Наднормено тегло. Хранене. Диети | Пшенични кълнове,вероятна вреда?

Напиши отговор
  • Re: Пшенични кълнове,вероятна вреда?
    от ankamar56 | 18.02.2014 23:14

Ето и малко информация по темата, развита от доктор: Link Тя в голяма степен отговаря на поставените въпроси.
    от Даниела Илиева | 06.02.2014 19:35

Не съм чувала за подобно действие на кълновете. Поне за научно доказано.
    от д-р Цончев | 20.01.2014 11:52

По.скоро - не.
  • Пшенични кълнове,вероятна вреда?
    от Ангел | 19.01.2014 19:25

Здравейте,предполагам някои от вас са чували прословутата рецепта на проф. Христо Мермерски за дълголетие.За тези ,които не са ето - Link . Та всичко изглежда супер,наистина и всичките съставки са си изключително полезни,като основната сила на тази смес са именно покълналите пшенични кълнове.Днес обаче,споделяйки за тази рецепта с една моя роднина,научих от нея една интересна информация.Кълновете действали стимулиращо на растежа и създаването на клетки,но в организма има и ракови клетки и свободни радикали.Та по този начин ние сме били увеличавали и броя на раковите клетки в нашето тяло,стимулирайки производството на други.Не знам какво да си мисля,то тази рецепта я определят като ракозащитна,но в същото време такава информация,поднесена дори от немедицинско лице като нея,ме тревожи.Искам да ви попитам,има ли наистина нещо такова и въобще можем ли да говорим за някаква вреда от кълновете?

Напиши отговор