Грип и настинки. Бронхит. Пневмония | Кръв в храчката

Напиши отговор
  • RE: Кръв в храчката
    от д-р Цончев | 19.09.2019 22:04

Няма такова нещо....
    от д-р Цончев | 19.09.2019 22:02

Няма такова нещо....
    от Kalin Tonev | 13.09.2019 00:33

Прощавайте, Тук говорим за ясно изразен симптом на белодробна недостатъчност. Не е за чакане до никакъв понеделник, а директно за системи в спешното
    от д-р Ралица Правова | 24.08.2019 14:35

Добре е да отидете в понеделник. Но според мен е подходяща да направите втора консултация и с още един пулмолог
    от Dansisi | 24.08.2019 09:18

следващата седмица. Сложи ми диагноза пневмония като видя кръвните изследвания.(а в носа излезе че нямам микроби). И ме изпрати на УНГ да ме прегледат от там ми казаха, че кръвта най-вероятно е от носа и ми обясниха как нещо било подуто от самата инфекция и затова се получавали кръвоизливи и може би се стичали в гърлото и причинявали кървавите храчки, изписаха ми Емофикс кръвоспираща мас. Изпих си антибиотика и вчера отидох на преглед като вече се чувствах по добре, пулмоложката само ме преслуша каза, че няма смисъл от рентген, защото тя е напълно убедена, че аз съм здрава. Зарадвах се, че всичко е наред, но уви вечерта ме заболя гърлото и веднага го напръсках с Тантум Верде, но в 5 и 30 вечерта се събудих с гнойни храчки като в една имаше отново кръв и с 37.4 температура и нашите направо ми дадоха течен аналгин (аз съм на 17). Днес е събота, но в понеделник мисля направо при пулмоложката да отида. Вие какво мислите? Ще се радвам да отговорите.
    от Dansisi | 24.08.2019 09:07

Здравейте. Попринцип боледувам доста често и почти целогодишно сутрин имам бели пенести храчки. Но този месец на 10ти вдигнах температура, като започнах да отхрачвам гнойни храчки с кръв. И понякога ми теква от лявата ноздра съвсем за кратко и след това спира. На 12 отидох при личната като тя ме изпрати на пулмолог (защото лятото ми правиха манту и беше хипер чувствително и сега 3 месеца съм на лечение с изонид и тя ме прати да не би да е нещо от туберкулозата). Отидох, пусна ми рентген като на самата снимка пишеше Интерстициални перенхимни промени в дясно долно бел. поле, но пулмоложката каза че е преувеличено и че тя не вижда такова нещо. Изписа ми Сефпотек (като в аптеката ми дадоха Фоксеро и казаха че е същия), Калциум фосфо С и Рутаскорбин. Направих кръвни изследвания и секрет от носа. На 16 отидох при нея с готовите изследвания като през тези дни от време на време изхрачвах зеленикави храчки с кръв. Каза че може би е от носа и ми каза да продължавам с хапчетата и да отида следващ
    от д-р Цончев | 26.01.2019 19:22

Чак пък до операция.... това минава
    от Naruki Abodi Ishikawa | 26.01.2019 02:17

Назначиха ми да ида (Добър вечер, Ще е добре да отидете да се прегледате веднага на пулмолог,защото имате нарушения на белодробните структури, свързани с преразпределение на белодоброния кръвоток. Вероятно от остро вирусно заболяване,което не можете да излекувате сама.) Надявам се да не се стига до операция че от страх и това да ме режат ме плаши до смърт до сега не съм рязана или лежала в болница
    от Takahashi Naomi Ishikawa | 23.01.2019 12:39

И на мен така и само от едната страна на дробовете и сухота в устата само тогава има кръв в храчкат и не ме боли нищо Но от лежане ме болят костите - крака и гръб (дебеличка съм) но никога не съм имала такива проблеми (висока температура и кръв в храчките и то от едната страна) много съм оплашена и ме е страх да ида на доктор за преглед надявам се да от шуми и да спре
    от Зорница | 23.01.2019 02:43

Вчера имах висока температура и силна кашлица може ли да е от това или прочистване на дробовете ходих на доктор за температурата не откри хрипове изписа ми хабчета за температурата но одеве забелязах кръв в храчките и се притесних да не е серизно не съм ходила на лекар да ми направят изледвания страхме е и съм разтроена не ме боли просто от време на време в храчките има кръв и това ме ужасява какво да напрявя като никога не се е случвало - температурата беше от порядака 39.9/40 опитахме да я сваляме по бабешки но вече не издържах и ме закараха на доктор още с първите хабчета почуствах облекчение Пия амоксиглав ,миг 400 ,паракофдал ,изопринозон какво да направя - не в сяка храчка има само когато е от силно изкашляне
    от Денислав | 19.01.2019 13:34

Забравих да допълня,че кашлицата спря ,от време на време само усещам дразнене и болки в гърлото....
    от Денислав | 19.01.2019 13:32

Първата вечер беше в 3 поредни храчки,а снощи само еднократно но се виждаше ясно и не беше много малко....вече много се притеснявам и не знам как да подходя
    от д-р Цончев | 19.01.2019 13:28

Ако е еднократно и в оскъдно коичество кръв няма за какво да се притеснявате
    от Денислав | 19.01.2019 12:03

Здравейте ! Моят проблем е следният....преди около месец ми се възпали синузита,отначало отхрачвах храчки които се едно издърпвах от носа,гнойни със кръв,имах кашлица която продължи около 2 седмици...правихме снимка на бял дроб ( преди 10 дни ) и ПКК,всичко е перфектно,от време на време усещам ,че ми се стича секрет от носа към гърлото.Две вечери подред ми се случи ,докато си взимам топъл душ да отхрача отново кръв...и много се изплаших ,вече не знам какво да правя :( Много моля за съвет и трябва ли да се притеснявам за нещо сериозно ?
  • Re: Кръв в храчката
    от д-р Цончев | 21.08.2016 21:02

Щом лекаря ви е преценил така...
    от Simona | 18.08.2016 12:27

Здравейте д-р Цончев! Имам проблеми с гърлото от доста време(обилни секрети-храчки, които при лека настинка започват да имат и кървави жилки; сухота в гърлото ). Ходих на УНГ и ми взеха гърлен и носен секрет. Диагноза: гърлен- Streptococcus група В Носен : не дава развитие на патогенни бактерии. Изписаха ми Аугментин 875/125мг , но дозата е 2х2 което ме притеснява. Вижда ми се доста силно(това са 4000 мг на ден). Нормална доза ли е? Благодаря ви
    от д-р Цончев | 11.03.2015 20:06

Моля, пишете на кирилица!!
    от radpstina | 11.03.2015 19:56

Py6a4 sam i se pritesnqvam ot v4era kato izhra4a xra4ka i v xra4kata mi ima krav .Ne v vav vsqka xra4ka ponqkoga leko me nabolqva garloto.Mlq daite mi savet.Pritesnena sam da ne e ne6to seriozno.Kakvo da pravq.Blagodarq prdvaritelno.
    от д-р Цончев | 07.03.2015 14:53

Пожелавам успех!
    от marinela | 05.03.2015 12:42

Благодаря за отговора д-р Цончев! Вчера бях на унг, назначава ми лечение, което много се надявам да е успешно
    от д-р Цончев | 01.03.2015 09:23

Ако под "отвътре" разбирате хранопровод и стомах - гарантирано не е от там. Вероятно е от назофаринкс, така че вероятно проблема е за УНГ.
    от marinela | 27.02.2015 15:51

Изплювам ги. Точно затова и всички лекари до сега ми казват че е от зъбите, но не е. Идва си от вътре. Притеснява ме да не е нещо свързано с стомаха, само на гастро специалист не съм ходила. Забелязвам че често се оригам дори да не съм яла. Пак ми казват че е от нерви.
    от д-р Цончев | 27.02.2015 13:02

Откашляте ли храчките или ги изплювате?
    от marinela | 27.02.2015 10:22

Като количество е малко , кръвта е малинено червена ясна не е на жилки. Имам и температура 37. от седмица и повече и нощно изпотяване, ушите ми шумят, пулса ми също се ускорява , което може да е от притеснението ми което ме е завладяло, а знам че като с паника нищо няма да постигна, но когато всички ми казват че съм добре а аз не се чувствам добре е подлудяеащо . Не знам към какъв специалист да се обърна
    от д-р Цончев | 26.02.2015 16:15

Много кървави ли са храчките?
    от marinela | 26.02.2015 14:20

Извинете станала е грешка - задните синуси
    от marinela | 26.02.2015 14:17

Д-р Цончев здравейте! Изкарвам ги вечер доста късно, но след като вече съм легнала , по различно време, вече 2 пъти и сутринта. Правих скенер, въпреки че ми казаха че не съм била за скенер и да всичко е наред там от резултата .Днес ходих на стоматолог и не е венците, много ми е притеснено а личната ми лекарка казва че съм добре и съм се притеснявала излишно след като никои досега не бил установил нещо. Кажете ми моля ви според евас, към кого да се насоча, какви други изследвания мога да направя? Има ли нужда от бронхоскопия след ренген и скенер? унг не ми е правил риноскопия за да се видят задника синуси.... Моля ви за съвет!
    от marinela | 26.02.2015 14:16

Д-р Цончев здравейте! Изкарвам ги вечер доста късно, но след като вече съм легнала , по различно време, вече 2 пъти и сутринта. Правих скенер, въпреки че ми казаха че не съм била за скенер и да всичко е наред там от резултата .Днес ходих на стоматолог и не е венците, много ми е притеснено а личната ми лекарка казва че съм добре и съм се притеснявала излишно след като никои досега не бил установил нещо. Кажете ми моля ви според евас, към кого да се насоча, какви други изследвания мога да направя? Има ли нужда от бронхоскопия след ренген и скенер? унг не ми е правил риноскопия за да се видят задника синуси.... Моля ви за съвет!
    от д-р Цончев | 22.02.2015 13:55

Кога ги изкарвате тия храчки?
    от marinela | 20.02.2015 19:41

Забравих да допълня че не кашлям
    от marinela | 20.02.2015 19:39

Здравейте д-р Цончев, имам следния случаи, от един месец имам храчки с кръв, пенисти с ясна малинена кръв, най често ги изхвърлям вечер късно след като съм легнала, или сутрин, днес за първи път се случи през деня, отново след като лежах преди това и малко бях плакала ако изобщо това е възможно да има някаква връзка. Не е от зъбите и венците според стоматолог, не е от белите дробове според пулмоложката. и не смята че е нужна бронхоскопия, но аз вече се замислям. От унг отхвърлиха да е от синусите. Много ме е страх вече, не мога да спя от страх. Тези храчки да уточня не са всеки ден а през няколко дена. Ренгеновата снимка е добра пише,само хронични промени, лекарката ми казва че било нещо безобидно, щяло да мине. Но как ще мине така от самосеби си. Ушите ми заглъхват и те от скоро, това какво означава? Моля ви дайте ми вашето мнение
    от iordan | 23.08.2014 21:58

здравейте при мене проблема е следния имам нещо като нишки във храчките без кашлица .Имах суполи известно време, но си взех спрей за носа и спряха.Но остана неприятното чувство за кръв устата.Храчките примесени с кръв се появяват вечер и понякога сутрин . Въпроса е че съм на студенска бригада в щатите и незнам дали е нещо сериозно или не. и понякога имам леко главоболие. Благодаря предварително :)
    от Vl123 | 17.06.2014 10:58

Благодаря ви за отговора, д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 17.06.2014 07:31

Според мен - не.
    от Vl123 | 16.06.2014 11:19

Благодаря много за отговора, д-р Цончев! Не знам и от тази Бронхоскопия дали има нужда.
    от д-р Цончев | 15.06.2014 15:42

Може да се направи снимка на синусите, но УНГ може да прецени това и при прегледа. Всъщност давам само предположения, не гарантирам да съм прав.
    от Vl123 | 15.06.2014 12:31

Здравейте, д-р Цончев! УНГ не каза нищо за синусите. По какъв начин могат да се огледат? Може ли тези храчки да са свързани с тях?
    от д-р Цончев | 14.06.2014 20:10

УНГ огледал ли е синуси?
    от Vl123 | 11.06.2014 14:32

Здравейте, отново! Пиша ви отново във връзка със зеленикавите храчки с кървави жилки (понякога зеленикаво-жълти/кафеникави), които отхрачвам. По-горе съм обяснил подробно проблема, който за съжаление продължава. Интересното е, че отхрачването не е постоянно, а по скоро усещам като събиране на такава храчка в гърлото. По-скоро сутрин или през определен период от време такава храчка се събира в гърлото. Отхрачването не е съпроводено с напън, усилие или кашлица, поради което не мисля, че идва от дълбоко. Усещам и нещо като дрезнене, драскане, сърбеж в гърлото. Ходих отново на УНГ, който ми изписа Стеримар, Бактробан и Фариностим - без ефект. Пусна гърлен секрет - нямаше нищо. Пусна и храчка с резултат Haemophilus influenzae (10^5) и Candida albicans (10^3). Изписа ми антибиотик (Левофлоксацин), който пих 10 дена. След приключването продължих да отхрачвам зеленикави храчки, отново от време на време примесени с кръв/кървави жилки. УНГ каза че според него е чисто и ме изпрати на Пулмолог. Пулмологът ми каза, че евентуално може да се направи Бронхоскопия. Изписа ми Зиртек, Фамотидин, Дицинон и ми каза да правя промивки с физиологичен разтвор. След 10 дена ми каза да мина на контролен преглед. Лечението започнах вчера и каточели не отхрачвах такива храчки. Днес обаче сутринта отново имах зеленикави храчки, една от тях отново примесена с кървави жилки. Може би има леко подобрение, но забелязвам, че това нещо е на периоди - нямам нищо, след което се събират такива храчки и отново ги отхрачвам. Не знам вече какво да правя, доста време продължава, а лекарите не могат да установят какво точно ми е. Благодаря!
    от д-р Цончев | 27.01.2014 11:46

Ще премине, не се притеснявайте.
    от Vl123 | 24.01.2014 12:32

Притеснява ме това, че продължава доста време отхрачването на тази кръв, но дано не е нещо сериозно и премине. Благодаря ви за отговора, д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 24.01.2014 09:59

Вероятно е от бронхита. Понякога във възстановителния период кашлицата отшумява бавно.
    от Vl123 | 22.01.2014 15:28

Здравейте отново! Бях писал миналия месец по-горе за проблема си с кръвохраченето. Направих преглед при УНГ, който не установи нищо, каза че всичко е наред и ме изпрати при Пулмолог. Направих преглед и там, казаха ми че на снимката няма нищо, освен хроничен бронхит. Там също ме прегледа УНГ, каза че евентуално може да става въпрос за някакви съдове, но не откриха и установиха също нищо особено. Написаха ми диагноза - заден ринит. Минах и на проба МАНТУ, където също казаха, че всичко е наред и понеже храча кръв при топли напитки може би става въпрос за нещо в по-горните пътища. Личният лекар ми каза, че се съмнява да не са някакви съдове в носоглътката, да пия витамин C, рутаскорбин и да правя промивки с физиологичен разтвор. Това беше преди празниците. Проблемът обаче продължава. Особено сутрин, а и през целия ден отхрачвам зелени/жълто-зелени храчки, често пъти с кръв (кървави жилки) в тях. Количеството на кръвта е различно - понякога сякаш се засилва, изчезва и пак се появява, като кръвта е примесена с тези зелени храчки. Имам чувството, че и от време на време имам и някакво дразнене/драскане в носоглътката/гърлото, но не постоянно. Сутрин особено имам и горчив вкус в устата. Кашлица продължавам да имам от време на време, но по-слаба от преди. Дали това нещо може да е от бронхита, съдовете или ринита (като дете имах доста силна сенна хрема пролетта от полените)? Или нещо друго? Това състояние продължава доста дълго време вече, а явно не могат да установят и какво ми е точно. Не знам какво да правя и моля за съвет! Благодаря!
    от Vl123 | 09.12.2013 12:03

Благодаря ви за отговора, д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 08.12.2013 17:31

Вероятно ще отзвучи от самосебеси, но за ваше успокоение можете да направите преглед при УНГ.
    от Vl123 | 08.12.2013 14:01

Благодаря много за отговора, д-р Цончев! Значи не би трябвало да е нещо сериозно. Днес отново изхрачих кръв и особено след като пих топъл чай. Бихте ли дали някакви съвети какво мога да предприема и какви мерки е нужно да взема, понеже това кръвохрачене продължава доста дълго време, или ще отшуми от самосебе си? Да отбележа и че не съм пушач.
    от д-р Цончев | 08.12.2013 08:54

При един фарингит, трахеит и др. възпаления в областта на гърлото е възможно да се появят такива оплаквания, което не е повод за особено притеснение.
  • Кръв в храчката
    от Vl123 | 06.12.2013 17:10

Здравейте! Проблемът ми е следният. Още преди няколко месеца (септември-октомври) забелязах, че понякога при изхрачване в храчката ми има нещо като кървави жилки. Най-вече забелязах, че кръвта се появяваше когато се изкъпя и когато пия нещо топло. От доста време си имам и кашлица, която на моменти затихва, но моменти се засилва. След като отхрачването на кръв продължи, а междувременно кашлицата се засили посетих личния лекар. Каза ми, че е грип, изписа ми антибиотик и ми каза, че кръвохрака е в резултат на слаби съдове на белия дроб (за което ми изписа витамин C). След едноседмично лечение, кашлицата затихна, но храченето на кръв продължи. Посетих отново лекаря, който ми направи снимка на белия дроб с резултат: "Усилен белодробен рисунък.К.д. синуси свободни. Сърдечна сянка за възрастта". Личният лекар каза, че няма нищо сериозно, но да продължавам да пия витамин C. Съмнявало я да не става въпрос за раздразнена лигавица или нещо такова. Впоследствие кашлицата затихна, после отново се засили, прекарах и сериозна настинка с много силна хрема и отново кашлица, която вече затихна, но кръвохрака отново се появава, особено сутрин, когато се отхрача хубаво. Кръвта е под формата на жилки в храчките, които са жълто-зеленикави. Въпросът ми е на какво може да се дължи кръвохрака- някакви нарушения в носоглътката и кръвта да се стича оттам или хроничен бронхит? Странното е, че този кръвохрак продължава доста дълго време, като явно не е постоянен, а на моменти го има, на моменти не, може би кръвта се събира от някъде? Моля за съвет какво да предприема? Благодаря!

Напиши отговор