Наднормено тегло. Хранене. Диети | Доколко е вредно да се ядат консерви?

Напиши отговор
  • Re: Доколко е вредно да се ядат консерви?
    от д-р Цончев | 12.04.2010 08:13

Е, зависи и от консервантите все пак ....
    от Popov11 | 09.04.2010 16:03

Аз лично съм убеден, че има консервирани храни и въобще консерви - както зеленчукови консерви така и плодови консерви, в които отсъстват консерванти. Имах приятел, който работеше във Мисота /Link и от него знам, че те не ползват консерванти. Разбира се много трябва да се внимава на кого можем да се доверим
    от rymiana | 26.01.2008 21:19

И аз да добавя нещо,аз имах подагра -казвам имах,защото сега нямам та,когато имах моита докторка ми каза не на консерите,на саламите или всичко което е в черво,спрях да ям тези неща и започнах да си помагам с хранителни добавки ,катоЕМК,САО,АФА,КОЛАКТИВ/коластра/ и така се стигна до тук да кажа краи на ПОДАГРАТА и сега сам си отговорете дали да продалжавате с консервите ако имате вапроси пишете на rumim56@abv.bg
    от pls help me | 15.01.2008 17:57

Много благодаря за професионалния и изчерпателен отговор, д-р Цончев.
    от д-р Цончев | 14.01.2008 20:28

Труден въпрос. Няма и статистики по въпроса, както и проспективни проучвания за България. По принцип е ясно за алергенния ефект на различни консерванти, рискът е да се развие алергия, но пък няма достатъчно информация какво съдържат различните консерви, включително тези на които пише че не съдържат консерванти. Особено в България. В общи линии това не е чак такава опасност. В днешно време доста по-опасен фактор от страна на консервираните храни и полуфабрикатите е високото количество на лесноусвоими масти и въглехидрати, което на фона на имобилизацията на населението често има доста сериозни последици - сърдечно и мозъчносъдови, диабет и наднормено тегло със всичките му усложнения.
  • Доколко е вредно да се ядат консерви?
    от pls help me | 14.01.2008 13:40

Здравейте, От известно време живея сам, и все по-често се изкушавам да си купувам консервички с готови ястия - като кюфтета в бял сос, пиле фрикасе и пр. - все неща, които и не знам, и ме мързи да седна да ги готвя (а и консервите са евтини). Като казах на майка ми обаче, че ям консерви, веднага реагира, че това било мн. вредно, съдържали консерванти, а те водели до рак и т.н. Доколко е вярно това? Доколко са вредни или нездравословни консервите? На някои дори пише (гледах някакви зелеви сърви, или с лозов лист - не знам), че не съдържат конвсерванти?! Има ли други фактори "за" и "против"? И дали има някаква.. средна бройка, която човек трябва да може да си позволява, за да не прекали, ако са вредни?! Примерно - една на 2-3 дни, или? Благодаря ви много предварително за разяснението!

Напиши отговор