Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Поддържане на температура след боледуване.

Напиши отговор
  • Re: Поддържане на температура след боледуване.
    от Sony | 17.10.2017 17:51

По-скоро е вирусно. Вчера и днес се покачва най-много до 36.8-9 и забелязвам, че е случва само след 13-14:00 часа. Рано сутрин е 36.3-36.4. Благодаря Ви! :)
    от д-р Александра Игнатова | 15.10.2017 21:03

Здравейте! Може да е било вирусно заболяване и за това антибиотикът да не е помогнал. В случай, че е бактериално, то би трябвало до към 3-4 ден да спадне температурата, в противен случай е необходима смяна на антибиотика. Успех!
    от Sony | 15.10.2017 13:39

Забравих да спомена, че при някои от измерванията, са отчетени и стойности, като 36.3, 36.6 и други подобни. Няма строго определено вариране. :)
  • Поддържане на температура след боледуване.
    от Sony | 15.10.2017 13:23

Здравейте. Имам проблем и се надявам да ми дадете съвет относно него. Става дума за това, че в понеделник през нощта ме втрисаше и се оказа, че имах 39 градуса температура, а предния ден имах доста силен гърлобол. Сутринта в понеделник отидох при личния лекар, който ме прегледа и каза, че няма нищо сериозно, но все пак ми изписа антибиотик - Левокса 500, който да пия 7 дни. През целия ден температурата ми беше около 38 градуса, на другия ден спадна малко, но се появи и суха кашлица, за която пия сироп. В сряда и четвъртък беше около 37,2-37.5, а в петък я мерих доста често и най-високата стойност беше 36.9. Вчера обаче забелязах, че температурата се повиши до 37.4 и след около половин час беше спаднала под 37. Днес отново се беше качила до 37.2 през последните 2 часа варира между 36.8 и 37-37.1. Какво мислите за това, след като вече съм пил 7 пъти антибиотик? Така или иначе утре смятам отново да посетя личния лекар и да го попитам дали не трябва да пуснем някакви изследвания. Какво мислите вие за поддържането на тази температура, след като приемам лекарства? Благодаря!

Напиши отговор