Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Гадна кашлица,моля за съвет

Напиши отговор
  • Re: Гадна кашлица,моля за съвет
    от Tanqer | 16.08.2018 14:52

Нямам представа за каква “слюз” имате впредвид . Аз ходя всяка сутрин до тоалетна . Имам леко не разположение в корема . Просто се притеснявам , всеки може да се притеснява , особено ако не му минава вече много време . Ако може , моля коментирайте заключението от ренгена . Аз живея в Англия , тук за съжаление всичко става много бавно , не ми приеха снимката , която ми е направена в България , но ме пратиха да си направя нова .Тук за съжаление нещата , както казах стават много бавно и резултата ще е готов след седмица . До тогава , аз се притеснявам. Сега кашлицата ми продължава да е суха , но в повечето случаи идва от към гърлото , по рядко от дробовете . Моля , да ми кажете мнението си . Благодаря .
    от Tanqer | 15.08.2018 22:21

Какво имате впредвид “Затапена със слуз” ? Аз се граня нормално , ходя редовно всяка сутрин до тоалетна . Просто поисках мнение на лекар , за да се упокоя . Аз попринцип живея в Англия , а тук се чака по една седмица за резултати . Тъй като отнове се почувствах зле отидох при GP , обясних му всичко , исках да му дам снимката от Ехографа в Бг , но той ме прати за нова снимка и не ми я прие . А я правех буквално преди 10 дни . Имам в момента и едно като подуване в областа на шията и кашлицата все още синя имам . Започнах да пия АЦЦ 600 на своя глава по 1 саше на ден . Ще чакам да излезе снимката тук и след седмица евентуално да ми назначи някакво лечение . Блаходаря
    от veselin | 15.08.2018 03:38

АМИ СИГУРНО ,ЦЯЛАТА СТЕ ЗАТАПЕНА..СЪС СЛЮЗ...ДОСЕГА СЕ ПОСТЕШЕ...ТОАЛЕТНАТА ПОСЕЩАВАТЕ ЛИ Я?...ПИЙ СОК ОТ ЧЕРВЕН ПОРТОКАЛ,.....И НЕ СПОМЕНАВАЙТЕ БОЛЕСТИ КОИТО НЕ ПОЗНАВАТЕ,..ОСОБЕНО РАК.
    от Tanqer | 14.08.2018 16:56

Здравейте , Преди един месец се разболях имах суха кашлица и болки в гърдите След това кашлицата стана влажна с отхрачване , имах храчки със жълто-зелен секрет ., загуба на вкус и обоняние, и след няколко дни отново суха кашлица и така до днес . Имам снимка на белия дроб , заключението е : Няма р . Данни за актуални перенхимни промени на б . Дроб . , тъй като бях в България за холидей , там също ме прегледа спесиалист пулмулог Д-р Бранимир Цанков от МЦ Света София и ми постави диагноза Остър Бронхит Неуточнен и лечение със сироп Fluditec и разтворими таблетки Prospan за три дни , за отхрачване а една седмица преди това взимах и антибиотик Оспамокс1000 . Но нищо не ми помогна. От два дни кашлицата ми намаля и почти не кашлям , но още при поемане на въздух и в затворени помещения се закашлям . От една седмица насам ми се появи болка в мусколите на гърба , а , тази сутрин се събудих с болка под лявото ребро , която слиза по надолу и отива към гърба . Също така от известно време стомаха ми е подут и имам болки , газове и леко разстройство . Също така ползвам капки за нос Otrivin от 5 месеца , защото имам постоянно запушен нос . Появи ми се непоносимост към миризми като парфюм , прах за пране ... Изпитвам постоянен страх , че може да съм неизлечимо болна , постоянно искам да ходя на преглед , не мога да спя мощем , постоянно мисля за това , какво може да предизвиква моите болести . Аз съм много разтревожена , стресирана и нервна , постоянно се чувствам отпаднала и изтощена , нямам желание за нищо . Чувствам задух и пробождания в сърцето , сърцебиене , световъртеж , когато си помисля за някаква болест . Имам само лоши мисли ... Моля да ми кажете , мога ли да се притеснявам от Рак на белия дроб ? Благодаря . За съжаление не мога да прикача снимка , тя е на диск .
    от Tanqer | 14.08.2018 16:53

Здравейте , Преди един месец се разболях имах суха кашлица и болки в гърдите След това кашлицата стана влажна с отхрачване , имах храчки със жълто-зелен секрет ., загуба на вкус и обоняние, и след няколко дни отново суха кашлица и така до днес . Имам снимка на белия дроб , заключението е : Няма р . Данни за актуални перенхимни промени на б . Дроб . , тъй като бях в България за холидей , там също ме прегледа спесиалист пулмулог Д-р Бранимир Цанков от МЦ Света София и ми постави диагноза Остър Бронхит Неуточнен и лечение със сироп Fluditec и разтворими таблетки Prospan за три дни , за отхрачване а една седмица преди това взимах и антибиотик Оспамокс1000 . Но нищо не ми помогна. От два дни кашлицата ми намаля и почти не кашлям , но още при поемане на въздух и в затворени помещения се закашлям . От една седмица насам ми се появи болка в мусколите на гърба , а , тази сутрин се събудих с болка под лявото ребро , която слиза по надолу и отива към гърба . Също така от известно време стомаха ми е подут и имам болки , газове и леко разстройство . Също така ползвам капки за нос Otrivin от 5 месеца , защото имам постоянно запушен нос . Появи ми се непоносимост към миризми като парфюм , прах за пране ... Изпитвам постоянен страх , че може да съм неизлечимо болна , постоянно искам да ходя на преглед , не мога да спя мощем , постоянно мисля за това , какво може да предизвиква моите болести . Аз съм много разтревожена , стресирана и нервна , постоянно се чувствам отпаднала и изтощена , нямам желание за нищо . Чувствам задух и пробождания в сърцето , сърцебиене , световъртеж , когато си помисля за някаква болест . Имам само лоши мисли ... Моля да ми кажете , мога ли да се притеснявам от Рак на белия дроб ? Благодаря ви и хубав ден . Извинявам се , че пиша на лично , просто не зная как да пиша на друго място . За съжаление не мога да прикача снимка , тя е на диск .
    от д-р Цончев | 11.12.2016 01:13

Няма проблем, не се притеснявайте.
    от Mass | 07.12.2016 18:04

А,да,някакво депо е тази имжекция инае освобождава около 3 седмици - мога ли да тренирам през това време?
    от Mass | 07.12.2016 17:55

Здравейте отново доктор Цончев.Оказа се,че е някаква инфекция на горни дихателни пътища,от която получавам бронхиални спазми. Преди малко ми набиха инжекция дипрофос,отделно взимам и ерфлузал форспиро и въпросът ми е - нали няма как от такива малки дози да загубя мускулна маса и да ми спре по-нататъшен мускулен растеж,понеже сериозно се занимавам с Фитнес и ме е страх да не загубя мускулна маса и да не ми спре мускулния растеж за напред? Благодаря.
    от Mass | 17.11.2016 13:52

Благодря ви,вече има подобрение.
    от д-р Цончев | 16.11.2016 20:06

Няма да се задушите, спокойно, това са субективни усещания. Завършете си курса на лечение и ще се оправят нещата.
    от Mass | 16.11.2016 00:11

Благодаря за отговорите. Ходих на консултации с пулмолози - преди 6 дни с единия:каза,че реагирам на вируси и настинки с беонхиални пристъпи - лечение с вентолин сироп 3х5мл,мукоплант 3х1 таблетка и някакви кортикостероидни инжекции,които реших да не взимам.Имаше подобрение,но до днес.Започна една жестока кашлица,придружена с лек задух и дискомфорт в трахеята.Отидох пак на пулмолог,който каза вироза (нелекувани настинки и вируси от доста време насам) и реагирам на нея с бронхо спазми.Изписа ми:ерфлузал форспиро 2 пъти на ден по 2 вдишвания,ефира 2х1 таблетки,спирива 1 път на ден по 2 вдишвания,аулин на прах,който данси изсипвам под езика преглъщам бавно след това и още нялакво лекарство за киселини и рефлукс.Каза ми да спра вентолина и да започвам новото лечение.Направих вдишвамията с ерфлузала и спиривата и след известно време ми мина пристъпа.Но 3 - 4 часа след това пак започнах да кашлям и да чувствам лек задух,изпих една ефира и така. Това лечение го започнах днеска към 19:00 с новите лекарства,но това,което ме притеснява е,че в момента пак ме дразни трахеята и покашлям отвреме навреме като след кашлицата чувствам лек задух.Не знам какво да правя просто,страх ме е да не се задуша,въпреки че ми казаха,че няма опасност,но след като такива силни лекарства не помогнаха много вече не знам какво да мисля. Извинявам се ако има правописни грешки,но пиша от телефон. Благодаря.
    от д-р Цончев | 07.11.2016 20:49

Аз лично бих направил 1 снимка, възможно е да е налице и бронхитна компонента.
    от Mass | 04.11.2016 00:53

Едни казват фарингит или ларингит,ще ви излъжа кое от двете,други алергия или на нервна почва.
    от д-р Цончев | 03.11.2016 20:44

Е какво казват тогава по въпроса като не искат да снимат?
    от Mass | 03.11.2016 20:40

Преди около половин година е правена снимка,лекарите не смятат,че е нужно пак,понеже казват,че няма нищо в дробовете. В момента нищо не работя.На 23 години съм,между другото.
    от д-р Цончев | 03.11.2016 19:35

Снимка правена ли е? Какво работите?
  • Гадна кашлица,моля за съвет
    от Mass | 02.11.2016 22:32

Здравейте,от бая време имам ужасна кашлица(която не се появява всеки ден,може 1 седмица изобщо да не кашлям,после пък 3 пъти в седмицата да кашлям и така),започвам да кашлям много силно до задавяне като по някой път успявам да отхрача нещо,но не много.Предпосвали са ми противоалергични,но ги пия и пак кашлям,не съм имал алергии досега,не съм си променял хранителни навици и средата. Отделно като съм легнал и имам тази кашлица се чуват хрипове при издишване.Случвало ми се е буквално цял ден да кашлям и да не се повлияе от никакви лекарства.Дробовете ми са чисти иначе,твърди се,че от гърлото идва тази кашлица.Взимаха ми гърлен секрет и се оказа,че имам стафилококи,може ли на това да се дължи кашлицата? Също така от това кашляне ми се завива свят по някой път,заболява ме главата и се чувствам отпаднал,гърдите ме заболяват от напъните и така. Моля за мнение,благодаря .

Напиши отговор