Наднормено тегло. Хранене. Диети | моля за съвет - анорексия

Напиши отговор
  • Re: моля за съвет - анорексия
    от merynick | 14.08.2008 07:24

Благодаря на всички за мненията и съветите
    от Д-р Янева | 13.08.2008 20:16

Нито възрастта нито пола са в подкрепа на диагнозата анорексия. От анорексия боледуват предимно девойки и млади жени. Ако трябва да се обсъжда психологичен или психиатричен проблем в случая, най-вероатно става дума за депресия. Наистина е в компетентността на психиатър да се постави диагноза и проведе лечение.
    от magi_rad | 13.08.2008 19:41

Проблема да не е на психична основа,мисля,че за анорексията е добре да се мине и през психиатър.....
    от irkata1984 | 11.08.2008 21:29

Здравей!Едва ли аз съм човека,който да ти каже къде трябва да потърсите помощ,но исках само да споделя,че скоро бях на лечение в метаболитната клиника"Царица Йоанна" в бившия ИСУЛ и там имаше хора със същия проблем.За съжаление обаче немога да ти кажа дали това е най-подходящото място.Но доколкото разбрах това е единствената клиника по метаболитни заболявания и диетика.В момента тече кампания за борба срещу анорексията и именно лекарите от нея-доц.Попова и д-р Виткина са част от екипа на тази клиника.Изчакай и други мнения,съвети и т.н.Пожелавам успех и скорошно възстановяване на баща ти. :)
  • моля за съвет - анорексия
    от merynick | 11.08.2008 19:23

Здравейте, моля за съвет към кого да се обърна за помощ. Ето случая накратко - баща ми е на 67 години и от около година не яде...много, в резултат на което вече е толкова слаб, че трудно се придвижва. Направени са му доста изследвания, които не откриха никакъв съществен проблем. Той самия е лекар - ЛЧХ...което никак не улеснява ситуацията. Моля за съвет към кого да се обърна за помощ

Напиши отговор