Наднормено тегло. Хранене. Диети | Зоната на д-р Бари Сиърс

Напиши отговор
  • Re: Зоната на д-р Бари Сиърс
    от Ани Минкова | 24.03.2010 17:29

Зоната се препоръчва от ендокринолозите, виждала съм го преди 6 години, в националната ендокринологична болница, аз готвя от 7 години по Зоната и има голям ефект за цялото ми семейство.И двамта ми с мъжа ми сме с диабет , определено се чувстваме вече много по-добре като променихме храненето. Готвя по книгата "Ние и зоната" преведена от българска лекарка с 300 рецепти от националната ни кухня, почти всички съм готвила и са много вкусни . Мъжът ми свали 20 кг за 5-6 месеца като започна да се храни по Зоната и си запази теглото. Подобри се много здравето ни.
  • Re: Зоната на д-р Бари Сиърс
    от plevimlevi | 19.11.2009 11:49

Зоната за диебетици е идеална, ще им помогне да регулират и теглото си и инсулина. Като цяло това е идеалния начин да се храниш правилно и да отслабнеш безболезнено. Отслабването не става за 1-2 седмици Нужни са няколко месеца последователност.
  • Зоната на д-р Бари Сиърс
    от veizy | 12.09.2008 11:05

Ако има по-запознати с диетата - какво мислите за нея и особено към специалистите - препоръчва ли се като хранителен режим при диабет? ще попитам и в другия раздел, не знам за къде е темата. Да обясня горе-долу - Зоната е хранителен режим; основното правило при него е на всяко хранене отношението протеини:въглехидрати:мазнини да е 3:4:3 и въглехидратите да са главно с нисък гликемичен индекс (зеленчуци и плодове).

Напиши отговор