Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Усложнения след грип

Напиши отговор
  • Усложнения след грип
    от Maria Hakki | 08.12.2018 18:28

Здравейте, октомври изкарах грип,мина за седмица,приемах антибиотик Левокса. След 2 седмици усетих дискомфорт в гърлото и след 4 дни се разболях с кашлица,отпадналост,мускулни болки, без температура. Направих снимка на бял дроб и ми нямаше нищо,личната ми изписа най-новата модификация на Зинат. Пих го 7 дни мускулните болки изчезнаха, кашлицата намаля, но не изчезна, а продължи по-слабо с редки слузести секрети. Тръгнах на работа и седмица след това за 3ти път се разболях, с налепи в гърлото, усливане на кашлицата и ясно изразен синузит - болки в главата, сополи, запушен нос, заглъхнали уши. Влачих се няколко дни така и отидох на УНГ-Клиндамицин и Зиртек. Пих ги 7дни и острата инфекция отшумя, но сополите,които често са гнойни не спират, а слузестите храчки от трахеята станаха гнойни, ушите ми са заглъхнали. Направих нова снимка на бял дроб- дроба е ОК. Изследвах гърлен и носен секрет,няма бактерия Моля дайте ми съвет, как да овладея очевидно неизлекуваната макар и утихнала инфекция!

Напиши отговор