Наднормено тегло. Хранене. Диети | Метаболизъм

Напиши отговор
  • Re: Метаболизъм
    от д-р Цанко Стефанов | 27.04.2009 01:10

И тестените изделия намалете.
    от д-р Цанко Стефанов | 27.04.2009 01:10

Трудно става. Пробвайте сутрин на гладно да приемате топла вода с мед или кисело мляко два процента, не повече, заради масленоста. Основата на отслабвнето е редовната дефекация, ако я няма, няма как да отслабнете, щот се трупат излишни гадости в организма ви. :)
    от bybeto123 | 21.04.2009 17:50

Здравейте, моят въпрос е точно обратното- как може да се забърза метаболизма по естествен път- чрез прием на определени храни, медикаменти на растителна основа...има ли някакво общо правило за забързването овояването на хранителните елементи? Благодаря, Ви за отговора предварително
    от д-р Цончев | 17.09.2008 07:52

Ако под "изкуствено" разбирате посредством медикаменти - не е добра идея да се използват хормонални средства, които да повлияят на метаболизма. Всъщност могат да се използват медикаменти но под контрол на специалист по метаболитни заболявания. По форума съм препоръчвал такъв на доста места.
    от Kamen | 16.09.2008 13:19

Да, точно така. Става дума за наддаване на тегло. По принцип съм много слаб и много трудно качвам (55 кг съм). А за връзката между сърдечен ритъм и метаболизъм питах, понеже имам и по-ускорен пулс при покой - през деня е около 85, вечер пада на 80. ЕКГ, щитовидна жлеза са наред. Характерна особеност е, че никога не съм спортувал, заради астма съм бил освобождаван от физкултура и физическото ми натоварване е почти нулево.
    от д-р Цончев | 16.09.2008 07:08

По принцип има такава връзка, но тя е особена, и се отнася за определени заболявания, и то при условие, че това което Вие разбирате под метаболизъм съвпада с моето понятие. На последния въпрос - наддаване на тегло ли?
  • Метаболизъм
    от Kamen | 13.09.2008 17:46

Здравейте, Имам следния въпрос: Има ли връзка между метаболизма и сърдечния ритъм? Т.е., при по-бърз метаболизъм да има по-ускорен пулс при покой? Другият ми въпрос: Може ли с цел наддаване да се забави метаболизма изкуствено и това вредно ли е?

Напиши отговор