Наднормено тегло. Хранене. Диети | ДИЕТАТА НА Д-Р ПИЕР ДЮКАН

Напиши отговор
  • Re: ДИЕТАТА НА Д-Р ПИЕР ДЮКАН
    от Lidi | 05.01.2015 08:24

До нищо здравословно не води тази диета, освен да си навлечете други здравословни проблеми.
    от Наташа | 04.01.2015 19:36

Здравейте. Пиша ви от Видин. Преди една година, реших да пична диетата на Дюкан и за четири месеца бях с тридесет килограма надолу. Спазвах всичко много стриктно и най вече пиех много вода. То няма как да не пиеш защото особено в началото на ударния период, гърлото го усещаш голямо пресъхване. Бях много горда със себе си. Но направих грешка. Етапът на захранване го провалих с моята мания за сладко и сега си възвънах вече петнадесет килограма. Не осъзнавах или просто си затварях очите за проблема и когато вчера реших да си облека една дреха и аз не можех да вляза в нея, направо изпаднах в депресия. И затова от утре започвам с промяна. Не само да спазвам диета, а и да ми стане начин на живот. Диетата ми действаше добре, чувствах се много леко и имах енерги.
    от Maria | 18.02.2014 15:26

Хапчета за отслабване - [url=Link Лично съм го ползвала и много ми помогна.
    от | 21.11.2011 03:26

Тая диета е добра и като цяло успешна. Но като цяло е добре да се раздели като разделно хранене. Като например местните работи да бъдат в прдължение на 5-7 дена, след това млечните и след това салатите. Към това ако се добави L Carnitine на Bio Game. Дълги разходки, бягане, плуване. Резултатите ще бъдат много добри. Като дневното приемане на kcal (килокалории) не трябва да е повече от 1000-1200 до макс. 1300. Важно преди всичко е движението и регулирането на L Carnitine, ако се съчетае с Омега 3-6-9 (Ленено Масло), резултатите ще са още по-добри, но спроед мен диетата ще е още по ефективан ако бъде направена на принципа на разделното хранене. и задължително 3 дена очистване само с кисело мляко между приема на 7 дена местни храни, 7 дена млечни и 7 дена салати (като може салатите да бъдат зеле с риба тон и зехтин, шопска и т.н), може да си направите 1 ден на един вид зеленчук макар и да ядете много от него ще сваляте. Ако сте фенове на фитнесите, започвайте всяка сутрин. Намалете калориите на 1000-1300. Пиите по 2 литра вода на ден.
    от д-р Цончев | 06.11.2011 23:13

На такава възраст не трябва да се правят такива диети, трябва да се храните правилно и разнообразно и да се движите.
    от poopy | 06.11.2011 00:41

Здравейте,искам да ви споделя ,че когато реших да започна тази диета бях на 15 години исках да отслабна с 5 кг (точно по това време имах хормонални проблеми, нередовен цикъл,откриха ми гуша ,съмняваха се и за базедова болест ,бях на хапчета ,от който много напълнях)аз бях 52кг .Разбира се с такъв ударен режим няма как да не сваля килограм,но аз се храних само с пилешко нищо друго забранявах си всичко дори мляко не си позволявах.И така аз станах 47 кг и ме беше страх да ям зеленчуци , плодове бях се настрола ,че от всичко се пълнее само от месото не.Една сутрин станх и лицето ми беше подуто майка ми веднага каза,, от месото е спри вече да го ядеш,организма иска разнообразна храна,ти си дете тази диета не е за теб,твоя организъм сега расте нуждае се от плодове и зеленчуци '',но аз пак си знаех своето.Истината е че ме е страх да се храня дори се храня отделно да не виждам какво ядат другите и мисля ,че вече май имам проблем.:/...Сега съм на 17год и не мога вече да продължавам с това пилешко месо и да ограничавам останалите храни вярно вече не до така степен каквато в началото.Кажете ми наистина ли не е за мен този режим?Да спра ли?Да си изградя ли някакъв по-нормален режим ,чрез който тялото ми да получава всичко необходимо?
    от lara_croft | 01.02.2011 21:38

Здравейте, искам и аз да изкажа своето мнение относно тази [url=Link на Пиер Дюкан. Започнах я преди 2 месеца, но тъй като исках да сваля само 3-4 килограма, я спрях след първата седмица. Резултатът беше 3 килограма по-малко, като не се забелязваха странични ефекти.
    от д-р Цончев | 09.11.2010 23:14

Моля, пишете на кирилица!!
    от elitza1610 | 09.11.2010 21:54

Zdravejte,az sam Eli i sam nova v tozi forum.Iskam da spodelja s vas,4e minalata godina spazvah tazi dieta i ima6e dobar rezultat-za 2 meseca svalih okolo 12kg.posle se varnah kam normalno si hranene i sega si vazstanovih predi6noto teglo ot koeto se sramuvam.Sega se kanja pak da zapo4na i se nadjavam da me podkrepite s saveti i preporaki.Blagodarja predvaritelno.
    от Anastas | 24.08.2010 21:02

Диетата на Дюкан е твърде спорна тематика. За мен истината е следната: Ако това е единствената алтернатива да отслабнете, отслабвайте, но трябва да се следят поне на 6 месеца триглицериди, холестерол, чернодробни ензими, креатинин и пр. Търсих някъде за по-неутрална статия и ето какво намерих: [url=Link на дюкан[/url]
    от nikoleta_vk | 24.08.2010 14:54

Много полезна диета няма що, щом вказва един куп хира в болницата с проблеми с бъбреците. Една приятелка лежа почти месец в болницата заради тази смотана диета... така че какво да говоря повече... щом бъбреците ти блокират смятай каква манна небесна е тази диета... по-добре да си стоиш дебел отколкото дебел и болен
    от tannya | 16.07.2010 16:13

Пробвах диетата на Дюкан и... малко ме е срам да го напиша тук, но още от първия ден ме хвана запек. Мъчих се четири дни - то това си беше направо мъка, и накрая се отказах. Не мисля, че е ефективна и още по-малко полезна, след като предизвиква задържане на отходните вещества в организма. Пък и по други форуми четох, че някои от продуктите в нея и прекаляването с тях увреждат бъбреците. :idea:
    от ledenio4i | 03.06.2010 22:02

Аз ям трици от самото начало,защото те подпомагат храносмилането и не позволяват да се запечеш.... Но не повече от три супени лъжици на ден,защото ще се поотпуснеш.... :lol:
    от muncho333@abv.bg | 21.04.2010 17:22

iskam da popitam niakoi znae li v koi etap se zapo4vat tricite i moje li o6te v samoto na4alo
    от gotin | 18.02.2010 16:31

Абе него знам тоя дюкян-мюкян, ама при мене специално доста бавничко вървят нещата. Вече трета седмица и само 4 кила напредък.
    от blueeyess | 09.02.2010 23:28

Съжелявам незнам точно. Мисля, че беше криза. На жената й беше заложено да е пълна още от малка, но се много отслабна и се появи този проблем. Също и от други хора съм чувала, че тази диета е много "HARD"
    от gotin | 09.02.2010 16:47

Какво точно на бъбреците. Кажи, че и аз в момента я пазя. Моя позната направи камъни в жлъчката след 3 месеца Дюкан. Ако е опасна да я спра?
    от blueeyess | 08.02.2010 20:36

Позната заболя сериозно с бъбреците, специално от тази диета. Чувала съм много критики. За хора с по-чувствителни бъбреци просто не се препоръчва. Просто това рязко сваляне на килограми, нещо не ми вдъхва доверие.
    от stoina | 17.01.2010 16:35

njkoi mogeli da mi dade primerno meni za dietata ponege sam ka4ila v momenta mnogo kilogrami vapreki 4e ne sam jla hljb ot 10 godini i testeni zakuski v momenta ot nai malkoto ka4vam a mnogo trudno gi svaljm.
    от stelkalai | 11.12.2009 23:41

Искаше ми се да изчета всички противоречиви мнения за диетата на прословутото ''докторче'', но много ми се прииска да кажа и моето мнение. ТВЪРДО ПРОТИВ!Сега ще ви кажа и причината за това. Започнах я в края на април, всичко вървеше по план. Аз нямах много за сваляна, а и не свалих много - 5кг. Дойде време за трета фаза, дори може би за четвърта, не си спомням вече. И изведнъж си върнах, от раз, си върнах всичките килограми. :cry: :cry: Тръгнах на фитнес и пак си свалих килограмите. Но един път като си правил диета след това доста бързо си въвръщаш килограмите. Макар че аз не правих диета, започнах да ям сладко и други боклуци (от които се бях ограничавала през лятото) и сега пак съм си на старите килограми. И се чудя какво да почвам за да ги сваля. Но... да се върна на диетата на Дюкан, че малко се отплеснах :lol: :lol: От нея започна да ми пада косата доста доста, добре че се усетихме навреме и взех мерки, но още не се е оправила напълно. Дала съм (не аз, родителите ми) сума ти пари за спрейове, хапчета, други хапчета, шампоани, ампули и т.н. Освен това не ми идва няколко месеца и айде на гинеколог. Там още толкова дадохме. Надявам се тези неща, които ви споделих да ви накарат да се замислите преди да извършите това престъпление срещу себе си. Защото знайте, че всичко се връща, особено килограмите.... :lol: :lol: :lol:
    от mila | 03.11.2009 18:28

Здравейте, Колебая се дали да започна диетата на д-р Дюкан и ще ви помоля за мнение. Работата е там, че очевидно диетата е много ефективна при хора, които имат нужда да свалят по-сериозно количество килограми. И в самата книга обикновено се дават примери ако искаш да отслабнеш с 10, 15, 20 кг. Аз искам да смъкна само 2, най-много 3 кг. Не съм дебела, просто повече се харесвам с 2-3 килограма по-малко. Притеснява ме обаче дали това е правилната диета в моя случай. Ако наистина в началото без проблем се свалят 1-2кг още от първия цикъл (примерно 3:3), то означава, че за моята цел ще завъртя примерно два цикъла, т.е 12 дни, а третият етап ще продължи едва двайсетина дни. Дали това би било достатъчно, за да не се стигне до йо-йо ефект? Хората, които искат да смъкнат повечко го правят с месеци... Или пък много по-трудно ще смъкна въпросните 2 кг, при положение, че тежа 46 (не съм някоя откачена анорекстичка, просто съм ниска и на това тегло бедрата и дупето ми никак не изглеждат ок) Ако някой е пробвал диетата с такава цел - съвсем леко намаляне на теглото, моля да сподели впечатленията си. И въобще - кажете ми какво мислите, ще съм ви много благодарна за съвет.
    от Дундина | 29.10.2009 08:11

Луди жени.Все търсим под вола теле.За да функционира един организъм правилно е необходимо разнообразно и балансирано хранене,което води до нормални килограми.Съмнявам се ,че страничните ефекти на тази диета могат да се усетят веднага.Бихте навредили на черния дроб,бъбреците,кръвоносната система.Ако беше добра тази диета щеше да се прилага в клиниките по метаболитни нарушения.
    от suni696 | 23.10.2009 18:52

Здравейте!Тази зима правихме диетата на Дюкан с моя колежка.Аз свалих около 8 кг за 2 мес., тя също имаше добри резултати - около 10кг.Но лятото прекратихме диетата и качихме по 2-3кг.Искам да попитам може ли да се започне отново и дали ще има пак същия ефект?
    от Camelia | 03.08.2009 16:03

Здравейте и аз съм на тази диета вече 5ден,но не свалям нито грам.НЕЗНАМА ЗАЩО И ДАЛИ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ.?Аз искам да сваля само 2-3кг,но не се получава.НА НЯКОЙ СЛУЧВАЛО ЛИ МУ СЕ Е С ТАЗИ ДЮКАНОВА ДИЕТА ТОВА ДА НЕ СВАЛЯ НИТО ГРАМ.?
    от stoni | 31.05.2009 14:52

Прилагала съм диетата.Отслабнах с 26 кг,на етапи,за около две години в съчетание с умерено,но всекидневно физическо натоварване.Освен запека получих много сериозен косопад и болки в областта на черния дроб.Изследвания не съм правила.
    от Teodora | 27.05.2009 17:17

Здравейте!Днес ми е трети ден от както съм на тази диета.Преди време също я бях почнала,но се отказах след ударната фаза(за което съжалявам в момента).Тогава така и не разбрах дали съм отслабнала,защото нямах къде да се претегля.В момента съм 70 кг.Искам да сваля около десет.Този път съм решила да не се отказвам.Някой ако има съвети ще съм щастлива да ми отговори.
    от go6o78 | 27.05.2009 14:47

Два основни недостъка на протеиновата [url=Link на Пиер Дюкан[/url]
    от mi4oni | 11.05.2009 22:09

аз вече 5 ден сам на тази диета и сам свалила 1кг всички сподиляте че имате запек а при мен е обратното
    от д-р Цанко Стефанов | 03.05.2009 20:37

Не ви съветвам да ползвате Лаксита, тъй като това е лекарство, което води до привикване и така само ще си влошавате храносмилането и запека винаги ще бъде на лице, когато спрете лаксита... просто се опитайте да да се храните с по-малко сандвичи и всякакви такива от училиюния бюфет и яжте на закуска плод или домат. След време, червата ще се орегулират сами... (за време говорим в месеци ;))
    от markkandd | 02.05.2009 23:17

Много диети работят в началото, но спре ли човек, килограмте си идват обратно... Link
    от light1 | 02.05.2009 14:48

bammbinna според мен щотм толкова спортуваш е въпрос на време да се харесаш във тялото си ... нали така . Човек трябва да се харесва. Аз мисля че тази диета е за хора със наднормено тегло и е много тежка за организма (пази се смао 2 пъти в живота) . За това по-добре яж повече плодове и не спирай да спортуваш ;) УСПЕХ ОТ МЕН !
    от light1 | 02.05.2009 14:46

Здравейте, аз съм на 14 ! При проблема със запека нали може да се използва LAX-S защото аз вече около 4 пъти го използвам и ми действа добре , а дали е вреден ? :roll:
    от bammbinna | 30.04.2009 21:55

Здравейте.Аз съм на 15г.и съм с нормално тегло обаче искам хубаво тяло трябва ми да сваля 5-6кг.най-вече от корема да се стегне и паласките.Дали е възможно с тази диета? Доста спортувам ходя на фитнес,аеробика,ходя дълго време пеша,тичам от време на време не няма чак толкова охх искам и аз да си харесвам тялото и да ходя с къси потничета... Моля ви,дайте ми съвети какво да правя.Благодаря ви!
    от attract.mich | 27.04.2009 10:23

Искам и аз да добавя мнение по темата Дюкан. Аз изкарах на тази диета два месеца миналото лято - тогава свалих 5 килограма и в последствеи във фаза 3 свалих още 2кг. От 70 станах 63 кг. Имам мечта да гътна още 3 килца, но не мога да се навия да започна отначало. Ям много, ям всичко и трета фаза при мене беше доста измислена и нереална. В момента това, което правя е, че спирам да ям в 17ч. !!! Сутрин съм зверски гладна - в 8 или 9ч. мога да изям целия китайски народ ;) Четейки мнениеята във форума и аз обмислям да си направя някакво изследване. Аз нямах запек по време на диетата, може би защото хапвах малко трици и пиех мноооого вода. Успех на всички! Тази диета прави чудеса 8) Link
    от д-р Цанко Стефанов | 27.04.2009 01:04

Свиква се с режима. ;)
    от fani70 | 23.04.2009 19:31

До subo... Благодаря за разяснението! Да, решила съм да пробвам, пък поне и за малко килограми, че свалените от вас 20 звучат направо респектиращо и аз едва ли ще имам волята за толкова продължителен режим. Благодаря и стискайте палци :)
    от subo | 23.04.2009 16:27

До fani70 Етапите се редуват до сваляне на излишните килограми. Ако си избереш 5 дни протеини, след това 5 дни протеини и зеленчуци. Аз избрах този вариант, но ми беше малко тежко, защото непрекъснато си мислех за салатите. Но като цяло се чувствах добре. Вярно, че запека е неизбежен. Иначе резултата -20 кг. за 5-6 месеца. След 3 месец направих кръвна картина и се оказа, че единия от чернодробните показатели АЛАТ беше завишен, след още 2 месеца отново си направих изследвания и всички показатели бяха в норма. Но вече бях минала на 3 етап и много по-често ядях салати, предимно домати. Сега вече година след като съм започнала диетата мога да кажа, че има резултат от нея. Просто човек не трябва да прекалява с храната и ще запази форма. Ако си решила да я направиш пожелавам ти успех.
    от д-р Цанко Стефанов | 20.04.2009 15:59

Всеки, който се храни с един тип храни, скоро започва да сваля килограми, но ги качва за нула време после. ;) И да не забравяме запека... Още я пиша.. от доста време насам, защото трябва да мисля за изразни средства, за всичко, а и нямам достатъчно свободно време, тка че, когато стане. :)
    от fani70 | 20.04.2009 01:26

До blader...Чудесно, ще ви бъда много благодарна , ако дадете повече информация за хранителните режими. Аз просто търся начин да смъкна 5-6кг и да си вляза в нормата. И тъй като в този форум попаднах на доста положителни отзиви за протеиновата диета, реших да пробвам. Но каквато и да е друга идея е "добре дошла" :)
    от д-р Цанко Стефанов | 19.04.2009 16:17

Много мои познати се оплакват от тази диета. не знам какво й харесват хората. Хранителните режими помагат доста повече и то трайно. В момента пиша една статия на тази тема и ще я публикувам И като тема, И като статия в сайта и ще ви давам линк, за да си прецените сами дали искате да опитате. Аз опитах - резултатът беше, че за два месеца свалих 15 килограма и то трайно. В момента от 105 кг съм 89 и си стоя на тях... а си хапвам стабилно. Е, разбира се движа се малко, но то е че играя хора, те са най-доброт двиежение. На ден по един часа играя хора - дали в нас, илив залата, се е двайсет... И в двата случая имам полза - отслабвам и уча хора... П.п: да ви насоча че единственият начин да се отслабне е да се чисти организмът редовно, не под запичане и трудно изхождане. Предполагам, че 90% сте с констипация от темата...
    от fani70 | 15.04.2009 00:55

Да си призная, едва наскоро, и то от този форум, разбрах за съществуването на диетата на Пиер Дюкан. Порових се из интернет, посъбрах малко информация, но някои неща не са ми особено ясни и се обръщам към вас за съвет, тъй като вече сте пазили диетата и сте по-вещи. Доколкото успях да разбера, ако например имам да губя 10 кг, тогава се препоръчва схемата 5/5, т.е. пет протеинови дни се заместват с 5 дни на протеини и зеленчуци. Това означава ли, че след тази втора фаза(десетия ден) се минава отново на първа фаза, само протеини, или към третата-режим за запазване на теглото? По колко пъти се редуват двете първи фази, понеже малко се съмнявам, че за десет дни могат да се свалят 10 кг. Нещо в начина на обяснение на схемата(прилагам линка Link ) не ми стана много ясен. Разчитам на вашата помощ и съвети. Благодаря ви предварително!
    от desunka87 | 13.04.2009 18:13

Здравейте момичета аз съм на тази диета от 2месаца и полувина и съм свалила 14кг относно това съм неверочтно доволна,макър и при някой да няма усобенно добър ефект при мен има [url=LinkLink alt="Link />[/url] Нокакто има "+"така и има "-" но реално за да има повече свалени килца трябва да има повече движение,не говорим за спорт,защото Д-Р Пиер Дюкан казва че спорта вече се препоръчва в 3-та фаза
    от n__n | 09.02.2009 17:39

Не се престрашавам още да я приложа така стриктно диетата. аз бих допуснала като негативен ефект от такава диета като на Дюкан - нечий организъм може да изгради непоносимост към дадените меса ако наистина се прави по 5-7 дни само на белтъци... да има класове хранителна непоносимост които трудно се изследват..и не винаги е надеждно изследването(неубедителната лаборатория под марка ImuPro), не случайно не сме целият свят на хранене с протеинови таблетки(представете си да се храним само като космонавти). На някои хора им действа добре това шоково "ограничаване с животински протеини", но на други малцина може да създаде повече проблеми..сякаш шокираш ендокринните шлези с този нов хранителен модел...но един ден вече не усвояваш правилно продуктите ами ги задържаш с течности.
    от lazy | 01.02.2009 20:56

Проблема запек при въпросната диета се решава чрез клизма, анална любов, овесени ядки, пиене на зелева чорба, отвара от билката "майчин лист", сутрин да се пие чаша топла вода с малко сол, лъжица зехтин на гладно сутрин и вечер, зелен чай. Има ги много такива. Всеки си избира нещо, което му действа.
    от elinka88 | 02.12.2008 10:02

ЗДРАВЕЙТЕ, АЗ СЪМ НА ТАЗИ ДИЕТА ОТ 8 ДНИ И МАЙ НЕ СЪМ СВАЛИЛА МНОГО ИМАМ СЛЕДНОТО ПИТАНЕ КОГА СЕ ВИЖДА РЕЗУЛТАТА И КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА БЪДА НА СМЕСЕНИЯ ПЕРИОД ЗА ДА ПОСТИГНА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО КОЛКО СЕ СВАЛЯ ПРЕЗ ТОЗИ ПЕРИОД, ИМА И ДРУГО ПИТАНЕ СЕГА ПО ПРАЗНИЦИТЕ МОЖЕ ЛИ ДА СЕ НАПРАВЯТ ТЕЗИ ГАЛА ВЕЧЕРИ :) И ПОСЛЕ ДА СЕ ПРОДЪЛЖИ СМЕСЕНИЯ ПЕРИОД, ЗАЩОТО ВСЕ ПАК СА ПРАЗНИЦИ НЕ МОЖЕ БАШ НИЩО ДА НЕ ХАПНЕШ. НЕ ЗНАМ ДАЛИ СИ СТРУВА ДА ПРОДЪЛЖАВАМ НЕ ЯМ ПОЧТИ НИЩО САМО ПИЛЕШКО КИСЕЛО И ПРЯСНО МЛЯКО 0.1% ПИЯ МНОГО ВОДА И НЕ ВИЖДАМ КОЙ ЗНАЕ КАКЪВ РЕЗУЛТАТ, НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ ИМАМ ДА СВАЛЯ ПОНЕ ОЩЕ 6-7 КИЛА И НЕЗНАМ КОГА ЩЕ СТАНЕ ТОВА :( :cry: :cry: :cry:
    от туинпикс | 22.04.2008 14:35

Забравих да напиша, че запекът се отстранява като се ядат овесени трици по 3 суп.лъжици сутрин с около половин кофичка кисело мляко. Разбира се ефектът не настъпва моментално, но след около седмица, както беше при мен, стомахът се регулира идеално. Препоръчвам този начин на хранене.
    от туинпикс | 22.04.2008 14:17

Спазвах режима на д-р Пиер Дюкан и свалих 13 кг в периода от м. август 2007г до края на годината. След това, около 3 месеца , бях на задържане и сега съм на общо хранене, като един ден седмично ям белтъчини и се чувствам прекрасно. Този режим приложиха и мои колежки и резултатът при тях също беше изключително положителен. Не виждам какво вредно може да има в режима.
    от Sarah_Levi | 14.04.2008 17:50

Аз бих искала да споделя същите впечатления като pin - тази диета е много успешна! Моя колежка свали 20 кг за няколко месеца, друга 17 ! До сега не съм чувала диета, която да действа по този начин, освен на Д-Р ПИЕР ДЮКАН. Самата аз я направих миналата есен - свалих 10-12 кг. До сега не съм качила и кило ! Чувставх се отлично през цялото време, но аз не успявах да ям само протеини по 5 дни :( Просто не мога да се тъпча само с меса, яйца и млека, които трябва да са със съдържание на мазнини 0,1 %. От 2 до 3 дни го правех така, останалите 5-7 ядях и салата. Въпреки всичко действа. Страничен ефект, който забелязах ( при себе си, може и да не е от диетата, но 95 % съм сигурна, че няма от какво да е ) е лошия дъх :(( Доста неприятно е, особено ако работата ви е свързана с хора... Съгласна съм, че ако се върнеш към стария си начин на хранене ще си върнеш килограмите. Д-Р ПИЕР ДЮКАН обаче казва, че това не е просто диета, а хранителен режим, което малко променя нещата. Т.е. няма да се връщаш към предишното си хранене ( и без друго с него си станал дебел - иначе защо ще пазиш диета :))) В общи линии мнението ми е, че диетата е доста ефективна и бих искала да чуя още аргументи, които да ме убедят, че е вредно ( дори за 2-3 седмици?!! Айде сега... )Разбира се, не мисля, че трябва да ядем само животински храни, но пък какво ако ни действа добре за едно известно време ???????
    от pin | 14.04.2008 16:53

Благодя ви за отговора. Виждам, че цяла Бъгария е "полудяла" по тази диета която безспорно има ефект. Въпросът наистина е какви са негативните ефекти... Иначе формулата за успех е ясна, още повече за бивша спортистка като мен :) - намалена консумация на калорични храни и количества като цяло и повишен енергиен разход. Просто "първоначалния тласък" както аз го наричам е много стимулиращ, а в този случай има първоначално сваляне на килограми и по тази причина се замислих дали не би могло да се опита. Значи според вас категорично не е препоръчително започването на въпросната диета, дори и за 1-2 седмици??? И ако не съм досадна с въпросите, какви биха могли да са негативните последици за 2 седмици прилагане на диетата... Холестерола? Натоварване на бъбреци и черен дроб..... ??? Тъй като наблюдавам хора които прилагали диетата за 2-3 месеца с резултат -14 - 15 кг и нямат поне за сега оплаквания, но аз така или иначе съм скептично настроена. Благодаря предварително.
    от Д-р.Хинкова | 09.04.2008 10:58

Това не е физиологичен начин на хранене!Страничните ефекти могат да са много(не само запек)И да намалите килограмите,след минаване към обичайният ви режим на хранене ще ги възстановите много бързо!Увеличете изразходването на енергия!

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2