Наднормено тегло. Хранене. Диети | Сибутрамин

Напиши отговор
  • Re: Сибутрамин
    от д-р Цончев | 16.10.2017 20:57

Според мен трябва дасе направизапитване до американската агенция по храните и лекарствата и да се види дали съответната фирма е рег. там. А и продукта...
  • Сибутрамин
    от mafu | 15.10.2017 23:21

Закупих си суплемент за отслабване съдържащ забраненото вещество сибутрамин (апетитосупресант)- поне що се отнася до написаното на опаковката. Обявеното количество е 30 мг сибутрамин на капсула , в комбинация със ацетилсалицил и кофеин. 30 таблетки в опаковка, дозировка - една капсула дневно. Цена за опаковка - 45 лв. Като производител е посочена компания със седалище във Флорида на име Trusted Nutrients. Въпросът ми е как да съм сигурен че препаратът не е фалшив и наистина съдържа сибутрамин в упоменатата доза? Причината да се усъмня е липсата на странични ефекти. Но от друга страна в лекарствените справочници в интернет честотата на описаните странични действия не е висока , а и аз като цяло понасям много добре всякакви лекарства. Апетитът ми в действителност е доста нисък, но той беше намалял значително и преди приема на лекарството без установена причина - най вероятно поради депресия. Тук отварям за дискусия и темата за спирането на медикаменти по политически причини без никакво реално основание - страничните ефекти в които обвиняват препарата в действителност се проявяват много рядко и то при хора с налични проблеми със сърцето, коено е упоменато като предупреждение в листовката. В същото време на пазара се срещат напълно легално (под прескрипция) редица също толкова че и по-опасни медикаменти и за да не бъда голословен ще дам примери: клозапин и оланзапин. Зад отслабването стои цяла индустрия и когато едно хапченце заплашва да и вземе хляба, тя се бунтува - то не са диетолози, фитнес-инструктори, автори на книги за отслабване, производители на "здравословни" храни.

Напиши отговор