Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Бронхит? Разчитане на снимка? Помощ!

Напиши отговор
  • RE: Бронхит? Разчитане на снимка? Помощ!
    от Lime | 25.05.2020 01:09

Благодаря ви за отговора Др. Цончев! Да, майка ми има проблеми с оросяването на крайниците, и обикновено са по студени.
  • RE: Бронхит? Разчитане на снимка? Помощ!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 11:04

Има данни за наличен бронхит, според това заключение. Инак нищо особено притеснително. Имайте предвид, че ако ръцете на жената са студени или има лак по ноктите показанията на пулсоксиметъра често са неверни.
  • Бронхит? Разчитане на снимка? Помощ!
    от Lime | 23.05.2020 19:36

Здравейте, майка ми имаше проблем с дишането и сатурация около 86-89% (има пулсоксиметър). Обади се на личната лекарка и тя я прати на снимка на бял дроб. Личната лекарка каза, по написаното за снимката, да започне антибиотик (Зинат и ердомед) без обяснение каква е диагнозата. За всеки случай си направи и тест за Ковид, който слава-богу бе отрицателен. Въпроса е, че майка ми е обезпокоена от някой от нещата написани понеже не ги разбира и се притеснява. Пикачам ви файла с разчитането на снимката. Моля накой да помогне с разяснение какво пише и какво е видяно на снимката!? Link моля за разяснение по написаното и каква е диагнозата според написаното за дроба. Благодаря!

Напиши отговор