Наднормено тегло. Хранене. Диети | Имам булимия

Напиши отговор
  • Re: Имам булимия
    от д-р Цончев | 22.09.2009 16:37

Е то освен админа никой друг не е писал там... Или форума е съвсем нов още...
    от AdminForum | 22.09.2009 13:36

Link Това е първият форум,посветен на хранителните разстройства.НАдявам се,че благодарение на него много хора ще подобрят своето състояние,срещайки подобни на мъже и жени,също страдажи от тези болести
    от ayam | 02.08.2008 23:12

zdravey, do bolka poznavam problema ti.ne iskam da te plasha,no naystina e problem.nay vajnoto e 4e ti sama iskash da se otarvesh ot nego.nastoyvay roditelite ti da ti obarnat vnimanie i potarsete pomosht - nepremennomoga da ti dam edin telefon,na koyto da se obadite za konsultastiya i zapisvane.imam go ot vestnik "vsi4ko za jenata" ot 12 yuni 2008 stranitsa 9. 0884177539 - d-r Popova tova e vav universitetska bolnitsa "tsaritsa yoana (INSUL),ulitsa "Byalo more" 8 potarsi pomo6t .nyama ni6to sramno vav tova. USPEH I MNOGO KASMET
    от Д-р.Хинкова | 03.06.2008 17:45

И все пак смятам,че трябва да потърсите помощ при специалист,след като не можете да се справите сама с проблема.
  • Имам булимия
    от Габинце | 02.06.2008 20:59

Здравейте от мен! Значи чисто,ясно и просто - имам булимия.Т.е от около 3-4 години 1-во спазвам някоя супер гадна диета за няколко дни,след което не издъжам тъпча се колкото мога повече,след което повръщам повечето от това,с което съм се натъпкала.Естествено всичко това не става постоянно.В смисъл не съм повръщала често всеки ден след всяко ядене ,ами няколко пъти в седмицата.Но все пак то си е проблем и яко ме измъчва.Миналата година беше най-дългата ми криза от един месец,в който наистина повръщах всеки ден след всяко хранене.Тогава разбрах ,че до никаде няма да стигна и реших да разкрия тайната си на някой ,който би ми обърнал внимание.И така казах на сестра си,но тя каза,че си внушавам ,че съм болна.Казах на приятеля си ,той ми обърна внимание и около месец ме караше да споделя с родителите си.Преди това с него без да знаят родителите ми бяхме отишли на психиатър,чийто отношение към мен никак не ми хареса.Беше безразлично и надменно не знам така ми се стори на мен тогава.Изписа ми някакви антидепресанти и ми каза да ходя на консултаций при психолог.След като родителите ми разбраха ми взеха хапчетата и ги скриха,а аз бях пила само едно от тях и не исках и да пия повече.Казаха,че както сама си го правя така и сама мога да го оправя и не желаеха да ме закарат никаде.Всъщост помня ,че искаха да ме закарат на психолог,но някак си не знам ... просто само говореха и не приемаха проблема като нещо сериозно.Тогава обещах на приятеля си .че повече няма да повръщам.Така и стана минаваше времето и аз не повръщах и много се гордеех със себе си.Но все пак проблемите с храненето си останаха .След една година отново повърнах веднъж,казвайки си ,че просто се прочиствам и ще е само тогава,след някой ден пак го направих и после пак ... :( Сега вече мога да усетя последствията от всичко това ;( Стомаха ме боли след хранене,чувствам се психически нестабилна,имам проблеми с дебелото черво,костите ме болят,сърцето ми често бие неритмично и други усложнения.Колкото и пъти да опитвам да се храня нормално все някак се провалям.Все нещо ми влияе и пак ям много или някак си не дъвча.Не искам да ходя при психиатър,защото не желая да се тъпча с антидепресанти,които нямат никакъв ефект.Искам да се храня нормално ,но явно нещо все ми пречи.Можете ли по някакъв начин да ми помогнете да се справя с това? :(

Напиши отговор