Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Рентгенова снимка на бели дробове

Напиши отговор
  • Re: Рентгенова снимка на бели дробове
    от д-р Цончев | 05.01.2018 20:12

Нямате пневмония, според снимката има бронхит. Той понякога е доста упорит така че продължете с лечението докато болките и кашлицата изчезнат
    от Марияна | 04.01.2018 05:37

Здравейте, търся вашето мнение, тъй като не мога да се излекувам от месец и половина и не знам как да постъпя. В началото започнах с болки в гърлото и суха кашлица, пих Гринтус + чайове и инхалации с Кармолис. Тъй като не почувствах подобрение посетих Лк, тя ми изписа сироп Димекс, но и от него не почувствах подобрение. След това ми изписа Аугментин 2х1т за 7 дни. След като го изпих кашлицата ми почти изчезна, но се появяви хрема. Преминах на самолечение с Десибел по 1т дневно за 10 дни, тъй като забелязах че кашлицата се усилва в помещения с климатик или в колата на пуснато парно. От Десибел симптомите отшумяха и за една седмица бях ок, закашлях се, но рядко. След това обаче отново започна болката в гърлото и на следващия ден суха кашлица. Посетих УНГ, неговото заключение беше, че заради хремата дишам през устата и за това не съм си излекувала гърлото. Изписа ми капки за нос Виброцил и Глимбакс за гаргара на гърлото. Подобрение обаче не почувствах. На 02.01.2018 Посетих отново Лк, изпрати ме на рентгенова снимка на дробовете, в резултата е отбелязано: перибронхиални изменения двустранно, паракардиално свободни к.д.с. Сърдечна сянка - за възрастта. Лк каза че няма нищо притеснително, изписа ми изопринозин (по схема 3х2/5дни, 2х2т/5дни, 1х2т/ 5дни), сироп Сиресп 3 х 15 мл за 5дни, геломиртол 4 х 1т и спрей Ацц синус. Имам известно подобрение на състоянието, но чести пристъпи на кашлица. Имам храчки от време на време, но като цяло кашлицата ми е суха. През нощта се събуждам почти през час, заради кашлицата. Освен това от седмица усещам болка в ребрата в дясно. На моменти, когато кашлям става непоносима. Предполагам че болката е от продължителното кашляне и за момента пия само ибупрофен, когато се усили. Посъветвайте ме какво да направя от тук нататък или да си продължа терапията още няколко дни и ако няма ефект тогава да търся някакъв специалист? Забравих да отбележа, че в детска възраст съм прекарала бронхопневмония и ме притеснява да не се повтори. Извинявам се за дългия пост, но исках да опиша всички етапи, през които съм минала
    от д-р Александра Игнатова | 28.12.2017 14:40

Здравейте! Не съм д-р Цончев, но ако мога да помогна - означава данни за възпалителен процес тип пневмония в десния бял дроб, локализирани в долната му половина. Диагноза - бронхопневмония в дясно. Поздрави!
    от Евгени | 25.12.2017 10:40

Здравйте д-р. Цочев. Моля какво означава текста от направена ренгенова снимка. Повишена плътност на Паренхим в дясно подхилусно и паракардиалност. Характеристики на инфилтративен процес в дистолния и среден дял. R. Dg - Bronchopneumonia dex
    от д-р Александра Игнатова | 21.11.2017 09:05

Не са, но е препоръчително да ги излекувате.Потърсете гинеколог или дерматолог-венеролог за целта. Успех!
    от Миленка Димитрова | 21.11.2017 00:16

интересува ме повече за тези гъбички?Мога ли да имам и други симптоми от тях освен вагинални?Опасни ли са?
    от д-р Цончев | 15.11.2017 20:29

Има гъбички Кандида
    от Миленка Димитрова | 12.11.2017 00:23

това са резултатите от гинекологичния преглед:Микроскопски препарат: Липсват лактобацили;повече от 200 Грам (v) кокобактерии и Грам(-) пръчици; повече от 80% "clue cells";1-5 дрождеподобни клетки на поле Културелно изследване Не се изолира T.vaginalis Заключение: Подчертано изразена Candidosis Подчертано изразена V.B.от Gardnerella/Bacteroides морфотип. Какво означават
    от д-р Цончев | 07.09.2017 21:50

Моля, цитирайте точните ррезултати от изследването.
    от Миленка Димитрова | 07.09.2017 13:55

Бях на гинеколог днес трябва да ми излезат изследванията.Искам да попитам още нещо преди месец бях на кардиолог понеже имам доста ускорен пулс и прескачане на сърцето,сложиха ми холтер и казаха,че имам синусови аритмии какво ще рече това и от нещо се провокира ли или е проблем със сърцето някакъв на листа пише 444 тахикардии за периода в който бях с този уред.Изписаха ми бизолен мисля,че беше,но ми каза по половинка понеже имам ниско кръвно и щяло още да ми падне и мен ме е страх да го пия сега,за да не го смъкна много
    от д-р Цончев | 13.08.2017 18:41

Възможно е да се касае за цистит. Добре е да се види една урина
    от Миленка Димитрова | 06.08.2017 16:17

Имам нов проблем от тази сутрин като пишкам и като се изтривам има кръв ,от вчера ме болят и лимфните възли на слабините от едната страна и отдолу имам външно нещо като раничка.Рано ми е още за цикъл последния беше на 18 юли а и по принцип винаги ми закъснява.Много се притеснявам според вас какво може да е
    от д-р Цончев | 04.08.2017 20:22

Ето тук можете да прочетете повечепо темата Link
    от Миленка Димитрова | 04.08.2017 15:03

Здравейте!Пролбема е ,че съм с диагноза астма,по принцип не ми се вярваше,че имам и не ползвах помпичките почти.Онзи ден реших да ида на плеглед и отново докторката ми каза,че са ниски показателите фид.фео1-72% рсд.фр-73 и сатурация 99%.Изписаха ми фостер два пъти по две пръскания(вече си го ползвам както са ми казали).Задуха си го имам постоянно.Може ли да ми кажете също над колко процента означава,че имаш или нямаш астма?И по принцип диагнозата е астма с алергичен компоненттрябва ли да си направя изследвания за алергия
    от д-р Цончев | 09.04.2017 20:00

Нищо притеснително няма в това заключение
    от nazif | 08.04.2017 13:48

Здравейте на всички искам да попитам дали е сериозно направих си рентгенова снимка на бял дроб имах кашлица но без температура ЗАКЛЮЧЕНИЕТО ОТ РЕНТГЕНОВАТА СНИМКА : УСИЛЕН БЕЛОДРОБЕН РИСУНЪК ВДЯСНО БАЗАЛНО . НА ТОЗИ ФОН НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАТ ВЪЗПАЛИТЕЛНИ ПРОМЕНИ . ПРОСЛЕДИМИ ДИАФРАГМИ . СВОБОДНИ к.д.с сърдечна сянка с нормални размери . Ще прикача и снимка Link alt="Link />
    от д-р Цончев | 05.04.2017 20:40

Първа УНГ клиника.
    от д-р Цончев | 05.04.2017 20:40

София, ИСУЛ, доц. Рангачев
    от Миленка Димитрова | 01.04.2017 14:00

Ами явно ще се наложи до София да се идва препоръчайте ми добър УНГ
    от д-р Цончев | 30.03.2017 22:01

За по-сигурно направете още една поне консултация. Мога да препоръчам специалисти в София.
    от Миленка Димитрова | 30.03.2017 01:51

здравейте отново бях на УНГ този път резултата е:Прирастване на небните тонзили към дъгите,девиация на носната преграда на дясно,прекъснат светлив рефлекс в дясно. Какво означава това и има ли нужда наистина от две операции така ми каза доктора,че трябва да оперираме първо носа и после сливиците.И наистина вече много ме объркват това беше трети доктор подред и три различни мнения незнам какво да правя
    от Миленка Димитрова | 02.02.2017 21:46

Здравейте!Беше изследван преди три месеца някъде и даде,че е чист,но тогава не беше чак толкова зле имаше малко на едно място а сега е по цялата сливица,но не си спомням като ми вземаха гърлен секрет точно тогава имах ли налеп или беше се махнал,но сега вече не се и махат,защото са доста дълбоки дупките и евентуално пада само това по повърхността много е гадно незнам какво да правя вече а неискам да махам сливицата,но ако продължава така сигурно ще остана без
    от Елена | 02.02.2017 18:54

Здравейте! Изследвали ли са при Вас гърлен секрет, с цел да се открие евентуален причинител?
    от Миленка Димитрова | 30.01.2017 20:43

Незнам каква да правя вече с тези налепи по сливицата още малко и цялата ще стане на дупки ходих при двама УНГ лекари и нищо никой не може да ми каже от какво се получа това?Не съм боледувала от ангини изведнъж от лятото почнаха така да си излизат малко по-малко докато не станаха по няколко вече цялата сливица стана на дупки и това само от дясната страна в момента са адски големи дори са се сляли като едно цяло пречат ми дори.Понякога като паднат успявам да ги изплуя имат много гаден мирис и са малко твърди исках да прикача файл да ви покажа,но незнам как става моля ви дайте ми някакъв съвет вече се чудя дали наистина трябва да ги махна сливиците единия доктор ми каза едва ли не,че няма оправяне,но се страхувам от такава операция а и нямам болки но ако продължава така тя ще се надупчи цялата и незнам въобще какво ще стане от какво може да става така и наистина ли няма оправяне няма ли някой мехлем нещо да се намазва да зарастват тези дупки изпих доста антибиотика от тях няма оправия :( вече съм много отчаяна и дъха ми стана гаден
    от д-р Цончев | 27.01.2017 20:34

Не знам, трябва да се изследва
    от Миленка Димитрова | 24.01.2017 10:45

Получих едно сърбене във вагиналната област,но така вътрешно сякаш и се промени цвета на течението,по често ме кара да уринирам и ми пари като го правя на какво се дължи това?И незнам дали има общо,но и гърба ме наболява
    от д-р Цончев | 16.01.2017 20:45

Това течение може да е свързано с вагинална инфекция илихормонален дисбаланс. Ранички по йглите на устата обикновено се получават при понижен имунитет, авитаминози, анемия и т.н.
    от Миленка Димитрова | 12.01.2017 00:34

Абсолютно нищо ли няма,но аз си имам явно някакъв женски проблем,защото имам постоянно течение!И искам да попитам също от какво се получава раничките в ъгълчетата на устните от няколко дена имам преди време също бях имала?Също така напоследък лицето ми е доста бледо,косата ми пада много,имам главоболие
    от д-р Цончев | 29.12.2016 19:47

Нищо патологично не се открива. Спокойно.
    от Миленка Димитрова | 28.12.2016 13:33

здравейте искам да попитам за тези резултати от микробиологично изследване:Микроскопски данни за междинно състояние на бактериална вагиноза-Lactobacillus spp. липсват,умерено количество Gardnerella,Prevotella-морфотипове.Наличие на 5-6 левкоцити/поле (x1000) Културелно изследване: 1.Не се изолират патогенни аеробни бактерии 2.Не се изолира Candida spp. Много ще се радвам да ми кажете какво означава това
    от д-р Цончев | 04.12.2016 13:44

Не виждам пневмонични изменения. Измененията са по-скоро по типа на бронхита
    от чавдар | 02.12.2016 18:22

Здравейте! Бихте ли помогнали с разчитането на тази снимка Link Повече от седмица ме мъчи упорита кашлица, нямам температура, но от два дни се появи болка в гърба и гърдите. Днес личния лекар ме преслуша и не чу хрипове, прати ме на рентген, но докато стане снимката си беше тръгнала...) Да добавя, че получих снимката само на диск и без да е разчитана от рентгенолога....
    от д-р Цончев | 29.11.2016 00:34

Възможно е, понякога тези проблеми се обострят
    от Миленка Димитрова | 24.11.2016 00:11

Много ми е странно вече всичко а възможно ли е от синузитя да се получат налепите или,защото налепи до преди три четири месеца не бях имала а от там на сетне постоянно а синузита може би ми е от години много пъти ме е боляла главата синусите,но не бях ходила на лекар между другото и дясното ми ухо е леко заглъхнало всичко се върти повече в дясната страна ако разбера какъв по точно е проблема ще е добре и от къде дойдоха тези налепи,защото всеки път ми казват,че трябва да махам сливиците а аз не искам никой не може да ми обясни по точно от какво се получават
    от д-р Цончев | 23.11.2016 14:01

Да, това значи.
    от Миленка Димитрова | 17.11.2016 11:12

здравейте вчера ми правиха снимка на синусите и на на заключението пише Запазена пневматизация на околоносните кухини.Единични петнисти засенчвания във фронталния синус. Какво ще рече това синузит ли имам от няколко дена съм със силно запушен нос и от време на време главоболие
    от д-р Цончев | 12.11.2016 19:28

Не е ясно какво има.... трябва да го видиУНГ лекар
    от Миленка Димитрова | 09.11.2016 22:08

ама той секрета наистина си го има аз го усещам как се залепя и немога нито даго изкарам нито да преглътна
    от д-р Цончев | 09.11.2016 20:30

Това е съвсем друго усещане, очикновенно е неврогенно...
    от Миленка Димитрова | 08.11.2016 22:36

Ще пробвам и с гаргара с хапчетата няма ефект,но много ме притеснява това което се залепя на гърлото и не мога да преглътна какво ли може да е залепя ми се и нито навън нито навътре имам чувството,че ще се задуша според вас какво може да е
    от д-р Цончев | 07.11.2016 20:47

Защо пък операция... Постепенно ще премине. Правете промивки и гаргари и ще се оправят нещата.
    от Миленка Димитрова | 07.11.2016 11:29

здравейте за сега температура нямам,но налепите продължават да си стоят и от време на време болка в гърлото и ми е трудно да преглъщам незнам все едно секрети ми се стичат и ми се залепят за гърлото и не мога да преглътна.Преди няколко дена вече ми беше станал много голям единия налеп и така ми дразнеше,че успях да го махна и под него остана дупка така ми е цялата сливица на какво се дължи това и въобще има ли оправяне или трябва операция :(
    от д-р Цончев | 31.10.2016 18:58

На този етап според мен вероятно се касае за фарингит, така че можете да го третирате с локални средства. Повишена температура нали нямате тия дни?
    от Миленка Димитрова | 31.10.2016 14:25

пуснаха ми гърлен секрет пише,че не се изолира бактерия,но налепите продължавам да си ги имам на какво може да се дължат тогава имам чувството,че и ухото ми леко заглъгхна вече и ми е трудно да преглъщам все едно нещо имам на гърлото носа си остана запушен по скоро дясната ноздра и проблема с налепите също е на дясната сливица
    от д-р Цончев | 16.10.2016 20:59

Пуснете един гърлен секрет да се види ... може да се наложи да вземете антибиотик.
    от Миленка Димитрова | 16.10.2016 02:02

Имам един голям и няколко малки налепа на дясната сливица дали е ангина много се притеснявам, защото постоянно ми излизат налепи и постоянно е на дясната сливица освен това ме боли главата орпред и носа от какво може да е всичко това и заради тези налепи имам дразнеща кашлица
    от д-р Цончев | 10.10.2016 18:35

Възможно е тази болка да е от бъбреците, но има вероятност и да се касае за коренчева болка от гръбнака.
    от Миленка Димитрова | 07.10.2016 22:07

Ясно благодаря а на какво може да се дължи тази болка? Днес бях на преглед при нефролог пусна ми кръвни изследвания каза, че са добре на ехохраф гледа пак каза, че няма проблем отидох заради гадене,не ми се храни понякога, метален вкус в устата, болка в гърба. От урината всичко е добре само на кръв пише(+) и на седимент-ориентировъчно изследване еп. клетки, 10-12еритрицита,пик.кристали какво означава това притесних се за тази кръв че е положителна а тя не я видяли не каза нищо изписа антибиотик и ми каза инфекция на пик. пътища и каза, че от там не може да е това гадене и да не ми се храни от къде може да идва проблема искам вече да разбера за да знам къде да се ориентирам писна ми вече само по лекари
    от д-р Цончев | 07.10.2016 19:04

Гранулоцитите ако са стари няма смисъл да се коментират. палпаторна болка в ляво Tx12 L2 - означава болка при натиск в горната част на лумбалния отдел, под ребрата, покрай гръбнака
    от Миленка Димитрова | 04.10.2016 17:53

Искам да попитам за още едни резултати те са ми малко по стари, но искаю да знам какво означават едното е за гранулоцити 75.9 %(по време на бременност беше това ) а другото е от посещение при невролог палпаторна болка в ляво Tx12 L2 какво означават

Напиши отговор
100 намерени, страница 1 от общо 2