Наднормено тегло. Хранене. Диети | МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИТЕ

Напиши отговор
  • Re: МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИТЕ
    от Maya Stancheva | 26.10.2008 22:36

Здравейте, Относно мюслито и овесените ядки....: овесените ядки имат фибри, но има и други храни с фибри. Полезни са в умерени количества. По принцип не трябва да се прекалява с един вид храна. Добре е да се разнообразява храненето, т.к. много видове храни, дори "най-природните", съдържат токсични вещества, дори овесът, пшеницата и много други. А мюслито по-добре да не е подсладено, да няма сурови фъстъци в него и по-добре да се да се замества от време на време и то с повече протеини. Протеините засищат, участват в изграждането на ензимите в тялото ни, без които неможем. Нищо не бих препоръчала, т.к. не съм диетолог, нито лекар. Успех!
    от Д-р.Хинкова | 13.05.2008 18:03

Съжалявам,не мога да ви дам информация.Аз не съм привърженик на алтернативни методи на лечение и диагностика.
    от verji7 | 11.05.2008 20:35

Това мога да направя,след 3 месеца когато сьм в Бьлгария.Мога ли да ви попитам дали знаете нещо за ирисовата диагностика?Какво обхваща тя?Защото,моѝ приятели ми го препоръчаха.Тъѝ като ,нямам много време вБьлгария, ходя си за малко живея в чужбина.Те ми обясниха,че са ходили в Пловдив на ирисова диагностика и това иследване може да ми спести много време.Може ли да обхване цялото тяло или е свьрзана само с главата? БЛАГОДАРЯ :D
    от Д-р.Хинкова | 11.05.2008 17:47

Непременно се обадете с резултатите от изследванията!
    от verji7 | 11.05.2008 16:14

Благодаря ви др. Хинкова.
    от Д-р.Хинкова | 11.05.2008 12:51

Изследванията могат да се направят във всяка лаборатория,но трябва да се назначат от ендокринолог за интерпретация и лечение.
    от verji7 | 09.05.2008 18:44

Кьде в София мога да направя тези иследвания?Благодаря ви че ми обьрнахте внимание. :D
    от Д-р.Хинкова | 06.05.2008 16:53

Трябва да направите пълни хормонални изследвания!Както описвате хранителният си режим не може да се обясни това драстично напълняване.
    от verji7 | 05.05.2008 20:48

Мислех,че е от хапчета , които вземах за мигрена преди 2години носе оказа ,че не е.Нищо в хранителия ми режим не се е променило,храня се нормално.Ям само черен хляб,сладко може би ведньж месечно,нищо от което мога така да палнея.В момента сьм 86килограма .Ходила сьм на ендокринолог,но нямах много време за изследванията които доктора искаше,защото не живея в Бьлгария.Направиха ми иследване на щитовидната жлеза всичко беше нормално.Имам проблеми сьс стомаха,имам колит и много често запек вьзможно ли е да е от това.
    от Д-р.Хинкова | 05.05.2008 11:06

Трябва да се консултирате с ендокринолог!Толкова много килограми,не сте ли ходила до сега на лекар,колко тежите,имате ли драстична промяна в хранителният и двигателен режим,с какво си го обяснявате вие?
    от verji7 | 02.05.2008 21:38

Здравеите,на 25 години сьм момиче,бих искала да ме насочите.За 3 години сьм наддала 35 килограма без причина и постоянно качвам.Пробвала сьм всякакви диети,от тях не отслабвам само се задьржам на сьщите килограми.Какво мислите и какво ще ме посьветвате?
    от Д-р.Хинкова | 07.03.2008 12:36

Да много са полезни овесените ядки!
    от inter1 | 06.03.2008 13:20

като за ослабване има малко ефект, но аз повече за прочистване на дебелето черво и анти раково ги използвам, така сам чел, но все пак вие можете да ми кажете, по точно да ли сам на прав път, и струва ли си да ги консумирам. благодаря ви
    от Д-р.Хинкова | 06.03.2008 11:10

Овесените ядки също са полезни.Имате ли вече ефект от диетата и фитнеса?
    от inter1 | 05.03.2008 23:35

а за офесените ядким саштото ли се отнася, полезни ли са да се консумират благодаря ви за отговорите
    от Д-р.Хинкова | 05.03.2008 11:15

По вече фибри има в салатите ,плодовете ,зеленчуците и в пълнозърнестият хляб.
    от inter1 | 04.03.2008 11:12

аз ги използвам повече заради наличието фибри, четох че били полезни за дебелото черво, изобщто за стомаха, и действали противо ракови заболяване . да ли е така мойе вие да ми кажете благодаря ви
    от Д-р.Хинкова | 04.03.2008 10:40

Защо сте се спрели точно на мюсли?Това са преди всичко въглехидрати и не е най-подходящата храна за отслабване.Яжте по вече плодове,зеленчуци салати!
    от inter1 | 03.03.2008 00:28

да ходя на фитнес но все пак имали полза от тази храна
    от Д-р.Хинкова | 01.03.2008 12:38

Само с мюсли в никакъв случай няма да си намалите теглото!Всяка диета трябва да е съчетана с повишени физически усилия!Правите ли нещо по въпроса?
    от inter1 | 29.02.2008 18:05

имам наднорменно тегло и да ли има ефект за намаляване на теглото
    от Д-р.Хинкова | 29.02.2008 11:52

В мюслито те са само в количество, като овкусител и няма да ви навредят.Какви здравословни проблеми имате,как се лекувате?
  • МОЛЯ ДА МИ ОБЯСНИТЕ
    от inter1 | 28.02.2008 21:05

ЧЕТОХ ЧЕ КОНСУМАЦИАТА НА МЮСЛИ, Е МНОГО ЗДРАВОСЛОВНА НО НА ОПАКОВКАТА ПРОЧЕТОХМ ЧЕ В ТАЗИ ХРАНА СЕ СЪДЪРЖА ЗАХАР И СОЛ . ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ НЕ ВРЕДИ ЛИ НА КРЪВНОТО , ХОЛЕСТЕРОЛА И НАДНОРМЕНОТО ТЕГЛО ИЗВИНЯВАИТЕ АКО НЕ СЪМ СЕ ИЗРАЗИЛ ПРАВИЛНО НА 54 ГОДИНИ СЪМ АКО ТОВА Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ

Напиши отговор