Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Кръв в храчките

Напиши отговор
  • RE: Кръв в храчките
    от Krisstina | 12.08.2019 13:13

За точна диагноза - микробиология! Носен и гърлен секрет, и микробиология за изолиране на причинителя за адекватно лечение.
  • RE: Кръв в храчките
    от Georgieva | 28.12.2018 22:52

Здравейте, От десет дни съм болен първо пих оспамокс след това Зинат ,но сега имам силна влажна кашлица и от днес кръв в храчките,но само когато се стича секрет през носа.
  • Re: Кръв в храчките
    от д-р Александра Игнатова | 11.10.2017 12:56

Абсолютно е възможно и вероятно. Преглед при УНГ специалист може да уточни въпроса. Успех!
    от Николай | 09.10.2017 10:45

Здравейте д-р Игнатова! Не съм сигурен дали не е стекла се от носоглътката кръв, само предполагам, че може да бъде от нея, тъй като тази сутрин при издухване на носа забелязах, че по сухите корички и самия секрет има кръв, така че ми мина през ума, че кръвта в храчките би могла да бъде вследствие от това. Тази сутрин също забелязах кръв в храчките (което съвпада с кръвта по сухите корички след издухване на носа). Възможно ли е причината да е действително кръвта по сухите корички, т.е. да е имало кръв в носа, която да се е стекла надолу?
    от д-р Александра Игнатова | 08.10.2017 20:45

Здравейте! При вирусна инфекция не е изключено да се появи кръв в храчките; също така - сигурен ли сте, че е от белите дробове, а не е стекла се по носоглътката от носа? Към момента продължавате ли да имате кръв в храчките?
  • Кръв в храчките
    от Николай | 06.10.2017 13:41

Здравейте, проблемът ми е следния: При изхрачване днес забелязах в храчките кръв - в някои повече, в някои по-малко. Не усещам болки в гърдите, дишам нормално. Кашлица не мога да кажа че имам тъй като ако се закашлям, то е най-вече когато пуша. Не съм боледувал от бронхит, пневмония, синузит и др. Преди време бях настинал, бях хремав, но се оправих. Скоро (преди седмица може би) също бях настинал но температурата ми стигаше 37.9, не повече. Въпросът ми е дали би могло да се касае за нещо сериозно или е по-скоро временно състояние? Благодаря.

Напиши отговор