Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите | Проблем след прием на Ескапел

Напиши отговор
  • RE: Проблем след прием на Ескапел
    от д-р Ралица Правова | 14.08.2019 07:01

Ако принципно ѝ е редовен цикъла - трябва следващата менструация да е след месец или да бъде със закъснение до 10-15 дни.
    от Stefcho | 14.08.2019 00:38

Търся съвет. Презерватива се скъса на последния ден от цикъла й. На слеващата сутрин взехме хапчето. Дойде й след 4 дена ( нищо че й беше свършил преди 4) знаем, че това е добър знак. Но след колко време ще дойде следващия? Тъй като е имало 2 в рамките на 2 седмици и 4 дена
    от д-р Цончев | 16.06.2019 21:16

С ескапела така се получава. Ако има и стрес допълнително още повече.... Ако се притеснява момичето да вземе 1 тест за бременност да направи
    от Budaman | 16.06.2019 00:12

Здравейте, искам да споделя еин проблем след прием на ескапеле. Пихме ескапел на 11-ти и след 5 дена (16-ти МАРТ) дойде принодителния цикъл. На следващия месец (април) дойде със закаснение на 26-ти. Пробелмът е следния, май месец беше доста стресиращ а и приятелката ми е от типа хора които приемат нещата петторно навътре и целия месец мина със стрес и на очакваната дата 26ти май не дойде и все още не идва (сега сме 16ти юни). Та обеъщам се към запознати а най-добре към гинеколози. Това заради ескапела ли е или от стреса. Възможно ли е от стрес цикъла да не дойди. Момичето до сега е имала постояннен цикъл..няма здравословни проблеми. Има кисти които гинеколога й и каза, че ще са миниатурни и не предписа никакви медикаменти.
    от Dreamftww | 05.11.2018 12:32

Моят проблем е ,че тръгнах с момиче , което е имало цикъл миналия месец и след като е изпила хапче и е дошло пак , след което и е закъснял цикъла , но от 15ти го правим всеки ден почти и цикъла и трябваше да дойде на 1-ви , но също така сменихме града и искам да попитам възможно ли е да е от хапчето от времето и заради това ,че сме го правили толкова много? Без презарватив , но вече и закъснява 4 дни , днес ще направим 1 тест да видим какво ще покаже , дано всичко е окей , понеже попринцип и закъсняжал от 3-5 дни. Мерси предварително!
  • Re: Проблем след прием на Ескапел
    от д-р Цончев | 29.04.2018 20:37

Според описанието изглежда да е ефективен, а има и по-широк отворен перриод.
    от Мила | 27.04.2018 15:09

Здравейте. Преди два дни ни се скъса презарватива. Отидох в аптеката и вместо Ескапел ми предложиха друг продукт Ела уан, който нямал такива странични реакции и бил по-ефективен. Взех го, но сега се чудя дали не направих грешка. Някой пил ли го е???
    от Mira Petrova | 05.04.2018 11:25

Здравейте, При мен беше 14 дни, но при положение, че продължава повече най-добре е консулация с АГ.
    от д-р Цончев | 26.03.2018 22:13

По-скоро да, но все пак се консултирайте и с АГ
    от Mariya | 26.03.2018 08:48

Здравейте, след прием на ескапел вече 16 дни имам цикъл и не спира.Това нормално ли е?
    от д-р Цончев | 14.02.2018 21:11

Към днешна дата как е положението?
    от Melisa | 10.02.2018 00:37

Здравейте, виждам че темата е доста стара но аз имам проблем и ми е нужна помощ. Преди 4 дни докато с приятеля ми го правихме се скъса презерватива, той не свърши в мен, но имаше нещо бяло по презерватива. Около 22 часа след като стана това аз приех Ескапел. На мен трябваше да ми дойде на 7-ми което е един ден след като приех хапчето и понеже за първи път го пия не знам точно какви са следствията от него, но знам че трябва да ми е дошло най-много с 5 дни закъснение. В момента имам бяло розово течение, което е по съвсем малко и от време на време имах болки ниско в корема, които бяха същите като когато ще ми идва. Та въпросите ми са има ли варянт да ми закъснее повече даради това че съм изпила хапчето в толкова близка дата до деня в който трябва да ви дойде и има ли повод да се притеснявам, че съм бременна :shock:
    от petia | 26.12.2015 16:52

Здр на 10декември ми доиде цикала и ми спря на 15 след това на 20декември правих секс и тогава бях в уволация и моя свърши в мен после веднага се испиках и след това взех ескапел на 48час имах болки в кръста поне три дена нямах кръв дълисъм бремена и кога може да си направя тест веднагали
    от adelina | 10.02.2014 14:54

imam vupros.:) Predi 8dni vzeh escapelle.3dni sled tova pochnaha priznacite,che shte mi idva.oli me krusta i korema ponqkoga,no oshte nishto ne mi idva.inuche cikalut mi trqbva da mi doide chak kraqt na meseca.. Ima li nujda ot pritesnenie?
    от aleksandra | 02.01.2014 10:59

Здравейте ! Аз също съм нова тук..но 2 дена след цикъла ми имахме контакт с моя приятел...презерватива се скъса и взех ескапел на 48 час.Дойде ми много по-рано от обичайното и тече всеки ден по-много малко,но тече вече близо 11 дена и искам да попитам дали това е нормално?
    от eliiii | 17.06.2012 16:51

koga se pie,sled ili predi qdene?
    от Lidi | 09.03.2012 16:16

Консултирайте се със специалист. При всеки е индивидуално, едни имат кървене, други нямат - при едни цикълът след ескапел идва веднага, при други по два пъти, при трети закъснява. Ние няма как да знаем дали във вашия случай е нормално или изисква консултация с лекар. Всеки организъм реагира различно и както може да е нормално, така може и да се окаже, че е нужна консултация с доктор.
    от kiki | 09.03.2012 14:43

i na men toku 6to mi se slu4i,nz kakvo da si mislq,normalno li e ili trqbva da se pritesnqvam...
    от bilqna | 11.10.2011 09:59

v momenta se namiram v syshtoto polojenie tochno 11 den mi e a na 7 trqbvashe da mi svyrshi molqte otgovorimi ti kakvo napravi i svyrshili ti vsichko normalno che sam mnogo pritesnena kakvo se sluchva s men ;x
    от Bilyana | 03.10.2011 16:45

Преди 2 седмици взех хапчето и след 1 ми доиде цикъла, което го очаквах. След 7 дни уж започна да ми спира цикъла, обаче продължи някакво леко кръвотечение. Вече е 11 ден и течението се усили. Това нормално ли е?
    от jabcho | 27.06.2011 12:31

Това за 78% прцента от жените е извдено от контекста и е ужасно подвеждащо - в листовката пише: Възможно е временно да има смущение на кръвотечението. При 78% от жените следващата менструация се появява до 5 дни от очакваното време И в листовката към самото хапче също пише: Възможна е промяна във вида на менструацията. При повечето жени настъпва нормална менструация в очакваното време, но при някои може да има закъснение или преждевременно настъпване на менструацията Никъде не пише че това е нормалната реакция - да настъпи кръвотечение, а така изавадено от контекта звучи, че до 5 дни трябва да дойде М. И аз го пих, нямам зацапване, нищо, какво не е подействало ли!? Глупости егати ударната доза хормони.. няма да подейства ли.. даправо ти се разказва играта на цялата полова система :(
    от fairytale | 12.05.2011 14:24

Здравейте на всички! Моят проблем е следният: с приятелят ми правихме секс и презервативът се скъса, не е свършвал в мен, но понеже беше втория ни път тази вечер, а аз съм голяма паника, решихме да пия Ескапел. Изпих хапчето около 15-16 часа след случката. 8 дни след това се появи споменатото в листовката прокървяване. Изчела съм доста мнения по форумите и започвам да се притеснявам още повече. Кървенето при мен не е обилно, по-светло е от обичайно и продължава вече 5 ден. Искам да попитам това нормално ли е или не? Също така усещам голямо напрежение в гърдите- нормално ли е и то? Има ли вероятност да съм бременна? Хора, моля ви, дайте ми отговор(съвет) какво се случва с мен ... Благодаря на всички, които отделиха от времето си и прочетоха това!
    от 654321 | 27.11.2009 10:48

Благодаря Ви ! Аз също бях прочела това в листовката, но самият факт, че само преди дни ми беше свършило много ме обърка... Отново благодаря за мнението! Лек ден!
    от д-р Цончев | 26.11.2009 16:12

Това е ефектът на левоноргестрела - предизвиква отпадане на маточната лигавица и, обикновено кървене... това му е начина на контрацепция. Както според листовката ще видите Link при 78% от случаите следващата менструация се наблюдава врамките на 5 дни, възможно е да е и по-обилна.
  • Проблем след прием на Ескапел
    от 654321 | 25.11.2009 12:57

Здравейте на всички ! Нова съм тук, но имам спешна нужда от съвет, затова ще се радвам ако някой сподели мнението си! Имам следният проблем : преди 5 дни ми свърши цикъла, след това с приятелят ми имахме контакт, използвахме презерватив, но май стана беля. Решихме да вземем мерки и малко след контакта изпих Ескапел. Нямах проблеми след това. Но 4 дни след като изпих хапчето ми дойде отново, върви ми доста по-обилно отколкото когато бях в цикъл, никога течението не е било по-силно от това в момента.. Нормално ли е това, което се случва с мен? Моля ако някой е преживял нещо такова или просто е по-запознат от мен по въпроса, да даде съвет...(Ако има значение - пия такова хапче за пръв път) Благодаря предварително !

Напиши отговор