Наднормено тегло. Хранене. Диети | Хранително разстройство - епизод 432

Напиши отговор
  • Re: Хранително разстройство - епизод 432
    от Д-р.Хинкова | 02.05.2008 15:30

Вашият проблем е изключително сериозен!Сигурно сте чувала за заболяването булимия,анорексия?Знаете какъв изход имат?Не забавно се консултирайте със специалисти-психолог,психиатър.И не винаги става въпрос за пари...
    от Geri | 01.05.2008 23:35

E за мусака пък баш...не мога да определя, тъй като съм вегетарианка.. :D И това беше гадно, не очаквах разни дребни коментари от сульо и пульо
    от m.krysteva | 01.05.2008 22:13

как е в мивката след като си яла мосака ? :shock: :mrgreen:
  • Хранително разстройство - епизод 432
    от Geri | 01.05.2008 21:28

Здравейте, от няколко години практикувам ежедневно преяждане и последвало го повръщане. Знам, че това е проблем, но досега все смятах, че сама ще мога да се справя с него или ...като че ли очаквах от само себе си да изчезне. Е, това не се случи. Знам, че звуци безумно глупаво човек по подобен начин да си играе със здравето си. Както и да е, осъзнавам, че трябва да потърся специализирана помощ, защото това състояние ме измъчва, както и тази психическа слабост, която ми пречи да се справя с него. Не знам, сигурно лечението му е възможно, вече толкова години го влача след себе си, превърнало се е като начин на живот едва ли не. Нелепо звучи, че обвинявам себе си, няма да крия. Срамувам се да призная слабостта си и затова сигурно досега не съм се консултирала с лекар по този проблем. Дори родителите ми не знаят за него, никой всъщност. Но трябва да се свърши с това. Не се чувствам нормално така. Това ме потиска, затова смятам да започна лечение. Но разбира се първо трябва да посетя личния си лекар. След като ..ужас, не си представям как ще му кажа какво ме е довело до вратата му. Безкрайно смущение, притеснения и срам от това, че всяка вечер пълня мивката с мешаницата от вафличките,хлебчетата, шоколадчетата, манджичките, които преди това съм набутала в себе си. И така, всеки здрав мозък досега хиляди пъти би направил това, което е нужно, а аз все тъй си се тутна в моя заешки страх....Май по-скоро имах нужда да поговоря за това, отколкото да получа съвет. Добре, предполагам, че щом кажа за какво става дума, лекарят ще ме изпрати при нужните специалисти. Надявам се, че поне част от прегледите ще бъдат покрити от здравната каса или...не съм наясно съвсем със схемата на работа на това държавно звено, но ако някой ми даде малко информация, ще бъда благодарна. Мога да си позволя известни разходи за това, но в нормата на нормалното. Не е възможно за мен да изпразвам джобове пред извисени психотерапевти и други. И това е, тази вечер ще си легна след чаша чай, две вечери са ми достатъчни.

Напиши отговор