност е наистина клонящ към 0%, но вероятността през това време да се е отделила и друга яйцеклетка съществува, дори и минимален - в такива случаи за 100% сигурност препоръките са да се приема таблетката
    от Ева | 11.09.2022 11:14

Здравейте,относно темата на втори ден от менструацията ми имах незащитен полов акт с приятеля ми който не свърши изцяло в мен,в такъв случай необходим ли е приема на ескапел? Менструалното ми кървене е през около 28 дена всеки месец. Шансовете за бременност по време на менструация са много малки,но моля за съвет да взема ли хапчето? Благодаря ????
    от Ани | 05.09.2022 16:24

Еми след 48 часа
    от д-р Ралица Правова | 05.09.2022 15:18

Не виждам нещо притеснително, кога беше последната менструация и колко време след секс го приехте?
    от Ани | 03.09.2022 21:44

Здравейте след приема на ескапел след 48ч, само на следващият ден имах малко главоболие, но нищо друго и продължава да ми няма, да се притеснявам или това е добре!
    от д-р Ралица Правова | 29.08.2022 12:47

Към момента те Ви регулират хормоналния баланс и ако бъдат рязко спрени - отново биха се "разбутали" стойностите. Затова бих Ви препоръчала да продължите вземането по схема
    от Tsveti | 28.08.2022 18:14

Не е обилен, но да продължа ли да приемам противозачатъчните таблетки в такъв случай или да се консултирам с АГ ?
    от д-р Ралица Правова | 28.08.2022 15:42

Добър вариант е първо да се изчака първият нормален цикъл, но дори и сега - е възможно да има подобна промяна, важно е да не бъде обилен продължително време. Под обилен се разбира на всеки 2 часа да сменяте пълна превръзка
    от д-р Ралица Правова | 28.08.2022 15:40

User - не виждам риск
    от Tsveti | 28.08.2022 11:32

Здравейте, този месец ми се наложи да приема Ескапел. След като ми дойде менструацията, обаче започнах да приемам противозачатъчни таблетки. Въпроса ми е редно ли беше да започвам с противозачатачните таблетки след като съю приела Ескапел и притеснително ли е,че цикълът ми продължава малко по-дълго вече 8и ден,но не е обилен ?
    от User | 26.08.2022 16:45

Ами оказа се ,че май ми е дошло, а не е кръвотечение сега има ли опасност?
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2022 14:07

На фона на бързата реакция с приема и последващото зацапване - не виждам риск от бременност
    от User | 26.08.2022 10:19

Здравейте,притеснена съм защото използвахме презерватив,но се скъса и след около 3 часа пих Ескапел,на следващия ден презервативът отново се скъса.Цикълът ми беше свършил пред 4 дни.3 дни след приема на хапчето имаше точки кръв а днес 6 дни след приема има леко кръвотечение.Възможно ли е да е да съм бременна.
    от д-р Ралица Правова | 24.08.2022 21:34

Всичко описано е нормално, тъй като хормоналните промени могат да водят до различни прояви. Риск за бременност общо взето не виждам. Но ако се налага да сменяте пълна превръзка на всеки 2 часа - тогава цикълът е наистина обилен и ако не се променя интензитетът - налага да се потърси консултация
    от LianaVP | 23.08.2022 20:13

Здравейте д-р Правова, Последният ми цикъл беше на 29 юли - 3ти август. На 8 ми Август ми се наложи да приема Ескапел ( максимум час след като с моя партньор сме правили секс с презерватив, ако това има значение). На 16 Август ми дойде цикъла, а попринцип ми идва винаги в края на месеца. Това, което ме притеснява е, че последните два дни само ме нацапва и днес ми дойде отново с пълна сила. Вече сме 23ти Август, моят цикъл обикновено трае с нацапвания в началото и края максимум 5/6 дни. Първите дни беше ту червено, ту кафеникаво, даже на моменти доста кафяво. Както казах вчера и предния ден почти нямах, сменях единствено ежедневни превръзки. Сега ми дойде сякаш отново и то доста обилно. Ще изчакам да свърши и при всички положения ще отида на гинеколог, но на този етап дали има от какво да се притеснявам? Удачно ли е да правя тест за бременност в случая? Имам болки и вляво в корема, което също ме притеснява леко.
    от д-р Ралица Правова | 23.08.2022 15:10

ПРиемът на таблетката води неминуемо до хормонални промени и е нормално да закъснява, в някои случаи дори може да пропусне
    от Minka | 23.08.2022 09:16

Здравейте, правих секс с приятеля ми на 25.07.2022(късно вечерта) и то два пъти един след друг. На следващия ден 26.07.2022 ми дойде цикъла но не беше толкова обилен (попринцип трябваше да ми дойде на 28.07). Уж се успокоих че не сме направили белята, но се притесних и пих Ескапел на 28.07 сутринта. Нямах никакво зацапване след приема на хапчето. Никакви сиптоми нямам че може да съм бременна, но следващия ми цикъл трябваше да дойде на 21.08.2022, но ето трети ден не ми идва. Дали има възможност да съм бременна, или може да ми закъснява след приема на Ескапел?
    от д-р Ралица Правова | 25.07.2022 22:04

3 не са много, дори на фона на 1, както сте свикнала по принцип, за момента не виждам нещо притеснително
    от Мария | 23.07.2022 10:07

Ами попринцип при нормалния ми цикъл една ми стига за ден , обаче вчера (пада се втория ден от цикъла ми) смених три превръзки.
    от д-р Ралица Правова | 22.07.2022 14:42

Да, нормално е лигавицата съвсем леко да се е отделяла през това време и сега да имате обилен цикъл. Въпросът е колко обилен - колко пълни превръзки сменяте на ден и колк оповече в сравнение с нормалния Ви цикъл?
    от Мария | 21.07.2022 21:01

След като Ви казах за зацапването днес ми дойде цикъла и кървя обилно . Нормално ли е да ми дойде след 12 дни зацапвания и леко кървене?
    от Teodora.Dimitrova944 | 21.07.2022 16:09

Здравейте, Мога ли да пия Примолут за отлагане на менструацията, след като съм пила Ескапел? И зацапването ще бъде ли отложено, тъй като при мен няма зацапване все още, корема ми е подут и ме боли само.
    от д-р Ралица Правова | 21.07.2022 07:20

МАрия - не, нормално е. Имайте предвид, че важното е течението да не е обилно и да води до анемични прояви. Във Вашия случай продължителното зацапване не е проблем
    от д-р Ралица Правова | 21.07.2022 07:19

Ани - може да си направите тест и за Ваше спокойствие, но е напълно нормално да има промяна в хормоналните нива и дори 1 месец да пропуснете цикъла си - без това да е сигнал за проблем
    от Мария | 21.07.2022 05:39

Здравейте! С приятеля ми го правихме без и свърши извън мен .Притесних се и изпих ескапел след около 13-14 часа . След 7 дни започнах леко да кървя , като цвета на кръвта се мени от червена към кафеникави зацапвания. Вече 12 дни продължава да кърви леко. Имах леки болки в гърдите и сърбеж по зърната ,но вече ги нямам. Та въпросът ми е има ли от какво да се притеснявам?
    от Ани | 20.07.2022 14:39

Здравейте! След приема на ескапел на 10юни, до тогава до 9ми беше редовния цикъл, ми дойде на 6 ден след слаби прокървявания, минаха 7дена силно течение. Проблемът е следният че на 16 трябваше да ми дойде този месец но не дойде и вече ми закъснява 4дена! Искам да знам трябва ли да се притеснявам или това е още от действието на ескапела и ще дойде в края на предния цикъл! Моля отговорете ми, спешно е!!!!!
    от д-р Ралица Правова | 20.07.2022 14:18

Няма проблем, съвместими са
    от Катя | 20.07.2022 12:09

Здравейте! Искам да попитам дали е възможен прием на хапче ескапел заедно с противогъбичното лекарство флукорик,като приема е през 3 дни.
    от д-р Ралица Правова | 11.07.2022 11:07

Подобни прояви са характерни, все пак ако още е налице зацапването - дори след 12 ден - посетете гинеколог
    от Мими | 07.07.2022 23:21

доста е слаба,като последни дни от нормалния цикъл,но вече 9ти ден зацапването го има.На моменти изчезна на моменти се появява.И тази продължителност ве притеснява.
    от д-р Ралица Правова | 07.07.2022 23:03

Да, нормално е. Основно значение има намаляването, тъй като ако в рамките на 8 дни течението е силно се налага и консултация с АГ
    от Мими | 06.07.2022 12:51

Здравейтена 23.06 ви свърши месечния цикър,на 24.06 правихме сеск с мъжа ми е той свърши в мен,приех ескапел на 8мия час.След 5 дни прокървих и вече 8ми ден се зацапвал,това нормално ли е или да се притеснявам...Благодаря.
    от д-р Ралица Правова | 05.07.2022 22:31

Нормално е да има закъснение, тъй като таблетката нарушава хормоналния баланс. Освен това е приета много навреме
    от Tkstnv_ | 04.07.2022 10:17

Здравейте,наложи ми се да изпия Ескапел преди 2 почти 3 седмици 5часа след акта,на 02.07.2022 трябваше да ми дойде сега е 04.07.2022 и все още не ми идва,а са ми подути гърдите,наболява ме корема от време на време имам си апетит както преди цикъл и т.н.(само да кажа,че не е било свършвано в мен,а беше вкаран пръст съответно със ...... и си уплаших и изпих хапчето) какво да правя? Нормално ли е закъснението?
    от Tkstnv_ | 04.07.2022 09:55

Здравейте,наложи ми се да изпия Ескапел преди 2 почти 3 седмици,на 02.07.2022 трябваше да ми дойде сега е 04.07.2022 и все още не ми идва,а са ми подути гърдите,наболява ме корема от време на време имам си апетит както преди цикъл и т.н.(само да кажа,че не е било свършвано в мен,а беше вкаран пръст съответно със ...... и си уплаших и изпих хапчето) какво да правя? Нормално ли е закъснението?
    от д-р Ралица Правова | 03.07.2022 21:02

Много бързо и адекватно е направена контрацепцията, освен това всичко изброено е нормално. Не се притеснявайте ако следващата менструация закъснее
    от Sladki11 | 01.07.2022 14:27

Здравейте на 09.06 правих незащитен секс на втория час пих ескапел на 15 имах прокървяване около 3 дни имам подуване на гърдите и леки болки сега си чакам менструация на 15 правих 3 теста и бяха отрицателни но пак съм притеснена, въпросът ми е нормално ли е гърдите да са подути и да имам неразположение в коремната област по точно яйчниците. Ходих на преглед при гинеколог на 12 ден след случката видеозонът показа че няма бременност но не е ли рано да покаже на 12 ден помощ, моля някой да ми даде отговор защото колкото и да го мисля не стигам до отговор извинявам се че пиша разхвърляно но просто съм притеснена. Благодаря предварително.
    от д-р Ралица Правова | 24.06.2022 13:38

На девети час е много добро време, освен това менструацията може да дойде в рамките на няколко дни до 2 седмици, дори. Има и случаи, при които е само леко зацапване
    от Qnica | 23.06.2022 17:23

След приемът на ЕСКАПЕЛЕ ме боли под корема (осеща се като тъпа болка,която идва отминава и пак започва) това признак на менструацията ли е или не ... Моля за съвет защото се притеснявам минаха 3 дни откогато пих хапчето... Направих си тест за бременност излезна отрицателен ,но все още ми е притеснено...
    от Qnica | 22.06.2022 08:22

Здравейте! Тъй като вчера с приятелят ми направихме малък гаф но той свърши много малко в мен ... И на сутринта пих ЕСКАПЕЛЕ някъде на 9час,принципно пише че колкото по рано се изпие толкова по добре. Но аз се притеснявам,защото не знам дали е подействало и искам да ви попитам кога би трябвало да ми дойде менструацията и дали хапчето е добро или не ...
    от д-р Ралица Правова | 17.06.2022 00:02

Нормално е след таблетката - в някои случаи дори над месец може да бъде закъснението
    от зузи | 16.06.2022 09:00

Здравейте. Денят в който трябваше да ми дойде цикълът се наложи да приема ескапел и вече 16 дни ми е закъснението. От 1 седмица насам имам симптоми, че ще ми идва но нямам цикъл. Дали е нормално да нямам още цикъл, като тестът за бременност беше отрицателен? Вече се притеснявам, че съм без цикъл толкова дълго време и с променливо настроение, а преди ми беше точен
    от Ани | 15.06.2022 07:59

Ани- Здравейте! Преди няколко дни го направихме с приятелят ми, но понеже свърши върху мен в областа на вагината, и аз реших да приема ескапел за да не би да стане нещо. След 3-4 дена ми дойде малко кръв, но започна да ме боли почти всеки ден в долната част корема, дали това е нормално и колко дълго ще продължи да ме боли!
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:48

Emily - ако и цикълът Ви е редовен, на фона на случаката точно преди да Ви дойде и толкова бързо приет Ескапел - не виждам място за притеснение
    от д-р Ралица Правова | 14.06.2022 23:46

Krasi - таблетката наистина води до изразени промени в някои случаи, като менструацията дори може да се забави за период от 2 месеца след прием и последвалото прокървяване. Не виждам нужда от притеснение.

Напиши отговор
265 намерени, страница 1 от общо 6