Алергии. Астма | трудна диагноза - Оток на лицето и др. - алергия?

Напиши отговор
  • Re: трудна диагноза - Оток на лицето и др. - алергия?
    от Aldo Alter | 10.04.2010 23:29

Фотина, мерси за съвета. По принцип и аз нямам оплаквания от общото си състояне, не боледувам често, спортувам доколкото имам време. До този случай не съм имал никога сериозни алергични проблеми (доколкото астмата ми се влияе само от инфекции, особено вирусни, и никога от сезона или алергени). Познавам доста добре пчелните продукти и лечебните им прложения, въпреки че не се е налагало да ги употребявам. А за алое вера не знам нищо. За момента (от вчера) съм на строга безбелтъчна диета. Имам намерение да дам кредит на доверие на хомеопатията, за която чувам, че дава добри резултати при алергия. Тъй като сега започвам да се боря с алергии бих се радвал ако споделиш наистина конктерен опит.
    от Sleart | 10.04.2010 18:34

Фотина,не съм пробвал алое вера,но съм скептик!И ако наистина е добро,дайте ми тези продукти без пари,и ако почувствам ефект със съдоволствие ще заплатя всичко! :!: :!: :!:
    от fotina | 09.04.2010 21:36

Здравейте,искам ако мога да съм ви полезна ,защото и аз имах астма и алергия към много неща,напр. храна,сапуни шампоани,антибиотици,дом. прах,парфюми и др.Списъкът е много дълъг и не е за вярване,но аз съм го преживяла ,затова разбирам как се чувствате.По описанието мога да предположа,че имате алергична реакция.Щом бъбреците са наред.Може да имате алергия и от перилни препарати,или най-обикновенни препарати за измиване на съдове,а също така сапун или шампоан.Аз самата открих колко вредни са сапуните и шампоаните,след като не можех да ги ползвам ,получавах астматичен пристъп.Напоследък много се говори за вредата от козметиката,така,че аз само ви подсещам към какво да насочите вниманието си ,защото вие най -добре можете да прецените.Искам също така да ви кажа,че всеки проблем по кожата е сигнал,че има проблем в организма и затова е необходимо прочистване на организма чрез спазване на диета или поне един път седмично да се храните само с плодове и да приемате 2л. изворна вода дневно.Водата е лекарство!Ако пиете малко вода ,и зависи каква пиете,неизбежно е да се яви здравословен проблем.Аз успях да се оправя напълно от астмата и алергията и от куп други проблеми,благодарение на растението алое вера, натурални витамини и пчелен прашец на таблетки ,но също така увеличих приема на водата , но не от чешмата ,а изворна и пнякога минерална.Вече 7години не съм влизала в аптека,не боледувам от настинки и грип и се чувствам много жизнена.Мога да ви помогна със опита си,разбира се ако желаете вие. :roll:
  • трудна диагноза - Оток на лицето и др. - алергия?
    от Aldo Alter | 09.04.2010 19:25

Здравейте, имам следния пробелем: От близо година имам оток на лицето - отокът се повява бавно и се увеличава значително в рамките на 2-4 седм. (след това на нищо не приличам :cry: ). Първо започва с периорбитален оток над очите, после започват бузите, устните, подуване под езика(не самия език), слепоочията (като две цицини, твърди общо взето). Отокът е по-силен сутрин, после понамалява, но никога не изчезва, не се мести, не сърби, не боли, кожата около очите е с леко по-тъмен цвят - леко кафеникаво/леко моравикаво (а не е такава по принцип). Когато отокът силно изявен се появяват и уртики по тялото, които иначе ги няма, те също стават постепенно все по-силно изразени и накрая са изключително чести (почти непрекъснато има някоя, някъде по тялото, с размери до 10 см). Всичко това се повлиява мн. добре от кортикостероиди, ефектът трае 1-2 до 5-6 седмици и после пак започва постепенно да се подува, а когато се подуе наистина добре (2-3 месеца след спирането на кортикостероидите) започват и уртиките. Ако не се вземат мерки с кортикостероиди отокът и утрикарията стават все по-силно изразени, т.е. не се стига до точка, от която положението да не се влошава повече. Принципно съм изключил следните области (освен ако няма някакъв пропуск): 1. Бъбречни заболявания - На ехограф всичко изглежда добре; албумин и "24-часова урина" в норма, нямам отоци на други места по тялото(напр. глезените вечер). 2. Алергии - отоците са без сърбеж и зачервяване и дразнене, постоянни, появяват се и изчезвата бавно. Изчезват само при лечение с кортикостероиди и не се повлияват от антихистаминови препарати (пил съм Aerius и Clemastin ако не се лъжа). Няма сезонност на оплакванията. Уртикарията е трудно обясними наистина. 3. Заболявания на щитоводната жлеза - на ехограф - ок; TSH и тиреоглоболин в норма. 4. Паразитни заболавания - отрицателни за ларва мигранс, токсоплазмоза и чревни паразити. На скенер също нищо. 5. УНГ - имах полипи в носа и както се оказа силен пансинуит. Оперирах ги, но подобрение не настъпи 6. Автоимунни заболявания - ANA-профили - в норма; нямам други оплаквания при мн. дълга продължителност на оплакванията. Консултации (3бр.) с ревматолог. 7. Възпрепятстване на лимфния поток в медиастиума - на скенер няма нищо. Имам КТ/ЯМР на глава, шия и торакс. При кръвните изледвания всичко е ок, с изключение на висок брой на еозинофилите - това се обяснява с факта,че имам астма от детска възраст; имам изследване от 2000г. където броят на еузинофилите е също толкова висок) Нямам други оплаквания Към момента по метода на изключването съм си насочил усилията към алергичен проблем. Още повече, че имам алерги по принцип и астма. Евентуално алергия към стоматологични материали или хранителна. Но процесът е бавен защото трудно се установява причина за алергия (заради курсовете с кортикостероиди не може да се правят тестове, а започнат ли след това уртиките също) и връзката на алергията с оплакванията. По алеролозите твърдят, че не може да се говори за алергия при тези оплаквания, но нищо не губя да пробвам. но и междувременно проверявам и за други възможности. Ако някои има някаква идея за друга диагноза, за евентуален пропуск или просто съвет - нека ми каже. Знам, че попринцип не е това начина човек да получи диагноза, но вече не знам какво да направя. Особено ще се радвам на препоръки за установяването и решението на алергия към стомаотологичен материал, напр амалгама. Ако има допълнителни въпроси - пишете, ще отговоря. Благодаря предварително. П.П. Постнах тази тема в два разрела :"алергии. астма" и "други заболявания", надявам се админа да прояви разбиране.

Напиши отговор