Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Въпрос за бактерия след прекаран грип

Напиши отговор
  • Re: Въпрос за бактерия след прекаран грип
    от д-р Александра Игнатова | 13.02.2018 20:23

Здравейте! Изолираният микроорганизъм е гъбичка и е в незначително количество - смятам, че няма връзка с оплакванията Ви. Но с новопоявилите се симптоми наистина най-вероятно вече има бактериална инфекция. Успех!
  • Re: Въпрос за бактерия след прекаран грип
    от Христо | 13.02.2018 01:07

Малко ъпдейт: Следобяд вдигнах 38 градуса температура и се появи силна болка в лявата част на главата ми. Предполагам нещо с левия синус, тъй като тече жълта течност само от лявата ноздра. Утре задължително отивам на специалист.
  • Въпрос за бактерия след прекаран грип
    от Христо | 12.02.2018 12:40

Здравейте, Преди повече от 2 седмици се разболях от грип. По предписание на докторката пих колдрекс и аспирин за седмица, някакви витамини, сироп за кашлицата и нещо за имунната система. След седмица спрях лекарствата, но кашлицата продължава (имам секрети докато кашлям), заглъхват ми и ушите и се редуват. Последната седмица вечер понякога вдигам лека температура (37.0 градуса). Отидох да си направя тест на гърлен секрет и резултатите излязоха. Пише "CANDIDA SPP. ОСКЪДНО". Някой от вас дали би могъл да ми разясни дали горепосочената бактерия е проблемът и дали трябва пак да отида на личния си доктор? Също така по препоръка на доктора на приятел си купих Респивакс 50мг за имунната система и от днес започнах да го пия.

Напиши отговор