Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Температура 37-37.2

Напиши отговор
  • RE: Температура 37-37.2
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.06.2020 19:21

По-скоро - не. Обикновено диетична грешка, дисбактериоза или ентеровирус е причина за подобни оплаквания.
    от veseuka | 03.06.2020 12:08

Дано да сте прав, благодаря ви. Температурата се нормализира вече, но кашавите изхождания продължават...Възможно ли е да е Синдром на раздразненото дебело черво да е причината ? Миналата година имах такъв период от 2 месеца с кашави изхождания, породени от стрес и накрая се оправи, но сега се притеснявам вече...един месец съм така :(
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 19:46

В случая въобще не мисля за тия болести.
    от veseuka | 28.05.2020 20:19

Благодаря много за отговора. И аз смятам, че има връзка с прекарания вирус, защото проблемите с корема започнаха паралелно с тази температура. Притесних се да не е нещо от сорта на Крон или Улцерозен колит, правих си изследване фецес - не се изолират бактерии и паразити, доколкото може да се вярва на тези тестове, защото първоначално ми излезна един паразит Бластоцистус Хоминис, но при повторно изследване в Националния Институт по Заразни и Паразитни Болести това се отхвърли. Не съм се изследвала за Хеликобактер обаче. А относно термометъра, аз ползвам само живачен такъв, на него имам доверие. Всички други такива изобщо не я хващат такава лека температура. При възпаления като Крон и Улцирозен колит състоянията са по-тежки предролагам, възможно ли е да е това според вас при положение, че имам само едно изхождане на ден, което е кашаво ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:35

Възможно е това състояние да е свързано с чревната инфекция, някои ентеровируси са доста упорити. При условие, че лабораторните показатели и резултатите от изследванията ви са наред не виждам повод за особено притеснение, постепенно тази температура ще се нормализира. Добре е да смените термометъра за всеки случай. Намерете си стар живачен термометър или от по-новите със стълбче за измерване на температурата /забравих наместо живак какво слагат сега/, но да не е електронен.
    от veseuka | 27.05.2020 17:41

Д-р Цончев, бихте ли ме посъветвали нещо ?
    от veseuka | 26.05.2020 15:04

Lilith,ехография на бъбреци съм пускала, всичко е наред, урина обаче не съм, ще си пусна една за всеки случай, но се съмнявам да е от там, не съм имала проблеми до сега. А относно хламидии, смятам, че няма как, моногамни сме и сме заедно отдавна с моя партньор, освен ако се предава и по друг път освен полов, но не съм чувала.
    от veseuka | 26.05.2020 14:11

Ами гинеколожката като ме прегледа и каза, че всичко е наред и не се налага да взима секрет. Малко ме с мнява да имам някои от тези полово предавани болести, тъй като имам постоянен партньор от доста години. Ро скоро се опитвах да направя връзка със сномашните проблеми и температурата, нз дали има връзка, но започнаха едновременно...
    от Ays | 26.05.2020 13:38

Много чест причинител за така температура може да бъдат и ППБ. Като микоплазма, уреаплазма, хламидия които в голяма част от случаите при жените са без никакви симптоми.
    от veseuka | 26.05.2020 11:35

Здравей, Ами ако при вас тази температура е по рождение и се чувствате добре, не виждам причина за тревога. Но при мен не е нормална, моята е по-ниска по принцип. Усещам я и не се чувствам добре, затова търся причината.
    от Lilith | 26.05.2020 06:08

Здравей! От бебе съм с такава температура, сега съм на 32. От баща ми знам, че съм имала пиелонефрит, Наскоро личната ми лекарка пак ме пращаше да търсим причината и отново не се откри нищо,което някой от лекарите да счита като причина за температурата ми... Винаги я потдържам. Ако още не си, пусни си стерилна урина и ехограф на бъбреците. Знай, че Т до 37.3 се счита за нормална от някой лекари и аз съм пример как живея винаги с нея а нямам сериозен здравословен проблем. Успех!
    от veseuka | 22.05.2020 20:52

Какво още да пускам не знам ? Коремът ми още не е спокоен и изхожданията са кашави, 1 път сутрин и това е, не е някаква драма, но ме притеснява температурата. Може ли да е остатъчна от вирус и да трябва повече време, за да се нормализира ?
    от veseuka | 22.05.2020 20:38

Аз съм друг потребител, да не ме объркате с предната потребителка svetlana :)
    от veseuka | 22.05.2020 20:33

Ами това, което ви писах по долу - ПКК с ДКК, чернодробни ензими, CRP,изследване за токсоплазмоза. Всичко е в норми. Ходих и при гинеколог и всичко е нормално. При гастроентеролог на ехограф всичко е нормално. Заключение колит и изписа пробиотик и контролок. Каза, че една такава субфебрилна температура може да е нервно-вегетативна дистония, но аз сякаш не мога да се съглася. Възможно ли е при един обострен колит да има такъв субфебрилитет ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2020 19:07

Какви изследвания сте пускали наскоро?
    от veseuka | 22.05.2020 08:04

И стомаха пак е така ,един ден запек, друг ден кашаво, явно синдром на раздразненото дебело черво и просто не мога да се успокоя...може ли тази температура да е на нервна почва ? Вече дъвсем съм се побъркала от притеснение...:(
    от veseuka | 21.05.2020 22:38

С две думи кръвната картина всичко е в норма. CYE 4 (до 37); левкоцити 6.29 ( до 10.50), CRP 0,55 ( до 5). Какво бихте ме посъветвали, д-р Цончев ?
    от veseuka | 21.05.2020 22:11

Отхвърлям възможността да е от щитовидна жлеза, мин година пусках хормони и бяха наред, назад във времето съм била на ехограф и са наред нещата. Почвам да се психирам да не е нещо сериозно. Нямам кашлица, по принцип съм и пушач, жена на 34 години съм. Ако е пневмония или туберколоза нямаше ли да има отклонения в кръвните изследвания ? Надявам се не е това...по-скоро нещо свързано със сномаха...
    от veseuka | 21.05.2020 22:05

Правих ПКК с ДКК,чернодробни,изследване токсоплазмоза, ходих на гинеколог. Всичко е в норма. Нямам кашлица, но вече се притеснявам и мисля да си направя и рентген за всеки случай. Дали може да е от проблемите със стомаха и червата, как мислите?
    от veseuka | 21.05.2020 22:02

Здравейте, Всичко започна миналия месец. Към средата на месеца получих разстройство и температура 37.1. Всичко мина за един ден. 10 дни по-късно обаче стомахът ми пак се разстрои и започнаха едни кашави изхождания. Първите дни имах и главоболие и температура 37.1-2 и реших, че вирусът ме повтаря. Но явно колитът ми се възпали (имах такъв период мин година с кашави изхождания,който продължи около 2 месеца, казаха от стрес). Но откакто стана това със стомаха продължавам вече 20 дни да поддържам тази субфебрилна температура и това ме притеснява. В повечето пъти я усещам, понякога замалявам и пулсът ми се учестява друг път просто ми се доспива. Температура няма сутрин и вечер. Обикновено е към обед-следобед. Ходих на гастроентеролог -ехограф няма нищо, заключение колит, изписа пробиотик и нещо друго, спомена, че температурата моге да е нервно-вегетативна дистония. Аз си правих изследване фецес - не се изолира нищо. Сега нещата със стомаха са по-добре но температурата си я има.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.05.2020 16:57

Качете ги някъде да видя какво точно сте пуснали.
    от svetlana | 11.05.2020 07:42

Доктор Цончев,пуснах си изследвания всичко е наред... ще се побъркам ,тази температура ще ме съсипе,много ми е лошо от нея..освен това се притеснявам,възможно ли е да е от зъб или на нервна почва?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2020 20:02

Ако сега, след стоплянето на времето тия температури продължават не е зле да пуснете едни щитовидни хормони - ТСХ и Т4
    от svetlana | 03.05.2020 13:08

забравих да добавя,че има дни в които нямам течпература,което е много странно
    от svetlana | 30.04.2020 08:28

ами нямам отток и болка,но имам топче,което е болезнено при допир
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.04.2020 20:00

Не се притеснявайте за тази температура, при наличния вирусен фон и промени във времето е нормално. Филърите, или поне тия които аз съм слагал дават температура, когато на мястото стане инфекция по типа на абсцес, но това няма как да се пропусне. Ако устните са спокойни, няма оток или болка - не е от това.
  • Температура 37-37.2
    от svetlana | 25.04.2020 12:00

Добър ден! Имам нужа лт помощ..ще се понъркам..Всичко започна март месец,вдигнах температура 37,имах лека болка в гърлото и запушен нос..мина ми..от около 2-3 седмици се повтаря същото,температура,болка в главата,гърба и запушен нос...бях на лекар ,правиха ми 2 теста за коронавирус..отрицателни,изписаха ми антибиотик сумамед,който пих 9 дни,но без ефект..пратиха ме на снимка на бял дроб и съце и на унг..на снимката всичко е нормално,унг ме прегледа и каза,че е синузит или алергия,тъй като имам изкривена носна преграда..но тази температура ме притеснява ,имам филъри в устните и се притенсявам да не е някаква реакция от филърите....или от притеснение,защото от месец съм много протеснена...

Напиши отговор