Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | рентгенография

Напиши отговор
  • RE: рентгенография
    от д-р Цончев | 26.12.2019 18:34

Нищо притеснително като цяло...
    от Pavlina Rusanova | 23.12.2019 15:18

Здравейте! Моля ви спешно да ми обясните резултатът от рентгена на белия ми дроб, защото съм много притеснена! А той е: ПНЕВМОФИБРОЗНИ ПРОМЕНИ БЕЗ АКТИВНИ ОГНИЩТНО-ИНФИЛТР. ИЗМЕНЕНИЯ В ПАРЕНХИМА. ССС - В НОРМА. К. Д. СИНУСИ - СВОБОДНИ.
    от nnr | 17.12.2019 19:10

Благодаря!
    от д-р Цончев | 14.12.2019 21:41

Няма смисъл, ако момичето се чувства добре и възстановяването е пълно. Контрола се прави ако има съмнения че не всичко е изчистено или че възпалението се усложнява или повтаря.
    от nnr | 12.12.2019 17:31

Благодаря Ви за бързия отговор. Трябва ли след отшумяване на симптомите да се направи контролна рентгенография и ако да - след какъв период? Благодаря!
    от д-р Цончев | 12.12.2019 14:18

Има си в дясно пневмония. Според мен към момента не е необходимо нещо друго към лечението.
  • рентгенография
    от nnr | 11.12.2019 19:34

Здравейте, Дъщеря ми е на 20г. Беше два дни с температура 38-38.5 , силни болки в гърлото и кашлица. Болката се премести в трахеята и гласът и се промени. След направен рентген на бял дроб заключението е следното Белодробни полета с повишена прозрачност върхово, в дясно пери-и инфрахилерно - усилен рисунък за сметка на подчертан интерстициум , триъгълно, хомогенно засенчване в дясна основа, свързано с долен полюс на д.хилус. Хилуси-умерено уголемени.К.д. синуси-свободни.Сърце- размери в граници на нормата. Р.Д. Интерцистиален процес в дясно. Бронхопневмония декстра. ,сегментна. Личният лекар е предписал AVELOR 400 x1, Trachizan на 3 часа , ACC 600x1 Много ли е сериозно състоянието и необходимо ли е да се предприемат допълнителни мерки ? Благодаря!

Напиши отговор